Ustups un Petkus skaisti triumfē Latvijas Jaunatnes Olimpiādes grupas braucienā

08.07.2019

Sestdien Dobelē aizvadītas Latvijas Jaunatnes Olimpiādes šosejas riteņbraukšanas grupas brauciena sacensības. Puišu konkurencē zelta medaļu 50 kilometru garajā distancē izcīnīja Toms Ustups(RRS) no Rīgas pilsētas, bet starp meitenēm nepārspēta palika liepājniece Marta Petkus.

Pēc piektdienas lietainajiem un vējainajiem laika apstākļiem, sestdien Dobelē valdīja saulains laiks. Otro medaļu komplektu šosejas riteņbraukšanā sadalīt gatavi bija 60 sportisti, kas sacentās grupas braucienā.Puiši mērojās spēkiem 50 kilometru garajā distancē, kas bija sadalīta divos apļos. Trasē tika iekļauti vairāki pauguri, tomēr kā jau Dobeles pusē ierasts, galvenais pārbaudījums bija vējš, kas klajumos darīja savu. Distances laikā izveidojās četru riteņbraucēju liels atrāviens ar Matīsu Kaļveršu(RRS), Tomu Ustupu(RRS), individuālā brauciena čempionu Mārtiņu Maslovu(RRS) (visi Rīgas pilsēta) un Grobiņas novada sportistu Robertu Čukuru tajā.

Līderi ieguva vairāk nekā 1 minūtes vadību, ko arī nosargāja līdz finišam. Uzvarētāja liktenis noskaidrojās pēdējos metros, kuros ātrākais izrādījās uz zelta medaļu ieguva Toms Ustups(RRS) no Rīgas pilsētas. Viņš trasē pavadīja 1 stundu 14 minūtes un 34 sekundes. Otro vietu ar tādu pat laiku ieguva Matīss Kaļveršs(RRS), bet bronzas medaļu izcīnīja Mārtiņš Maslovs(RRS). Labāko sešiniekā iekļuva arī Roberts Čukurs, Kristaps Malnačs(RRS) (Rīgas pilsēta) un Rauls Gūtmanis (Liepājas pilsēta).

Pirmo reizi Latvijas Jaunatnes Olimpiādes vēsturē meiteņu grupas brauciens tika rīkots atsevišķi no puišiem. Tas izmainīja arī sacensību scenāriju. Meitenes veica 30 kilometru garu distanci, kas bija izvietota vienā aplī. Arī šeit vējainajos Zemgales ceļos sportistes sadalījās vairākās grupās. Līderu vidū turējās Kitija Siltumēna(RRS), Laura Belohvoščika(RRS) (abas Rīgas pilsēta) un Marta Petkus (Liepājas pilsēta).

Uzvarētājas liktenis noskaidrojās vien pēdējos 200 metros. Finiša spurtā ļoti spraigā cīņā triumfēja Marta Petkus. Liepājniece trasē pavadīja 54 minūtes un 11 sekundes. Otrā vieta ar tādu pat laiku Siltumēnai(RRS), bet bronzas godalga Laurai Belohvoščikai(RRS). Labāko sešiniekā iekļuva arī – Adelīna Jefimova (Dobeles novads), Diāna Sauša(RRS) (Rīgas pilsēta) un Klinta Zvejniece (Smiltenes novads).

Svētdien Dobelē esošajā Ķestermežā no pulksten 11:00 notiks MTB Olimpiskā krosa sacensības, kamēr Jelgavā esošajā Zemgales Olimpiskā centra trasē sāksies BMX sacensības.

Avots – www.lrf.lv