Svarinskai 48. vieta pasaules čempionātā individuālajā braucienā

24.09.2019

Pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā junioru meiteņu grupas individuālajā braucienā Līna Svarinska uzrādīja 48. rezultātu, kamēr junioru puišu konkurencē Kristiāns Belohvoščiks ieņēma 60. vietu.

Juniori sacentās 27,6 kilometru garajā distancē, kas bija sadalīta divos apļos. Starp 64 dalībniekiem bija arī Latvijas riteņbraucējs Kristiāns Belohvoščiks (“Belo CP/ RRS”). Mūsu sportists ilgāku laiku atradās Itālijā, lai labāk sagatavotos nozīmīgajām sacensībām.Kāpumiem bagātajā un ļoti tehniskajā distancē vislabāko laiku sasniedza un par pasaules čempionu kļuva Antonio Tiberi no Itālijas. Viņš distancē pavadīja 38 minūtes un 28 sekundes. Jaunais čempions startā salauza velosipēda slēdzēju un bija spiests mainīt velosipēdu, tomēr tas viņam neliedza gūt karjeras līdz šim lielāko titulu. Otro vietu ieguva nīderlandietis Enzo Leijnse, kuru no uzvarētāja šķīra 8 sekundes. Trešā vieta Vācijas riteņbraucējam Marko Breneram (+00:13).

Kristiāns Belohvoščiks trasi veica pēc 43 minūtēm un 2 sekundēm (vidējais ātrums 37,6 km/h). Tas deva 60.  vietu. Finišēja 63 dalībnieki. Uzvarētājam Kristiāns zaudēja 5 minūtes un 2 sekundes.

Juniores individuālajā braucienā sacentās dienas pirmajā pusē. Vienīgā Latvijas pārstāve bija Līna Svarinska (“Belo CP/ RRS”). Meitenes veica 13,7 kilometru garu distanci, kas bija sadalīta vienā aplī. Distances laikā tika iekļauti gan vairāki kāpumi un nobraucieni, gan ļoti tehniski posmi – asi līkumi un pagriezieni.

Neskatoties uz nelielo novirzīšanos no trases, par pasaules junioru čempioni kļuva Krievijas izlases sportiste Aigula Gareva. Viņa distancē pavadīja 22 minūtes un 16 sekundes (vidējais ātrums  36,9 km/h). Otrā vieta nīderlandietei Širinai van Anrūjai, kura uzvarētājai zaudēja 3,6 sekundes. Tikmēr trešā vieta mājiniecei Elionorai Bakstedai (+00:10,9).

Līna Svarinska uzrādīja 48. rezultātu (+00:03:36). Sacensības noslēdza 50 riteņbraucējas.

Nākamo startu Latvijas sportisti aizvadīs ceturtdien, 26. septembrī. Junioru grupas braucienā startēs Roberts Andersons un Pauls Rubenis. Tikmēr čempionāta kulminācija gaidāma svētdien, kad elites vīru grupas brauciena sacensībās Latvijas godu aizstāvēs – Toms Skujiņš, Krists Neilands un Emīls Liepiņš.

Latvijas sportistu starti pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā:

26. septembris, Junioru puišu grupas brauciens, Pauls Rubenis (RRS/Purvciems), Roberts Andersons (RRS/Grīva/MSĢ)

27. septembris, Junioru meiteņu grupas brauciens, Līna Svarinska (“Belo CP/ RRS”)

29. septembris, Vīriešu elites grupas brauciens, Toms Skujiņš, Krists Neilands, Emīls Liepiņš

 

Avots – www.lrf.lv