Vosekalns izcīna augsto otro vietu UCI kategorijas velobraucienā Polijā

Svētdien Latvijas riteņbraukšanas komandas “Rietumu banka – Rīga” komandas riteņbraucējs Andris Vosekalns (RRS audzēknis) izcīnīja augsto otro vietu Polijā notiekošajā UCI 1.2 kategorijas viendienas velobraucienā “Szlakiem Wielkich Jezior”. Dienu iepriekš turpat Polijā notiekošajā “Puchar Mon” velobraucienā piekto vietu ieguva Māris Bogdanovičs. Foto: Jānis Lārmanis.

Otro nedēļas nogali pēc kārtas Latvijas vadošā šosejas riteņbraukšanas komanda “Rietumu banka – Rīga” devās uz Poliju, lai aizvadītu divus UCI kategorijas viendienas velobraucienus. Sestdien latviešu vienība startēja “Puchar Mon” velobraucienā, bet svētdien tika aizvadītas “Szlakiem Wielkich Jezior” sacensībās.

Uz Poliju trenera Toma Flakša vadībā devās astoņi sportisti – Māris Bogdanovičs, Andris Vosekalns(RRS audzēknis), Deins Kaņepējs(RRS audzēknis), Armands Bēcis, Pēters Prūss, Ēriks Toms Gavars, Klāvs Rubenis(RRS audzēknis) un Viesturs Lukševics.

“Szlakiem Wielkich Jezior” velobrauciens, kura garums bija virs 150 kilometriem, pagāja lietainos laika apstākļos. Peletons, kurā bija Polijas, Čehijas, Latvijas un citu valstu vadošās vienības, sadalījās vairākas reizes. Pēc pirmās lielās dalīšanās līderu vidū no latviešu komandas sportistiem atradās – Andris Vosekalns(RRS audzēknis), Pēters Prūss, Klāvs Rubenis(RRS audzēknis) un Deins Kaņepējs(RRS audzēknis). Turpinājumā sekojas kārtējie atrāvieni. Līderu vidū bija gan Vosekalns, gan arī Prūss, bet izšķirošajā līderu grupā iesaistījās tieši alūksnietis Andris Vosekalns(RRS audzēknis).

Uzvarētāja liktenis izšķīrās piecu sportistu finiša spurtā, lai arī pirms tam gan Vosekalns, gan arī citi līderi centās gūt solo triumfu. Aizraujošā cīņā Andris sākotnēji finišēja trešajā vietā, tomēr drīz vien no pirmās uz piekto vietu tika pārcelts polis Mateošs Komars. Tam par iemeslu nesportiskas darbības pēdējā līkumā pirms finiša. Vosekalns tādējādi tika pārcelts uz otro vietu. Uzvara tika piešķirta “Wibatech 7r Fuji” kontinentālās vienības braucējam Marekam Rutkēvičam. Uzvarētāja laiks trasē bija 3 stundas 51 minūte un 2 sekundes.

Pēters Prūss starp 53 finišu sasniegušajiem dalībniekiem ieguva astoto vietu (+00:01:26), Deins Kaņepējs bija 13., bet Klāvs Rubenis 14. (abi +00:05:21). Ērikam Tomam Gavaram 21. pozīcija (+00:12:30), kamēr Armandam Bēcim 50. pozīcija (+00:12:42). Jāatzīmē, ka katrs no komandas sportistiem atdeva visus spēkus kopējam labumam. Māris Bogdanovičs un Viesturs Lukševics šajā reizē finišu nesasniedza.

Dienu iepriekš notika “Puchar Mon” velobrauciens. 174 kilometru garajā distancē uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša spurtā, kurā Andris Vosekalns un pārējie “Rietumu banka – Rīga” riteņbraucēji virzīja savu sprinteri Māri Bogdanoviču. Dobelnieks finišēja piektajā vietā ar tādu pat laiku kā uzvarētājs Aloiss Kankovskis no Čehijas (03:53:30). Astotā vieta Andrim Vosekalnam, 11. bija Klāvs Rubenis, 15. Viesturs Lukševics (visi +00:00:00),  28. Deins Kaņepējs (+00:00:11), 35. Ēriks Toms Gavars (+00:00:27), 62. Armands Bēcis (+00:01:53), bet Pēters Prūss finišu nesasniedza.

Jau ceturtdien Lietuvā “Rietumu banka – Rīga” uzsāks “Baltic Chain tour” daudzdienu velobraucienu.

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu