“Taihu Lake” pēdējā posmā Vosekalns saņem agresīvākā braucēja titulu, Prūss 10.

14.11.2016

Sestdien Ķīnā noslēdzās UCI 2.1 kategorijas daudzdienu velobrauciens „Taihu Lake”. Pēdējā posmā desmito vietu izcīnīja „Rietumu banka – Rīga” komandas riteņbraucējs Pēters Prūss, bet dienu iepriekš Emīls Liepiņš bija piektais, kamēr desmitnieku noslēdza Māris Bogdanovičs. Pēdējā posmā agresīvākā braucēja tituls Andrim Vosekalnam(RRS)Lietainajos un drēgnajos laika apstākļos Ķīnā esošā Taihu ezera apkaimē turpinājās UCI 2.1 kategorijas daudzdienu velobrauciens „Taihu Lake”. Tajā startēja arī seši „Rietumu banka – Rīga” komandas riteņbraucēji – Emīls Liepiņš, Māris Bogdanovičs, Pēters Prūss, Armands Bēcis, Andris Vosekalns(RRS) un Deins Kaņepējs(RRS) . Deins slimības dēļ neizgāja uz starta priekšpēdējā posmā. Labākos rezultātus latviešu komanda guva līdzenuma etapos, kur vairākkārt labāko sešiniekā ierindojās gan Emīls Liepiņš, gan Māris Bogdanovičs, bet ļoti lielu darba apjomu paveica arī pārējie komandas sportisti.

Sacensību priekšpēdējā etapā, kad riteņbraucēji mērojās spēkiem 117 kilometru garajā distancē, uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša spurtā. Kārtējais panākums Itālijas pro kontinentālās komandas „Wilier Southeast” riteņbraucējiem Jabubam Marečko, kurš sev aiz muguras atstāja tautieti Nikolasu Marini. No „Rietumu banka – Rīga” komandas riteņbraucējiem visaugstāk finišēja Emīls Liepiņš, kurš izcīnīja piekto vietu. Komandas biedri paveica lielisku darbu Emīla virzīšanā uz finišu, tomēr iekļūt labāko trijniekā liedza pozīcija pēdējos metros, jo konkurenti iespieda dobelnieku, neļaujot izlauzties pirmajās pozīcijās. Labāko desmitnieku noslēdza Māris Bogdanovičs. 38. vietā Pēters Prūss, 69. Andris Vosekalns(RRS) (visi +00:00:00), bet 112. pozīcija Armandam Bēcim (+00:00:12).

Velobrauciena pēdējā posmā 121 sacensības turpinošais dalībnieks mērojās spēkiem 130,6 kilometru garajā un kāpumiem bagātajā distancē. Tās laikā lielā grupa sadalījās mazākās grupiņās. Aktīvu sniegumu distances laikā nodemonstrēja Andris Voseklans, nopelnot 10 punktus aktīvākā braucēja vērtējumā un palīdzot komandas līderim kalnu etapos Pēteram Prūsam. Vosekalns atkārtoti saņēma agresīvākā braucēja titulu. Prūss izšķirošajos mirkļos atradās vistuvāk līderiem. Igaunijas riteņbraucējs, kurš šogad kļuva par Eiropas čempionu, finišēja desmitajā vietā, 11 sekundes aiz uzvarētāja Leonardo Dokjuē, kurš pārstāv Gata Smukuļa jauno komandu „Delko Marseille Provence KTM”. Jāpiebilst, ka šīs komandas sporta direktors ir Arvis Piziks. Otro vietu posmā ieguva nīderlandietis Petes Šultings, kuram tāds pats laiks kā uzvarētājam.

Uzvarot pēdējā posmā, kopvērtējumā triumfēja Dokjuē. Viņš par astoņām sekundēm apsteidza kolumbieti Jonderu Godiju. Trešais palika Šultings, kuru no līdera šķīra 13 sekundes. No „Rietumu banka – Rīga” vīriem visaugstāk kopvērtējumā ierindojās Pēters Prūss. Igaunim ar Latvijas saknēm 19. vieta un 3 UCI pasaules tūres punkti. Aktīvāko braucēju vērtējumā labāko desmitniekā iekļuva uzreiz trīs trenera Toma Flakša audzēkņi. 5. vieta Emīlam Liepiņam, 6. Andrim Vosekalnam(RRS) , 7. Mārim Bogdanovičam.

Jau nākamajā nedēļā „Rietumu banka – Rīga” sportisti uzsāks dalību „Tour of Fuzhou” velobraucienā, kam piešķirta UCI 2.1 kategorija. Arī šīs sacensības notiks Ķīnā.

Tour of Taihu Lake 7. posms:

1. Leonardo Doque, Francija, Delko Marseille Provence KTM, 02:58:05

2. Peter Schulting, Nīderlande, Parkhotel Valkenburg,  +00:00:00

3. Yonder Godoy, Kolumbija, Wilier – Southeast, +00:00:00

4. Mauricio Ortega, Kolumbija, RTS – Mountain Racing,+00:00:02

5. Meijin Yang, Ķīna, Wisdom – Hengxiang, +00:00:06

6. Muradjan Halmuratov, Uzbekistāna, Beiging XDS, +00:00:06

10. Pēters Prūss, Igaunija, Rietumu banka – Rīga, +00:00:11

84. Andris Vosekalns, Latvija, Rietumu banka – Rīga(RRS) , +00:05:23

86. Emīls Liepiņš, Latvija, Rietumu banka – Rīga, +00:05:23

110. Māris Bogdanovičs, Latvija, Rietumu banka – Rīga, +00:12:11

112. Armands Bēcis, Latvija, Rietumu banka – Rīga, +00:12:11

 

Tour of Taihu Lake kopvērtējums:

1. Leonardo Doque, Francija, Delko Marseille Provence KTM, 19:56:35

2.  Yonder Godoy, Kolumbija, Wilier – Southeast, +00:00:08

3. Peter Schulting, Nīderlande, Parkhotel Valkenburg, +00:00:13

4. Giuseppe Fonzi, Itālija, Wilier – Southeast, +00:00:15

5. Meiyin Yang, Ķīna, Wisdom – Hengxiang, +00:00:24

6. Mauricio Ortega, Kolumbija, RTS – Mountain Racing, +00:00:31

19. Pēters Prūss, Igaunija, Rietumu banka – Rīga, +00:02:03

71. Emīls Liepiņš, Latvija, Rietumu banka – Rīga, +00:12:12

94. Andris Vosekalns, Latvija, Rietumu banka – Rīga(RRS) , +00:17:52

97. Māris Bogdanovičs, Latvija, Rietumu banka – Rīga, +00:18:51

111. Armands Bēcis, Latvija, Rietumu banka – Rīga, +00:24:16

Avots – www.lrf.lv