Vēsture

Rīgas Riteņbraukšanas skola tika atklāta 2008.gada 1.aprīlī, pamatojoties uz Rīgas domes Izglītības, Jaunatnes un sporta komitejas lēmumu, apvienojot divas Rīgā esošās Bērnu jaunatnes sporta skolas:

1. 1975.gadā dibināto Specializēto olimpisko rezervju riteņbraukšanas bērnu-jaunatnes sporta skolu ( SORR BJSS ) kura adradās Pārdaugavā, Dārza ielā 2, pārceļoties uz jaunu adresi Baložu ielā 24 SORR BJSS tika pievienots nosaukums „Baltika”, lai popularizējot riteņbraukšanas sasniegumus Eiropā. 2004.gadā SORR BJSS „Baltika”

2. 1907.gadā dibinātā Sporta biedrība „Marss”, kurā, ar privāto ziedotāju atbalstu tika nopirkts zemes gabals –tagadējā adresē Brībības gatvē 207. Divu gadu laikā (1909.-1911.g.) tika uzbūvēts velotreks, kurš vairākkārt remontēts un renovēts darbojās līdz 1985.gadam. 1944.gadā velotreks pārgāja sporta biedrības „Daugava” īpašumā un tika izveidots Rīgas Centrālais riteņbraukšanas klubs( CRK ). 1989.gadā tika atjaunots vēsturiskais nosaukums: Riteņbraukšanas klubs „Marss” ( kurš darbojās līdz 2008.gada 31.martam ).