Treimanis uzvar Saldū aizvadītajā Latvijas BMX kausa 1. posmā

14.08.2017

Sestdien Saldū aizvadīts Latvijas BMX kausa pirmais posms. Elites un junioru apvienotajā grupā uzvaru izcīnīja šī gada Eiropas čempionāta piektās vietas ieguvējs Edžus Treimanis, kurš aiz sevis atstāja kluba biedru Helviju Babri. Foto: Sanda Tūtere.

Latvijas BMX kauss sezonas otrajā daļā norisinās trijos posmos – Saldū, Madonā un Vecpiebalgā. Salīdzinājumā ar sezonas pirmajā daļā notikušo “SMScredit.lv BMX čempionātu”, Latvijas BMX kausā  mainīts sportistu iedalījums vecuma un meistarības grupās.

Pirmo posmu uzņēma Saldus, kur aktīvi darbojas viena no senākajām BMX organizācijām mūsu valstī – “Ozolēnu” klubs. Sacensībās startēja  11 dažādu vecuma un meistarības  grupu sportisti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Krievijas klubiem. Viņu vidū bija arī šī gada Eiropas čempionāta piektās vietas ieguvējs elites vīru grupā Edžus Treimanis (“MŠA – Valmieras puikas).

Elites un junioru apvienotajā grupā priekšbraucienos dominēja Treimanis un viņa kluba biedrs Helvijs Babris. Abi savos braucienos izcīnīja pa trim uzvarām. Lielajā finālā savu favorīta statusu apliecināja Edžus Treimanis, kurš izcīnīja uzvaru. Otrā vieta Babrim (“MŠA – Valmieras puikas/ AKSSC”), bet vietu uz goda pjedestāla trešā pakāpiena aizņēma Filips Krists Rozītis (“Rīgas Favorīts/RRS/ AKSSC”).

B15+ konkurencē Saldus trasē vislabāko sniegumu finālā nodemonstrēja Markuss Valdmanis no Ventspils “Spars” kluba. Otro vietu ieguva “Rīgas Favorīts/ RRS” pārstāvis Justs Lapiņš, bet trijnieku noslēdza lietuvietis Gvidas Usevičius. B13 – 14 grupā 31 dalībnieka lielajā konkurencē uzvaru finālā guva mārupietis Mārtiņš Zadraks, kuram sekoja seši “Rīgas Favorīts/ RRS” pārstāvji. Otrā vieta Emīlam Kaupužam, bet trešā pozīcija Oto Kalniņam. B11 – 12 grupā startēja 43 sportisti, starp kuriem bija arī vairākas G13 un G12 grupas meitenes. Startējot ar vienu un pat divus gadus vecākiem sportistiem, uzvaru izcīnīt izdevās Kristeram Apelam (“Rīgas Favorīts/ RRS”). Otro vietu ieguva lietuvietis Mikas Jankus, bet trešā pozīcija Līvai Lizetei Glāzerei (“Tālava/ VBSS”).

B10 grupā, kurā startēja arī G11 meiteņu grupas sportistes, Saldus trasē nepārspēts palika “Mārupes” kluba pārstāvis Emīls Allers. Finālā viņš apsteidza Paulu Zavinsku  un Martinu Intu Valaini (abi “Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS”). B9 konkurencē pilns goda pjedestāls “Rīgas Favorīts/ RRS” pārstāvjiem. Triumfs Tomasam Zeicam, otrā vieta Tomasam Posumam, bet trešā Edvardam Tūteram. B8 grupā dubultpanākumus “Mārupes” kluba braucējiem. Pirmais finālā bija Ralfs Domorackis, kuram sekoja dvīņu brālis Markuss Domorackis. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa igaunis Rūdī Lumiste.

B7 konkurencē uzvarēja Mariss Mažrims no Ventspils “Spars”. Otrā vieta madonietim Edgaram Raivo Asarim, bet trešā pozīcija Bruno Vanagam no “Rīgas Favorīts/ RRS”). Pašā jaunākajā grupā puišiem un meitenēm uzvarēja Otto Daugavietis (“Mārupe”), kuram sekoja ventspilnieks Alberts Veinbergs, kā arī rīdziniece Ramona Bāre.

Krūzeru 30+ grupā 1. Alvis Lānso (“Mītavas kumeļi”), 2. Kaspars Andersons (“Ozolēni”), 3. Oskars Kalvāns (“Tālava/ VBSS”). Krūzeru 17 – 29 konkurencē 1. Kristaps Ezītis (Ventspils “Spars”), 2. Roberts Treimanis (“Tālava/ VBSS”), 3. Bruno Deivds Bergmanis (“Mārupe”).

Latvijas BMX kausa otrais posms 26. augustā notiks Madonā.

Avots – www.lrf.lv