Toms Skujiņš 2017. gada sezonu uzsāks ar sacensībām Spānijā

29.12.2016

Pilnā sparā savai otrajai sezonai pasaules tūres apritē gatavojas Latvijas izlases un ASV vienības „Cannondale – Drapac” šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš(RRS). Carnikavietis 2017. gada sezonu iesāks 1. februārī, kad uzsāks UCI 2.1 kategorijas velobraucienu „Volta a la Comunitat Valenciana”.

Janvārī dažādās pasaules valstīs startēs 2017. gada starptautiskā šosejas riteņbraukšanas sacensību sezonu. Pilnā sparā tai gatavojas 2013. un 2015. gada Latvijas labākais riteņbraucējs Toms Skujiņš(RRS). Otro sezonu pēc kārtas viņš aizvadīs pasaules tūres statusā esošās ASV vienības „Cannondale – Drapac” sastāvā.

Jaunajai sacensību sezonai Toms Skujiņš(RRS) gatavojas Spānijas pilsētā Džironā. Decembrī Spānijā arī tika aizvadīta komandas kopējā nometne, kuras laikā notika koptreniņi un komandas saliedēšanos veicinošas aktivitātes. Gaidāmajā sezonā „Cannondale – Drapac” vienībai pievienojušies septiņi jauni sportisti, no kuriem īpaši jāizceļ nīderlandiešu klasiku speciālists Seps Vanmarke, kurš iepriekšējās četras sezona pārstāvēja savas dzimtās valsts komandas – „LottoNL – Jumbo” un „Belkin Pro cycling”.

Vanmarke ASV reģistrētajai vienībai pievienojies uz divām sezonām. Komandai pievienojies arī pazīstamais ASV riteņbraucējs Teilors Fīnijs, kurš iepriekšējos sešus gadus pavadīja „BMC Racing” komandā. Fīnijs ir trīskārtējs ASV čempions individuālajā braucienā, kā arī pasaules čempions komandu braucienā. Vienlaikus nākamajā gadā „Cannondale – Drapac” zaļās krāsas aizstāvēs arī pērnās sezonas līderi – kolumbietis Rigoberto Urans un ASV sportists Endrjū Talanskis.

Savu sacensību kalendāru sezonas pirmajai daļai uzzinājis Toms Skujiņš(RRS). Šogad tas ir vairāk koncentrēts uz sacensībām ar kalnaināku reljefu, ar mērķi pacīnīties par vietu komandas sastāvā „Giro d Italia” velobraucienā, kas maija mēnesī notiks Itālijā. Sezonu Toms uzsāks 1. februārī, kad Spānijā startēs „Volta a la Comunitat Valenciana” UCI 2.1 kategorijas velobraucienā, kurā iekļauti pieci posmi. Tāpat Tomam plānots starts arī pasaules garākajā viendienas velobraucienā – Milāna – Sanremo, kas notiks 18. martā. No 23. – 26. martam paredzēta dalība „Coppi e Bartelli” (UCI 2.1 kategorija) sacensībās. Tāpat komanda paredzējusi latvieša dalību „Miguel Indurain” (1. aprīlī), „Pays Basque” (3. – 8. aprīlim), „Brabanste Pijl” (12. aprīlī), „Amstel Gold Race” (16. aprīlī), La Flesche Wallone” (19. aprīlī), „Rormandie” (25. – 30. aprīlim) velobraucienos.

2016. gada sezonā Skujiņš izcīnīja uzvaru Kalifornijas daudzdienu velobrauciena 5. posmā, kā arī sekmīgi aizvadīja virkni pasaules tūres velobraucienus, sekmējot komandas biedru goda pjedestālus. Latvietis arī debitēja Olimpiskajās spēlēs, finišējot 59. vietā.

Avots – www.lrf.lv