UEC Eiropas kausa 2. posmā Latvijas sportisti izcīna piecas godalgas, Veide septītais elitē

Svētdien Beļģijas pilsētā Zolderā tika aizvadīts UEC Eiropas kausa izcīņas otrais posms BMX riteņbraukšanā, kurā Latvijas sportisti tika pie piecām godalgām. Vīru elitē visaugstāk no mūsu valsts pārstāvjiem ierindojās Rihards Veide, kuram septītā pozīcija. Junioru meiteņu grupā ceturto vietu ieguva Vineta Pētersone.

Pirmie divi UEC Eiropas kausa izcīņas posmi tika aizvadīti Beļģijas pilsētas Zolderas trasē. Sacensības pulcēja vairāk nekā 1400 dalībniekus ne tikai no Eiropas, bet arī citiem kontinentiem. Zolderā startēja arī divkārtējā olimpiskā čempione Mariana Pajon no Kolumbijas. No Latvijas sportistiem pirmajos posmos piedalījās kopumā 56 dalībnieki. Pirmajā posmā Latvijas pārstāvji tika pie piecām godalgām, kuras izcīnīja jaunāko grupu braucēji.

Otrajā posmā elites vīru grupā, kur startēja liela daļa vadošo Eiropas sportistu, visas dienas garumā dominēja Šveices sportists Davids Grafs. Viņš uzvarēja ne tikai visus kvalifikācijas braucienus, bet arī izslēgšanas braucienus. Arī finālā šveicietis apliecināja savu favorīta statusu, izcīnot drošu uzvaru. Otro vietu dramatiskā cīņā izrāva vēl viens Šveices pārstāvis Renaud Blanc, bet trijnieku noslēdza krievs Jevgēņijs Komarovs, kurš bija otrais līdz pat pēdējās taisnes beigām. No Latvijas elites vīriem finālā iekļuva pērnā gada Eiropas kausa čempions Rihards Veide. Valmierietis dienas noslēdzošajā braucienā finišēja septītajā vietā. Ceturtdaļfinālā sacensības noslēdza Edžus Treimanis, bet priekšbraucienus pārvarēja arī elites grupas debitants Helvijs Babris. Traumas dēļ otrajā posmā nestartēja Kristaps Vekša.

Junioru meiteņu grupā no divām mūsu valsts pārstāvēm finālā iekļuva Vineta Pētersone, kura līdz tam uzvarēja visos savos braucienos. Finālā Pētersone izcīnīja ceturto vietu. Vanesa Buldinska sacensības noslēdza pusfinālā. Junioru puišu grupā ceturtdaļfinālā sacensības noslēdza Mikus Strazdiņš un arī pirmo gadu junioru grupā aizvadošais “RF Monum” komandas braucējs Filips Krists Rozītis. Traumas dēļ junioru grupā nevarēja startēt pirmā posma finālists Vladimirs Boltiks.

Panākumus guva Latvijas bērnu un amatieru grupu sportisti. Otro dienu pēc kārtas B10 grupā uzvarēja “RRS/RF Monum” pārstāvis Kristers Apels, bet Markusam Ozoliņam ceturtā vieta. Šajā pat grupā pusfinālā iekļuva arī Matīss Mažrims un Emīls Allers. B9 grupā, triumfēja “Mārupes” kluba braucējs Rūdolfs Sīklis. G11/12 grupā otro vietu izcīnīt izdevās Paulai Kibarei, kamēr Lote Etmane šo pašu pozīciju ieņēma G8 meiteņu konkurencē. Otro dienu pēc kārtas ceturto vietu B7 grupā izcīnīja “Matrix. BMX team Latvia” pārstāvis Patriks Krauklis. B11/12 grupā puišiem finālā sesto vietu ieguva “RRS/RF Monum” kluba braucējs Mikus Freimanis.

Finālistu pulkā otrajā posmā bija trīs Latvijas amatieru grupas sportisti. M25+ grupā labāko trijnieku noslēdza “Matrix. BMX team” pārstāvis Viesturs Morozs. Krūzeru 30 -39 konkurencē uzreiz aiz goda pjedestāla palika Māris Apels, bet Edgaram Regzdiņam septītā pozīcija. UEC Eiropas kausa izcīņas 3. un 4. posms 29. un 30. aprīlī notiks Nīderlandē.

 

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu