SMUKULIS FINIŠĒ VADOŠAJĀ GRUPĀ "VUELTA A ESPANA" 12. POSMĀ

Prestižajā daudzdienu velobraucienā "Vuelta a Espana" noslēdzies 12. posms. Par tā uzvarētāju finiša spurtā kļuva "Trek Factory" braucējs Denijs van Popels, bet vadību kopvērtējumā saglabāja itālietis Fabio Aru. Gatis Smukulis finišēja vadošajā grupā, ierindojoties 104. pozīcijā. Smukuļa galvenais uzdevums bija palīdzēt komandas beidram Hoakinam Rodrigesam turpināt cīņu par uzvaru kopvērtējumā.

Pēc ļoti smaga iepriekšējā posma šoreiz sportistus sagaidīja 173 kilometru gara distance ar daudz mazāk kāpumiem tajā. Jau posma sākumā tika veikts lielais atrāviens, kurā piedalījās pieci riteņbraucēji – Maksims Buē ("Etixx-Quick-Step), Migels Ruviano (Colombia), Džako Venters (MTN-Qhubeka), Bērts Jans Lindemans ("LottoNL-Jumbo") un Aleksī Gužārs ("Ag2R-La Mondiale").

Bēdzēju kvintets prasmīgi sadarbojās savā starpā un izveidoja visai pieklājīgu atrāvienu, tomēr kopējā grupa, kurā labu darba apjomu paveica arī Gatis Smukulis,  vēlāk viņus noķēra un viss izšķīrās finiša spurtā. Tajā ātrākais bija "Trek Factory" nīderlandiešu braucējs Denijs Van Popels, kura ritenim vēl desmit kilometrus līdz beigām tika mainīta bojāta riepa, taču van Popelam izdevās panākt kopējo grupu. Otrais palika

Kopā 114 riteņbraucēji finišēja kopējā grupā, un kopvērtējuma augšgalā nekādu izmaiņu nebija. Latvijas vienīgais pārstāvis Gatis Smukulis arī bija kopējā grupā un ieņēma 104. pozīciju.  No Smukuļa komandas "Katusha" šodien augstāko vietu ieņēma Hoakims Rodrigess, kurš bija 20., bet kopvērtējumā joprojām saglabā otro vietu, līderim Fabio Aru no "Astana" komandas zaudējot 27 sekundes. Smiltenieša uzdevums ir maksimāli palīdzēt Rodrigesam pirms lielajiem kalniem, ko mūsu sportists arī sekmīgi dara.

Info: www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu