Toms Ustups triumfē prestižās jauantnes šosejas riteņbraukšanas daudzdienu sacensībās Nīderlandē

11.08.2016

Pagājušajā nedēļā Nīderlandes pilsētā Assenā norisinājās 52. Eiropas Junioru riteņbraukšanas tūre (The European Junior Cycling Tour Assen). Assenas tūre (kopā ar Berlin kids tour Vācijā un Himmelfahrt tour Dānijā) ir viena no populārākām un vecākajām bērnu un jauniešu daudzdienu sacensībām Eiropā.

Par lielu prieku mūsu velo līdzjutējiem 5. kategorijā (12 gadnieki) pārliecinoši triumfēja RRS Purvciems audzēknis Toms Ustups (treneris Jānis Krišlauks). Toms ļoti pārliecinoši aizvadīja pirmās četras dienas, izcīnot 2 uzvaras un divas otrās vietas un nostiprinājās kopvērtējuma vadībā. Pēdējās divās dienās Toms nobrauca taktiski gudri – izcīnot uzvaru speciālajā kopvērtējumā (tiek ņemti vērā rezultāti no individuālajiem braucieniem un starpfinišiem no grupas braucieniem, kuros bija bruģis), kā arī palīdzot komandas biedriem no CT Pajuris Cannibal finišā. Pēdējo dienu Toms uzsāka ar 29 sekunžu pārsvaru pār otro vietu – ko pārliecinoši nosargāja kontrolējot grupas braucienu! Rezultātā skaista uzvara pār Nīderlandes, Beļģijas, Lielbritānijas, Vācijas, Luksemburgas, Lietuvas un Igaunijas sportistiem. Īpaši jāatzīmē arī Toma iespaidīgā uzvara individuālajā braucienā, pēc kuras Toms tika atzīts par dienas uzvarētāju (Winner of the day) tūres visas vecuma grupās!

Septītajā grupā (14 gadnieki) teicami sniegumu uzrādīja Kristians Belohvoščiks (RRS/BELO CYCLING PROJECT). Kristians izcīnīja ne tikai skaistu uzvaru ceturtdienas posmā (pieveicot tajā skaitā arī Nīderlandes čempionu), bet regulāri apliecināja sevi kā vienu no šīs grupas līderiem – vairāki finiši pirmajā desmitniekā. Tikai tehniskas ķibeles otrdienas etapā, kur tika zaudēts vairāk nekā minūte, liedza Kristianam pacīnīties par pirmo piecinieku kopvērtējumā. Tomēr, startējot tikai pirmo gadu – 13. vieta 62 dalībnieku konkurencē ir ļoti atzīstams rezultāts.

Pirmo lielo pieredzi Eiropas jauniešu šosejas riteņbraukšanā ieguva arī citi mūsu sportisti. Viktorija Loiko (RRS Vecmīlgrāvis) ar katru sacensību dienu aizvien pārliecinošāk izskatījās grupas braucienos. Viktorija kopvērtējumā izcīnīja 45. vietu 62 dalībnieču konkurencē. Elīna Ustupa (CT Cannibal Pajuris) startēja savās pirmajās šosejas riteņbraukšanas sacensībās. Labākie rezultāti tika sasniegti individuālajos braucienos, bet grupas braucieni kalpoja par neatsveramu pieredzi jaunajai sportistei. Kopvērtējumā 14. vieta 25 dalībnieku konkurencē! Smiltenietis Olivers Skrapcis izcīnīja 32. vietu 42 dalībnieku konkurencē, bet Murjāņu sporta skolas audzēknis Alekss Krasts ieguva 50. vietu sacenšoties ar 132 jauniešiem

Kopumā Assenas tūre atstāja tikai labākos iespaidus. Sacensībās, kurās piedalījās vairāk nekā 800 dalībnieki no 18 valstīm, organizācija un drošība bija augstākajā līmenī. Teicama plānošana, lai katru dienu viss norisinātos bez aizķeršanās, tūlītēja rezultātu publicēšana, ikdienas jaunumu avīze un informācijas birojs – tas viss ļauj koncentrēties jaunajiem sportistiem tikai startiem, organizatori ir padomājuši par visu! Nākamā gada Assenas tūre norisināsies atkal augusta pirmajā nedēļā, bet pieteikšanās tai sāksies 2017. gada 5. februārī plkst 10.00. Nenokavējiet un piedalieties prestižākajās bērnu un jauniešu šosejas daudzdienu sacensībās Eiropā!

Informāciju sagatavoja:

Didzis Ustups

RRS/ Purvciems

 

Avots – www.lrf.lv