Strazdiņš dramatiskā cīņā apsteidz Krīgeru un kļūst par Latvijas elites BMX čempionu + VIDEO ieraksts

Sestdien mājīgajā Mārupes trasē aizvadīts Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Elites vīru grupā par valsts čempionu kļuva “Tālava/ VBSS AKSSC” sportists Mikus Strazdiņš, kamēr sieviešu elitē nepārspēta palika Smiltenes BJSS sportiste Vineta Pētersone. Junioru puišu konkurencē tikmēr zelta godalgu ieguva Strazdiņa kluba biedrs Edvards Glāzers. VIDEO IERAKSTS NO FINĀLIEM PIEEJAMS ŠEIT:

Saulainos, bet ļoti vējainos laika apstākļos sestdien BMX kluba “Mārupe” mājas trasē tika aizvadītas Latvijas čempionāta sacensības BMX riteņbraukšanā. Par godalgām sacentās sportisti 23 vecuma un meistarības grupās. “Mārupes” klubs bija parūpējies ne tikai par lielisku trasi, bet arī aizraujošu kultūras un izklaides programmu. Arī pašas sacensības ne mirkli nelika vilties.

Elites vīru grupā uzvarētājs tika noteikts četru braucienu summā. Pirmajā braucienā uzvaru guva lieliskā formā esošais Helvijs Babris. Diemžēl, bet nākamajā braucienā “MŠA/ Valmieras puikas” AKSSC pārstāvis piedzīvoja nepatīkamu kritienu, izstājoties no turpmākas cīņas. Otrajā braucienā uzvarēja Kristens Krīgers, bet trešajā Edžus Treimanis. Pirms izšķirošā brauciena vienāds punktu skaits bija gan Treimanim, gan Krīgeram, gan arī Mikusam Dāvim Strazdiņam.

Noslēdzošajā braucienā no starta vadībā izvirzījās Krīgers, kurš savas pozīcijas saglabāja līdz pat pēdējās taisnes beigu daļai. Lielisku ātrumu pēdējā taisnē uzņēma Strazdiņš, kurš ne tikai panāca “Mītavas kumeļu” AKSSC sportistu, bet dramatiskā cīņā arī viņu apsteidza. Aizvadot debijas sezonu elites grupā, Strazdiņš kļuva par valsts čempionu. Otrā vieta Krīgeram, bet trijnieku noslēdza pieredzējušais Treimanis (“MŠA – Valmieras puikas”)

Junioru puišu grupā pārliecinoši par valsts čempionu kļuva “Tālava/ VBSS” sportists Edvards Glāzers, kurš uzvarēja visos četros dienas braucienos. Otrā vieta viņa kluba biedram Rinaldam Jānim Kārkliņam, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa “BMX Rīga/ RRS” sportists Filips Krists Rozītis. Sieviešu elitē uzvaru svinēja Vineta Pētersone (Smiltenes BJSS/ AKSSC), kurai sekoja Vanesa Buldinska (“Mītavas kumeļi”/ Jelgavas BJSS AKSSC) un mājiniece Kitija Elste. Junioru meiteņu grupā zelta medaļa Airisai Galiņai Ventspils “Spars”, bet otrā vieta Preiļu BJSS pārstāvei Kristiānai Valainei.

Jauniešu B16 grupā visos dienas braucienos uzvarēja un par čempionu kļuva Niks Rožukalns (Saldus BMX klubs “Ozolēni” AKSSC). Otro pozīciju finālā izcīnīja Ronalds Rītiņš, bet trešo Rolands Pommers (abi Ventspils “Spars”). M17+ amatieru grupā triumfs “BMX Rīga/ RRS” braucējam Ansim Uškauram. Uzreiz aiz uzvarētāja sekoja Uškaura kluba biedrs Viesturs Morozs un “MŠA – Valmieras puikas” sportists Toms Skujiņš.

Pārējo vecuma grupu rezultāti:

B15 grupā:

 1. Emīls Edvards Liberts, Mārupe AKSSC
 2. Ivars Svarinskis, BMX Rīga/ RRS
 3. Matīss Kalveršs, BMX Rīga/ RRS

B14 grupā:

 1. Mārtiņš Zadraks, Mārupe
 2. Kārlis Pedraudzis, Tālava/ VBSS
 3. Mārtiņš Emīls Treimanis, Tālava/ VBSS

B13 grupā:

 1. Mikus Freimanis, BMX Rīga/ RRS
 2. Noah Laake, Mārupe
 3. Kristers Biljards, Saldus BMX klubs Ozolēni

B12 grupā:

 1. Edgars Langmanis, BMX Rīga/ RRS
 2. Kristers Oiguss, BMX Rīga/ RRS
 3. Edgars Regzdiņš, Mārupe

B11 grupā:

 1. Kristers Apels, BMX Rīga/ RRS
 2. Emīls Allers, Mārupe
 3. Matīss Mažrims, Ventspils Spars

B10 grupā:

 1. Rūdolfs Sīklis, BMX Rīga/ RRS
 2. Ralfs Spila, BMX Rīga/ RRS
 3. Eduards Salmanis, BMX Rīga/ RRS

B9 grupā:

 1. Markuss Domorackis, Mārupe
 2. Markuss Soļims, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS
 3. Ralfs Domorackis, Mārupe

B8 grupā:

 1. Patriks Krauklis, MŠA – Valmieras puikas VBSS
 2. Valters Bērzkalns, BMX Rīga/ RRS
 3. Mariss Mažrims, Ventspils Spars

B7 grupā:

 1. Otto Daugavietis, Mārupe
 2. Toms Višņevskis, Tālava/ VBSS
 3. Alberts Veinbergs, Ventspils Spars

B6 – grupā:

 1. Āris Koško, Mītavas kumeļi
 2. Kristaps Klāvs Elbrets, Tālava/ VBSS
 3. Marks Švalkovskis, Mārupe

Krūzeru 30+ grupā:

 1. Alvis Lānso, Mītavas kumeļi
 2. Oskars Kalvāns, Tālava/ VBSS
 3. Guntars Ļebedevs, Madona

Krūzeru 17/29 grupā:

 1. Kristaps Ezītis, Ventspils Spars
 2. Renārs Auga, Smiltenes BJSS
 3. Toms Rožukalns, Ventspils Spars

G15+ grupā:

 1. Beate Žihare, Mārupe
 2. Helēna Amanda Brūvere, BMX Rīga/ RRS
 3. Viktorija Graudiņa, Ventspils Spars

G13 – 14 grupā:

 1. Līva Lizete Glāzere, Tālava/ VBSS
 2. Veronika Monika Sturiška, Smiltenes BJSS
 3. Signe Ušerovska, Saldus BMX klubs Ozolēni

G11 – 12 grupā:

 1. Paula Kibare, BMX Rīga/ RRS
 2. Paula Zavinska, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS

G8 – 10 grupā:

 1. Adelīna Kārkliņa, Tālava VBSS/ Vecpiebalga
 2. Luīze Pommere, Ventspils Spars
 3. Lotte Etmane, Valmieras puikas/ Derby

G7 – grupā:

 1. Anna Pedraudze, Tālava/ VBSS
 2. Ramona Bāre, BMX Rīga/ RRS
 3. Elizabete Kande, Mārupe

Aizraujošas cīņas notika arī klubu vērtējumā, kur kārtējo reizi nepārspēta palika “BMX Rīga” sportisti. Tikai divus punktus no viņiem atpalika “Mārupes” klubs, bet trijnieku noslēdza “Tālava/ VBSS”.

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu