Veide trešo reizi karjerā kļūst par Latvijas elites čempionu BMX

03.07.2017

Sestdien Rīgā esošajā Mežaparka BMX trasē tika aizvadīts Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Elites vīru konkurencē uzvaru izcīnīja “MŠA – Valmieras puikas” sportists Rihards Veide, bet uz goda pjedestāla kāpa arī Edžus Treimanis un Kristaps Vekša. Junioru grupās nepārspēti palika Mikus Strazdiņš un Vineta Pētersone.

Šī gada Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā notika vienās sacensībās. Tās uzņēma BMX klubs “Rīgas Favorīts”. Priekšbraucienos Mežaparka trasē nelija, tomēr no pusfinālu braucieniem lietus ievērojami pieņēmās spēkiem. Tas gan būtiski sacensību norisi neietekmēja. Sportisti cīnījās par uzvarām ne tikai individuālajā, bet arī klubu vērtējumā.

Elites vīru grupā dalībnieku vidū bija teju visi labākie pašmāju braucēji. Viņu vidū arī Rihards Veide, Edžus Treimanis, Kristens Krīgers, Kristaps Vekša, Helvijs Babris un citi. Iztrūka vien Māra Štromberga, kurš turpina gatavoties Eiropas un pasaules čempionātiem ASV. Priekšbraucienos vispārliecinošāk sevi apliecināja ”MŠA – Valmieras puikas” sportists Treimanis, kurš izcīnīja uzvaras visos trijos braucienos. Otrajā elites braucēju grupā dominēja viņa kluba biedrs Rihards Veide un “Mītavas kumeļi/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs” sportists Kristens Krīgers. Rihardam divas, bet Kristenam viena uzvara. Lielajā finālā jau no starta vadībā izvirzījās Veide, kuram cieši sekoja Treimanis. Šādā secībā arī abi finišēja pirmajā divās vietās. Trešo vietu izcīnīja “Ozolēni/ Augstas klases sportistu sagatavošanas” braucējs Kristaps Vekša. Tikmēr kritienu nācās piedzīvot vairākiem citiem braucējiem, tostarp Krīgeram un Babrim. Rihards Veide par Latvijas čempionu elitē kļuva trešo reizi karjerā. Līdz šim panākumi tika gūti arī 2013. un 2015. gadā.

Junioru grupā puišiem valsts čempiona titulu ieguva “Tālava/ VBSS” sportists Mikus Strazdiņš, otrā vieta mājiniekam Filipam Kristam Rozītim (“Rīgas Favorīts RRS/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs”), bet labāko trijnieku noslēdza Rozīša treniņu biedrs Vladimirs Boltiks (“Ozolēni/ AKSSC”). Junioru meiteņu grupā uzvarētājas liktenis tika noteikts četru braucienu summā. Uzvarot visos braucienos, čempiones titulu ieguva “Smiltenes BJSS” sportiste Vineta Pētersone, bet otrajā vietā ierindojās “Mītavas klumeļi/ Jelgavas BJSS/ AKSSC” braucēja Vanesa Buldinska.

Dāmu elitē favorītes statusu apliecināja Sandra Aleksejeva (“Tālava/ VBSS”), kura trijos no četriem braucieniem bija trešā startējot kopā ar junioru meitenēm. Otro vietu elites grupā dāmām ieguva “Mārupes” kluba pārstāve Kitija Elste, kamēr trešā bija Anta Bērze no “MŠA – Valmieras puikas”. Ļoti aizraujošas cīņas bija vērojamas M17+ grupā amatieriem. Priekšbraucienos dominēja mājinieks Viesturs Morozs (3 uzvaras), Kristaps Konrāds (2 uzvaras) un Kristers Lejiņš (1 uzvara). Finālā no starta vadību pārņēma Lejiņš, bet Morozs bija vien ceturtais. Atlikušajā daļā Viesturs Morozs demonstrēja lielisku sniegumu, apsteidzot savus sīvākos konkurentus un otro gadu pēc kārtas kļūstot par sacensību uzvarētāju. Spraigā cīņā otro vietu ieguva Lejiņš, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Lejiņa kluba biedrs no “MŠA – Valmieras puikas” – Kristaps Konrāds.

B16 jauniešu grupā visos dienas braucienos uzvarēja un par čempionu kļuva Edvards Glāzers (“Tālava/ VBSS”). Otrajā vietā ierindojās “Rīgas Favorīts/ RRS” sportists Justs Lapiņš, bet trešā pozīcija Ventspils “Spars” braucējam Markusam Valdmanim. B15 konkurencē favorīta statusu apliecināja “Ozolēni/ AKSSC” pārstāvis Niks Rožukalns, kuram četros braucienos trīs uzvaras un viena otrā vieta. Sudraba godalgu izcīnīja viņa kluba biedrs Ronalds Rītiņš, kamēr trešajā pozīcijā finišēja Ventspils “Spars” braucējs Rolands Pommers. 14 gadus veco jauniešu grupā par valsts čempionu kļuva “Mārupes” kluba pārstāvis Emīls Edvards Liberts. Otrajā pozīcijā ierindojās Otto Kalniņš, bet trešais bija Ivars Svarinskis (abi “Rīgas Favorīts/ RRS”).

B13konkurencē triumfs madonietim Ritvaram Raizem, kurš spraigā cīņā apsteidza Kārli Pedraudzi (“Tālava/ VBSS”) un Mārtiņu Zadraku (“Mārupe”). B12 grupā pirmā vieta Zadraka kluba biedram Noah Laake, vicečempiona tituls “Ozolēnu” sportistam Kristeram Biljardam, bet TOP 3 ierindojās arī Mikus Freimanis (“Rīgas Favorīts/ RRS”). 11 gadus jauno puišu konkurencē ātrāks par visiem Mežaparka trasē bija rīdzinieks Edgars Langmanis, otrā pozīcija “Mārupes” pārstāvim Danielam Ozolam, bet trešā vieta Edgaram Regzdiņam (“Mārupe”). B10 grupā 1. Kristers Apels (“Rīgas Favorīts/ RRS”), 2. Ints Martins Valainis, 3. Reinārs Pavlovs (“Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS”).

B9 grupā 1. Ralfs Spila (“Rīgas Favorīts/ RRS”), 2. Valters Jonass (“Ozolēni”), 3. Roberts Černovs (“Rīgas Favorīts/ RRS”). B8 grupā 1. Markuss Domorackis, 2. Ralfs Domorackis, 3. Rauls Petkēvičs (visi “Mārupe”). B7 grupā 1. Patriks Krauklis (“MŠA – Valmieras puikas”), 2. Mariss Mažrims (Ventspils “Spars”), 3. Valters Bērzkalns (“Rīgas Favorīts/ RRS”). B6 – grupā 1. Bruno Vanags (“Rīgas Favorīts/ RRS”), 2. Lūkass Soļims (“Mītavas kumeļi”), 3. Noa Liepiņš (“Rīgas Favorīts/ RRS”).

G14+ meiteņu grupā 1. Airisa Galiņa (Ventspils “Spars”), 2. Beate Žihare (“Mārupe”), 3. Amanda Helena Brūvere (“Rīgas Favorīts/ RRS”). G11 – 13 grupā 1. Līva Lizete Glāzere (“Tālava/ VBSS”), 2. Paula Kibare (“Rīgas Favorīts/ RRS”), 3. Paula Zavinska (“Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS”). G8 – 10 grupā 1. Adelīna Kārkliņa, 2. Madara Kate Treimane (abas “Tālava/ VBSS”), 3. Lotte Etmane (“Derby BMX club”). G7 – grupā 1. Ramona Bāre, 2. Sofija Elizabete Zeica (abas “Rīgas Favorīts/ RRS”), 3. Elza Kauce (“MŠA – Valmieras puikas”).

Ar īpašu interesi tika gaidītas krūzeru grupas sacensības. Tajās dalību ņēma arī Latvijas BMX izlases galvenais treneris Ivo Lakučs (“MŠA – Valmieras puikas”), kurš palika nepārspēts krūzeru 30+ grupā. 2. vieta Alvim Lānso (“Mītavas kumeļi”) , 3. vieta Oskaram Kalvānam (“Tālava/ VBSS”). Jaunākajā krūzeru grupā 1. Henrihs Kiršblūms (“MŠA – Valmieras puikas”), 2. Henrijs Osis (“Rīgas Favorīts/ RRS”), 3. Bruno Deivids Bergmanis (“Mārupe”).

Klubu vērtējumā triumfēja “Rīgas Favorīts”, otro vietu ieguva “Mārupe”, bet augsto trešo vietu izcīnīja “MŠA – Valmieras puikas”.

Avots – www.lrf.lv