Ustups uzvar Eiropas Junioru riteņbraukšanas tūrē Nīderlandē

Startējot Cannibal Team sastāvā, trenera Jāņa Krišlauka (RRS Purvciems) audzēknis Toms Ustups kļuva par savas grupas absolūto uzvarētāju European Junior Cycling tour Assen. Tomam uzvaras visos sešos posmos un likumsakarīga uzvara kopvērtējumā.

Pagājušajā nedēļā noslēdzās pasaulē vienas no lielākām jauno riteņbraukšanas daudzdienu sacensības European Junior Cycling tour Assen. Šogad piedalījās 23 valstu pārstāvji, ieskaitot tālos ciemiņus no Austrālijas, Dienvidārfrikas republikas, Jaunzēlandes. Kopā uz starta izgāja aptuveni 800 dalībnieki – jaunākajam sportistam bērnu grupā – 5 gadi, pieredzējušākie bija junioru vecuma sportisti – kopumā 14 vecuma grupas. Sacensību karuselis 6 dienu garumā no agra rīta līdz vēlai pēcpusdienai.Ko tad šogad piedāvāja Assenas tūre?

Pirmajā dienā prologs- 1,7 km, ieskaitot 500 m garu klinkera (ķieģeļa bruģa) posmu. Otrajā dienā kritērijs pa Assenas ielām - aplis 1,8 km garš. Tradicionāli, šis ir tūres ātrākais posms, kur sportistiem vēl spēka ir daudz un cerības ir lielas. Piemēram 13. gadīgo grupā vidējais ātrums uzvarētājam šogad bija virs 41 km/st.

Trešajā dienā – tūres interesantākais un grūtākais posms – grupas brauciens. Junioru un jauniešu vecuma sportistiem īsts pārbaudījums bija īsts bruģis, ko bīstamāku padarīja spēcīgais lietus. Daudzi sportisti piedzija sāpīgus kritienus, daži izstājās, un finišā ieradās jau patstāvīgi, izmantojot veloceliņus.

Ceturtā diena, bija viena no izšķirošām – individuālais brauciens, ko grūtāku padarīja vēja brāzmas līdz pat 15 m/s. Daļa no distances pa klinkeru, distances beigas – pret spēcīgu pretvēju. Arī piektajā dienā vējš nebija mitējies, un grupas braucienos peletons ātri sadalījās mazākās grupās.

Pēdējā, sestajā dienā, kritērija brauciens, apkārt sacensību centram. Dažiem vēl pēdējā cerība uzlabot situāciju kopvērtējumā, bet šogad visās grupās līderi nosargāja savus dzeltenos kreklus un varēja gatavoties svinīgai noslēguma ceremonijai.

Noslēguma apbalvošanas ceremonijā arī šogad piedalījās latvieši! Atgādināsim, ka pagājušajā gadā uzvaru kopvērtējumā izcīnīja Toms Ustups, bet Kristiāns Belohvoščiks izcīnīja uzvaru ceturtajā posmā.

Startējot starptautiskā bērnu projekta Cannibal Team sastāvā, trenera Jāņa Krišlauka (RRS Purvciems) audzēknis Toms Ustups(RRS audzēknis) kļuva par savas grupas absolūto uzvarētāju. Tomam uzvaras visos sešos posmos un likumsakarīga uzvara kopvērtējumā. Spēcīgajā grupā startēja pārstāvi no Nīderlandes, Beļģijas, Luksemburgas, Anglijas, Igaunijas un Somijas. Toms tika atzīts arī par tūres pēdējās dienas labāko braucēju, vienīgais izcīnot uzvaras visos posmos!

Elīna Ustupa bija ceturtā ātrākā meitene savā grupā. Cīnoties kopā ar puišiem, visas dienas finišēja Top 10, un kopvērtējumā augstā 8. vieta 31 sportistu konkurencē.

Emīls Allers ilgu laiku cīnījās par iekļūšanu Top 10, bet neveiksmīgs starts vējainajā piektdienā, atsvieda mūsu sportistu uz otrā desmita beigu galu. Tomēr sasniegtā 18. vieta 45 braucēju konkurencē, mūsu BMX braucējām ir labs panākums. Tuvojas velokrosa sezona un Emīls ir gatavs atgriezties Holandē un Beļģijā un parādīt savu īsto spēku.

Jēkabs Olivers Skrapcis labākos savus braucienus aizvadīja kritērijos un grupas braucienos, kur Olivers bieži finišēja lielās grupas sastāvā. Grūtāk gāja individuālajos braucienos, tāpēc arī Oliveram 36. vieta 49. sportistu grupā.

Sacensības uzsāka arī Eiropas Jaunatnes Olimpiādes dalībnieki Kristians Belohvoščiks(RRS audzēknis) un Enia Kaņepēja(RRS audzēkne). Gan sacensībās iekrātās nogurums, gan garie ceļojumi būtiski ietekmēja sportistu rezultātus, tāpēc mūsu jaunie sportisti Assenas tūri izmantoja pieredzes uzkrāšanai.

Sacensībās piedalījās arī mūsu kaimiņi lietuvieši un igauņi. Arī viņiem augsti panākumi neizpalika – jāatzīmē Franka Ārona Ragilo uzvara sprintera kopvērtējumā (2. vieta kopvērtējumā), Elizabetas Ebras uzvara meiteņu vērtējumā (arī 2. vieta kopvērtējumā) un Akviles Gedraitītes uzvara speciālāja vērtējumā!

Nākamā Assenas tūre, nu jau 54., notiks no 30. jūlija līdz 4. augustam. Reģistrācija sāksies jau 5. februārī 11.00. Šogad jau pēc 1  minūtes, daudzas no grupām bija aizpildītas.

 

Informāciju sagatavoja:

RRS/ Purvciems

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu