Svarinska izcīna trešo vietu prestižajās “Chorno des Nations” individuālā brauciena sacensībās

16.10.2017

Latvijas jauniešu vecuma grupas sportiste Līna Svarinska no “Belo CP/ RRS” komandas svētdien Francijā izcīnīja augsto trešo vietu “Chorno des Nations” individuālā brauciena sacensībās. Elites dāmu konkurencē Latvijas čempione Lija Laizāne uzrādīja 11. labāko rezultātu, bet jauniešu puišu grupā Kristiāns Belohvoščiks ieguva 28. vietu. Foto: Belo CP.

“Chorno des Nations” individuālā brauciena šosejas riteņbraukšanas sacensības kā UCI 1. kategorijas velobrauciens tiek rīkots kopš 2008. gada, pulcējot elites, U23, junioru un jauniešu vecuma grupu sportistus. Vīru elites grupā šajā gadā startēja virkne pasaules tūres riteņbraucēju. Viņu vidū jāizceļ “Movistar” komandas spāņu sportists Honatans Kastrovjeho, kurš pērn individuālajā braucienā kļuva par Eiropas čempiona, izcīnīja ceturto vietu Olimpiskajās spēlēs, kā arī bija trešais pasaules čempionātā.

Latviju sacensībās pārstāvēja trīs sportisti. Elites dāmu grupā startēja Latvijas absolūtā čempione Lija Laizāne, kura pārstāv Itālijas profesionālo UCI komandu “Aromitalia Vaiano”. Jauniešu puišu grupā dalībnieku vidū bija Latvijas vicečempions grupas braucienā Kristiāns Belohvoščiks, kamēr meiteņu jauniešu konkurencē startēja Belohvoščika komandas biedrene no “Belo CP/ RRS” Līna Svarinska.

Jauniešu meiteņu grupā, kur startēja sešas dalībniece, trenera Raivja Belohvoščika audzēkne Līna Svarinska izcīnīja trešo vietu. 17 kilometru garo distanci Latvijas sportiste veica pēc 29 minūtēm un 2 sekundēm. No uzvarētājas Viktorijas Kušingas Līna atpalika par 1 minūti un 24 sekundēm. Otro vietu ieguva Flavija Basjēra, kura bija tikai par četrām sekundēm ātrāka nekā Līna Svarinska.

Dāmu elites konkurencē startēja 24 sportistes. Labāko laiku 26,4 kilometru garajā distancē uzrādīja mājiniece Audreja Kordona no “Wiggle High5” vienības. Pasaules čempionāta individuālajā braucienā 13. vietas ieguvēja Kordona trasē pavadīja 35 minūtes un 47 sekundes (vidējais ātrums 44,35 km/h). Otro vietu ieguva pazīstamā beļģu sportiste Anna Sofika Dujka. Beļģijas čempione uzvarētājai zaudēja 11 sekundes. Trešo labāko laiku sasniedza Helija Simondsa no Lielbritānijas. Viņu no uzvaras šķīra 23 sekundes.

Lija Laizāne uzrādīja 11. labāko rezultātu. Latvijas sportistes laiks trasē bija 39 minūtes un 9 sekundes. No uzvarētājas Liju šķīra 3 minūtes un 22 sekundes.

Jauniešu puišu grupā startēja 48 dalībnieki, kuru vidū bija teju visi vadošie šīs vecuma grupas Eiropas individuālā brauciena sportisti. “Belo CP/ RRS” pārstāvis Kristiāns Belohvoščiks 17 kilometru garo distanci veica pēc 26 minūtēm un 4 sekundēm. Tas deva 28. vietu. No uzvarētāja Hugo Peidža Belohvoščiks atpalika par 2 minūtēm un 8 sekundēm.

Elites vīru grupā uzvaru izcīnīja 32 gadus vecais Dānijas riteņbraucējs Martins Dofts Madsens, kurš 49,7kilometru garo distancei veica 59 minūtēs un 58 sekundēs. Otro vietu izcīnīja šī gada pasaules U23 čempions Mikkels Bjergs. Jāatzīmē, ka dānis U23 grupā aizvadīja viens pirmo sezonu. No sava tautieša Bjergs atpalika par 1 minūti un 22 sekundēm. Trešo vietu izcīnīja jau pieminētais  Honatans Kastrovjeho, kurš uzvarētājam piekāpās par 1 minūti un 25 sekundēm.

 

Avots – www.lrf.lv