Ventspilī atklāta “SMScredit.lv BMX čempionāta” jaunā sezona

24.04.2017

Sestdien Ventspilī ar pirmā posma sacensībām tika atklāta piektā “SMScredit.lv BMX čempionāta” sezona. Apvienotajā elites un junioru grupā par posma uzvarētāju kļuva “Māra Štromberga aģentūras” sportists Helvijs Babris. Foto: Aivars Austers.

“SMScredit.lv BMX čempionāta” pirmajā posmā, kas notika Ventspils “Spars” kluba mājas trasē, sacensību dalībniekiem bija jāsaskaras ar nepastāvīgiem laika apstākļiem, tostarp spēcīgu vēju un sniegu. Neskatoties uz to, visas dienas garumā bija vērojamas aizraujošas cīņas. Dalībnieku vidū bija BMX sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas klubiem. Uz starta kopumā izgāja 289 dalībnieki.

Elites un junioru vīru apvienotajā grupā lielajā finālā nepārspēts palika “Māra Štromberga aģentūras” sportists Helvijs Babris. Trenera Ivo Lakuča audzēknis jau no starta izvirzījās vadībā, savas pozīcijas trases laikā tikai nostiprinot. Otro vietu ieguva Lietuvas sportists Gabrielius Pabijanskas, bet trešajā vietā finišēja “Rīgas Favorīts/ RRS” braucējs Ansis Uškaurs.

B15/16 jauniešu grupā 25 dalībnieku konkurencē finālā uzvaru izcīnīja aizvadītā gada pasaules čempionāta ceturtās vietas ieguvējs Edvards Glāzers no “VBSS/ Tālava” kluba. Otrajā vietā ierindojās “Rīgas Favorīts/ RRS” pārstāvis Justs Lapiņš, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa mājinieku kluba sportists  Rolands Pommers. B14 grupā jauniešiem sezonu ar uzvaru iesāka “Mārupes” braucējs Emīls Edvards Liberts, kurš finālā sev aiz muguras atstāja “Rīgas Favorīts/ RRS” pārstāvjus – Emīlu Kaupužu un Oto Kalniņu.

Elites un junioru dāmu grupā visos četros braucienos uzvarēja aizvadītā gada Eiropas čempionāta trešās vietas ieguvēja Sandra Aleksejeva (“VBSS/ Tālava”). Otrā vieta Rīgas kluba braucējai Alicei Kirinai, bet trešā pozīcija igaunietei Ly Puri. M17+ amatieru konkurencē uzvarēja Viesturs Morozs (“Rīgas Favorīts/ RRS”), kurš finālā apsteidza “Mītavas kumeļi” kluba sportistus – Emīlu Jekševicu un Matīsu Priedi.

B13 konkurencē uzvarēja Mārtiņš Zadraks. Otrais finālā bija Mārtiņš Emīls Treimanis (“VBSS/ Tālava”), bet trešais vēl viens šī kluba pārstāvis Kārlis Pedraudzis. 12 gadus veco puišu grupā visātrākais finālā bija rīdzinieks Mikus Freimanis, apsteidzot “Ozolēnu” pārstāvi Kristeru Biljardu un jelgavnieku Ilvi Hugo Eihentālu. B11 grupā startēja 30 dalībnieki, bet finālā ātrākais izrādījās “Rīgas Favorīts/ RRS” sportists Edgars Langmanis. Otrajā vietā Ralfs Frīdvalds (“VBSS/ Tālava”), bet trešajā Edgars Regzdiņš (“Mārupe”).

B10 grupā uzvarēja Kristers Apels, apsteidzot Markusu Ozoliņu (abi“Rīgas Favorīts/ RRS”) un ventspilnieku Matisu Mažrimu. B9 konkurencē 1. Rūdolfs Sīklis (“Mārupe”), B8 grupā 1. Markuss Soļims (“Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS”),  B7 grupā 1. Mariss Mažrims (Ventspils “Spars”), B6 – grupā 1. Bruno Vanags (“Rīgas Favorīts/ RRS”), Krūzeru 30 + grupā 1. Alvis Lānso (“Mītavas kumeļi”), Krūzeru 17 – 29 grupā 1. Toms Rožukalns (“Ozolēni”).

Meitenēm G14+ konkurencē 1. Veja Baškyte (Lietuva), G11 – 13 grupā 1. Līva Lizete Glāzere, G8 – 10 grupā 1. Adelīna Kārkliņa (“Vecpiebalga”), G7 – grupā 1. Anna Pedraudze (“VBSS/ Tālava”).

VISU FINĀLBRAUCIENU VIDEO ATRODAMS ŠEIT:

Svētdien Ventspils “Spars” kluba mājas trasē norisinājās Ventspils kausa izcīņa BMX.  “SMScredit.lv BMX čempionāta” otrais posms 13. maijā notiks Mārupē, bet šīs nedēļas nogalē Nīderlandes pilsētas Erpas trasē gaidāmas UEC Eiropas kausa 3. un 4. posma sacensības.

SMScredit.lv BMX čempionāta 2017. sezonas kalendārs:

22.04. – Ventspils

13.06. – Mārupe

27.05. – Jelgava

10.06. – Valmiera

 

Avots – www.lrf.lv