Strazdiņam un Glāzeram otrās uzvaras Eiropas kausā BMX, latviešiem vēl desmit godalgas

22.05.2017

Svētdien Čehijā notikušajā UEC Eiropas kausa sestajā posmā BMX riteņbraukšanā Latvijas sportisti ieguva 12 godalgas. Otro uzvaru dienās izcīnīja junioru vīru grupas sportists Mikus Strazdiņš, bet šajā pat grupā meitenēm trešo pozīciju finālā ieguva Vineta Pētersone. Elites vīru konkurencē ceturtajā vietā posmu noslēdza Edžus Treimanis. Foto:Ervijs Rītiņš.

Elites vīru grupā Eiropas kausa sestajā posmā no Latvijas braucējiem startēja – Edžus Treimanis, Kristens Krīgers un Rihards Veide. Finālu sasniedza Treimanis un Veide, kamēr Krīgers bija spiests apstāties ceturtdaļfinālā. Dienas izšķirošajā braucienā dubultuzvaru izcīnīt izdevās nīderlandiešiem. Pirmā vieta Jorisam Harmsenam, bet otrais palika Mihels Šotmans. No abiem mūsu finālistiem ceturto vietu ieguva “Thrill Factory/ MŠA – Valmieras puikas” pārstāvis Treimanis, kamēr “Rift Tangent/ MŠA – Valmieras puikas” sportistam Veidem septītā vieta.

Lielisku sniegumu otro dienu pēc kārtas turpināja demonstrēt juniors Mikus Strazdiņš. “Thrill Factory/ Tālava VBSS” braucējs izcīnīja uzvaras visos dienas braucienos. Arī lielajā finālā Strazdiņš palika nepārspēts, tādējādi viņam uzvaras abos Prāgā notikušajos posmos. Meiteņu junioru grupā finālā iekļuva abas mūsu valsts pārstāves – Vineta Pētersone un Vanesa Buldinska. Tajā abas mūsu meitenes finišēja viena aiz otras. Savā 18. dzimšanas dienā “Thrill Factory/ Smiltene BJSS”  pārstāvošā Pētersone ieguva trešo vietu, bet Vanesa Buldinska no “Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centra” finišēja ceturtā.

Latviešu dominance bija vērojama B15/16 grupā puišiem. Finālā iekļuva četri mūsu valsts braucēji – Edvards Glāzers, Niks Rožukalns, Justs Lapiņš un Markuss Valdmanis. Izšķirošajā braucienā lieliskā cīņā uzvarēja “Thrill Factory/ Tālava VBSS” pārstāvis Glāzers, kuram otrais panākums divās dienās. Otro vietu ieguva Niks Rožukalns (“Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs/ Ozolēni”), ceturtais bija ventspilnieks Markuss Valdmanis, bet piektais Justs Lapiņš (“RRS/RF Monum”). Trešo vietu M25+ amatieru grupas finālā izcīnīja “Mārupes” kluba braucošais treneris Kristaps Ozoliņš, bet ar piekto vietu nācās samierināties “Matrix. BMX team Latvia” pārstāvim Viesturam Morozam. B13/14 puišu konkurencē finālistu vidū iekļuva mārupietis Edvards Emīls Liberts. Noslēdzošajā dienas braucienā latvietim sestā vieta. Šāda pat pozīcija finālā G13/14 grupā Līvai Lizetai Glāzerei (“Tālava VBSS”).

G11/12 grupā meitenēm otrā bija “Rīgas Favorīts” kluba pārstāve Paula Kibare, bet Paulai Zavinskai no “Mītavas kumeļiem” ceturtā vieta. Šajā pat vecuma grupā puišiem finālā astotais bija “tālavietis” Rojs Lazars. Panākumi arī mūsu jaunāko grupu sportistiem. B10 grupā piektā uzvara sešos posmos Kristeram Apelam (“RRS/RF Monum”), bet ceturtais šajā reizē bija Apela kluba biedrs Markuss Ozoliņš(“RRS/RF Monum”). Deviņus gadus jauno zēnu konkurencē otrais finālā finišēja Ralfs Spila (“RRS/RF Monum”), bet septītā pozīcija Henrijam Lejniekam (“Matrix. BMX team Latvia”). Panākums brāļiem Domorackiem. Mārupiešu kluba braucēji izcīnīja otro un trešo vietu B8 grupā, bet sešinieku šajā konkurencē noslēdza Markuss Soļims (“Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS”). B7 grupā otrais šajā posmā bija Patriks Krauklis (“Matrix. BMX team Latvia”) trešajā pozīcijā finišēja Mariss Mažrims (Ventspils “Spars”), bet septītais Valters Bērzkalns (“Rīgas Favorīts”).

Krūzeru grupās no latviešiem uzvarēja Alvis Lānso (“Mītavas kumeļi”), Mārim Apelam ceturtā, kamēr Tomam Rožukalnam sestā pozīcija.

UEC Eiropas kausa septītā un astotā posma sacensības jūnija pirmajā nedēļas nogalē notiks Itālijas pilsētā Veronā.

Avots – www.lrf.lv