Trešdien Kolumbijā startēs pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā

25.05.2016

Šīs nedēļas otrajā pusē Kolumbijas pilsētā Medellin norisināsies pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā, kurā startēs arī 18 Latvijas braucēji. Vīru elitē, kur sacensības norisināsies sestdien un svētdien, mūsu valsti pārstāvēs būvniecības uzņēmuma “MONUM” atbalstītās Latvijas izlases sportisti – Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Rihards Veide un Kristens Krīgers.

Tradicionāli Olimpisko spēļu gadā pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā norisinās sezonas pirmajā daļā. Šogad nozīmīgo sacensību rīkošana uzticēta Kolumbijas pilsētai Medellin. Pasaules čempionāta trase izveidota gana ātra un dinamiska. Sportistus sacensībās arī sagaida liels karstums.

Pasaules čempionāts vienlaikus būs īpašs ar to, ka šīs būs sezonas noslēdzošās sacensības pirms divus gadus ilgā Olimpisko spēļu kvalifikācijas beigām. Pēc šīm sacensībās oficiāli taps zināms, cik vietas dalībai Olimpiskajās spēlēs BMX riteņbraukšanas sacensībās saņems nācijas. Latvija Olimpiskajā nāciju rangā vīriem šobrīd atrodas stabilā sestajā pozīcijā, kas dod divas vietas dalībai Rio. Vienlaikus šīs sacensības būs izšķiroši svarīgas mūsu šobrīd vienīgajai elites dāmai Sandra Aleksejevai. Tieši pēc pasaules čempionāta izšķirsies arī viņas liktenis cīņā par vietu Olimpiskajās spēlēs.

Pasaules čempionāta sacensības sāksies trešdien, kad par godalgām cīnīsies “challange” grupu jaunākie braucēji līdz 12 gadu vecumam. Šeit mūsu valsti pārstāvēs seši jaunie sportisti. Dienu vēlāk par godalgām cīnīsies 13 – 16 gadus veci jaunieši, kā arī amatieru grupu sportisti. Latviju šajās konkurences grupās pārstāvēs pieci sportisti.

Tikmēr elites un junioru grupu sportisti sacensības aizvadīs divas dienas. Sestdien norisināsies “time – trial”, jeb individuālā brauciena, sacensības. Tikmēr izšķirošās cīņas, par pasaules čempiona titulu notiks svētdien, kad risināsies pamatsacensības. Vīru elites grupā būvniecības uzņēmuma “MONUM” atbalstītās Latvijas BMX izlases sastāvā startēs Māris Štrombergs, Edžus Treimanis un Rihards Veide. Tāpat mūsu valsts godu arī aizstāvēs Kristens Krīgers. Sieviešu elitē startēs Sandra Aleksejeva, junioru vīru grupā startēs Helvijs Babris, bet junioru meiteņu grupā sevi apliecināt centīsies Vineta Pētersone.

 

Avots – www.lrf.lv