Toms Skujiņš: “Olimpiskajās spēlēs jānovāc treniņos padarītā darba raža”

03.08.2016

Šo piektdien Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro tiks atklātas vasaras Olimpiskās spēles. Jau sestdien norisināsies šosejas riteņbraukšanas sacensības grupas braucienā, kurās piedalīsies arī Latvijas braucēji – Toms Skujiņš(RRS) un Aleksejs Saramotins(RRS). Nelielā intervijā Toms Skujiņš sacīja, ka Olimpiskās spēles būs īpašs notikums viņa dzīvē. Carnikavietis atzina, ka šim notikumam ir gatavojies nopietni un atlicis novākt treniņos paveiktā darba apjoma ražu.

Kādi ir tavi pirmie iespaidi par Riodežaneiro Olimpisko spēļu ciematu?

Pēc idejas tas ir ļoti līdzīgs tam, ko redzēju pirmajās Eiropas spēlēs Baku. Vienīgā atšķirība ir kvalitātē un uzņemamo cilvēku skaita ziņā. Patīkami, ka neatrodamies pilsētas centrā, līdz ar to, ir pateicīga vide, lai aizvadītu treniņus.

Kādi ir tavi iespaidi par Rio klimatu?

Klimats nav tik karsts un mitrs, kā domāju pirms tam. Tas mani patīkami iepriecina. Tomēr uzskatu, ka bija pareizs lēmums uz Rio doties laicīgi. Varu pierast pie klimatu un laika joslas maiņas.

Uz kurām lietām treniņos pēdējo nedēļu laikā liki lielāko uzvaru?

Savām debijas Olimpiskajām spēlēs gatavojos ļoti nopietni. Polijas daudzdienu velobraucienā trīs posmi bija garāki par 200 kilometriem. Arī vienā no treniņiem vienatnē nobraucu 240 kilometrus. Gatavojos ne tikai distances garumam, bet arī saraustītajam tempam un augstajai intensitātei.

Kuras ir tās lietas, kas vēl jāpaveic līdz startam?

Tagad līdz startam galvenais ir atpūsties, novākt padarītā darba treniņos ražu, kā arī vēl nedaudz pamodināt savu organismu pirms starta.

Kā Rio trase ir parocīga tavām braucēja īpašībām?

Man patīk trases garums un arī reljefa īpašības. Distance ir smaga un slēpties nebūs kur. Par uzvaru cīnīsies tikai paši spēcīgākie sportisti. Tas ir man tikai par labu.

Cik liela nozīme šajā trasē būs komandas sadarbībai?

Tas ir atkarīgs no tā, par kuru komanda ir runa. Neapšaubāmi lielajām nācijām būs vairākas kārtis, kuras izspēlēt. Tomēr uzskatu, ka man ar Alekseju veiksmīgi sastrādājoties, ir iespēja cīnīties par rezultātu. Svarīgi ir vienam otru pasaudzēt trasē.

Kā komanda reaģēja uz ziņu, ka tev būs iespēja startēt olimpiādē?

“Cannondale Pro team” komanda bija priecīga un ļoti pretimnākoša. Palīdzēja ar inventāru un apģērbu, kā arī deva savu artavu sagatavošanās procesā. No maniem komandas biedriem Rio startēs arī Maiks Vūds, Simons Klarks, Ramunas Navardauskas, Andrē Kardoso un Rigoberto Urans.

Ko Tev nozīmē iespēja pārstāvēt Latviju Olimpiskajās spēlēs?

Ir patiesi liels pagodinājums ikreiz uzvilkt sarkanbaltsarkano krāsas formu. Tomēr Olimpiskās spēles ir vēl nopietnāks un prestižāks pasākums. Tas ir apliecinājums ne vien manām spējām, bet arī atbalstam, ko man devusi ģimene, draugi un Latvijas riteņbraukšanas cilvēki.

Kuri, tavuprāt, būs galvenie favorīti cīņā par zelta medaļu grupas braucienā vīriem?

Uzskatu, kas spāņi, itāļi un kolumbieši būs starp galvenajiem konkurentiem un arī reizē favorītiem. Tomēr, lai par to spriestu objektīvāk, jāskatās distances laikā, īpaši pēdējos 50 kilometros, kad notiks lielākā cīņa.

Ar kādu rezultātu vai sniegumu trasē būsi apmierināts pats?

Es būšu apmierināts ar iekļūšanu labāko 40 braucēju skaitā. Tomēr domāju, ka esmu spējīgs arī cīnīties par top 20. Tas, protams, ir atkarīgs no tā, kā izvērtīsies sacensību gaita. Ir reizes, kad vari būt apmierināts ar distances pabeigšanu, ja trases laikā ir nācies cīnīties ar tehniskām neveiksmēm vai citām lietām, ko sagatavošanās procesā ietekmēt nevari.

 

Avots – www.lrf.lv