Svarinska izcīna 41. vietu pasaules čempionāta grupas brauciena sacensībās juniorēm

Austrijā notiekošajā pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā medaļu komplektu grupas braucienā ceturtdien sadalīja junioru meitenes. 102 dalībnieču konkurencē 41. vietā finišēja Līna Svarinska, kamēr otra mūsu sportiste Daniela Leitāne ieņēma 56. vietu. Foto: Marina Jasjukeviča.

Insbrukā un tās apkārtnē notiekošajā pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā ceturtdien par godalgām grupas brauciena sacensībās spēkiem mērojas junioru meitenes un puiši. Viņu vidū arī trīs Latvijas sportisti.

Jau no paša rīta sacensības aizvadīja junioru meitenes. Starp 102 riteņbraucējām uz starta izgāja arī Latvijas čempione Līna Svarinska (“Belo CP/ RRS”) un Daniela Leitāne (Dobeles sporta skola). Abām mūsu meitenēm šis bija otrais starts šajā pasaules čempionātā. Pirmdien Līna sasniedza 36., bet Daniela 46. rezultātu individuālā brauciena sacensībās.

Grupas braucienā juniores spēkiem mērojās 70,8 kilometru garajā distancē no Ratenbergam līdz Insbrukai. Trasē meitenes pievarēja divus izteiktus kāpumus, kas lielā mērā arī izšķīra sacensību likteni. Pēc pirmā kāpuma izveidojās 25 riteņbraucēju liela līderu grupā, kurā bija visu favorītvalstu sportistes. Abas mūsu meitenes tikmēr atradās peletonā.

Tikmēr pēc otrā kāpuma dalīšanās notika arī līderu vidū. Vadībā izvirzījās četras sportistes – austriete Laura Stigere, francūziete Marija le Neta, kanādiete Simone Boilarda un itāliete Barbara Malčoti. Uzvarētājas liktenis izšķīrās šo dalībnieču finiša spurtā. Par prieku mājiniekiem, uzvarēja Stigere, kura trasē pavadīja 1 stundu 56 minūtes un 26 sekundes. Sudraba medaļa le Netai, kamēr bronza Boilardai.

Pēdējos kilometros divās grupās sadalījās arī peletons. Līna Svarinska kā vienīgā no Baltijas valstu riteņbraucējām spēja būt pirmajā no šīm grupiņām. Finišu trenera Raivja Belohvoščika audzēkne, kurai šis ir pirmais no diviem gadiem junioru grupā, sasniedza 41. vietā, 4 minūtes un 56 sekundes aiz uzvarētājas. Tikmēr Daniela Leitāne bija 56. vietā (+00:06:04).

Pēcpusdienā sacensības 131 kilometru garajā distancē aizvada juniori. Starp viņiem arī ogrēnietis Alekss Krasts (RRS/ Murjāņu Sporta ģimnāzija).

 

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu