Smirnovs, Smukulis un Laizāne kļūst par Latvijas Olimpiādes uzvarētājiem šosejas riteņbraukšanā

04.07.2016

Svētdien Valmierā noslēdzās 4. Latvijas Olimpiādes sacensības. Riteņbraukšanā grupas braucienā zelta medaļu izcīnīja Ventspils pilsētas pārstāvis Andris Smirnovs. Tikmēr individuālajā braucienā par uzvarētājiem kļuva Smiltenes novada sportists Gatis Smukulis un Rīgas pilsētas riteņbraucēja Lija Laizāne(RRS).

Latvijas Olimpiādes norisinās reizi četros gados. Šajā gadā nozīmīgo sporta forumu uzņēma Valmiera. Sacensības norisinājās arī Cēsīs un citās Vidzemes pilsētās. Trīs dienu garumā par godalgām cīnījās arī BMX, MTB un šosejas riteņbraucēji, kuri aizstāvēja savu pašvaldību godu.

Sestdien Valmiermuižā norisinājās individuālā brauciena sacensības 25 un 15 kilometru garajās distancēs. Dalībnieku vidū bija liela daļa pašmāju vadošo šosejas sportistu, tostarp Gatis Smukulis un Aleksejs Saramotins(RRS), kuri pirms nedēļas izcīnīja pirmās divas vieta Latvijas čempionāta individuālajā braucienā.

Arī Latvijas Olimpiādē vīru individuālajā braucienā abi sportisti aizņēma pirmās divas pozīcijas. Pārliecinoši uzvarēja Smiltenes novada braucējs Gatis Smukulis, trasē pavadot 29 minūtes un 55 sekundes (vidējais ātrums 50,14 km/h). Sudraba godalga tika rīdziniekam Aleksejam Saramotinam, kurš Smukulim zaudēja 1 minūti un 57 sekundes. Bronzas godalgu izcīnīja Dobeles novada braucējs Ēriks Toms Gavars, 3 minūtes aiz uzvarētāja. Labāko sešiniekā iekļuva arī Durbes novada braucējs Mārtiņš Flaksis, Rīgas pilsētas pārstāvis Deins Kaņepējs(RRS), kā arī Talsu novada riteņbraucējs Kristers Ansons.

Dāmām zelta medaļu individuālajā braucienā ieguva rīdziniece Lija Laizāne(RRS), kuras laiks 15 kilometru trasē bija 22 minūtes un 19 sekundes. Sudraba godalgu ieguva vēl viena rīdziniece Lelde Ardava (+00:00:36)(RRS), bet bronza tika citai šīs pilsētas pārstāvei Viktorijai Sipovičai (+00:01:48)(RRS).

Svētdien Valmieras pilsētas centrā startēja vīriešu grupas brauciena sacensības. Uz starta stājās vairāk nekā 100 dalībnieki no dažādiem Latvijas novadiem un lielajām pilsētām. Laika apstākļi riteņbraucējus nelutināja. Valdīja spēcīgs lietus un negaiss. Distances laikā notika virkne atraušanās mēģinājumu. Ļoti aktīvs distancē bija Smiltenes novada sportists Gatis Smukulis, kurš lielā mērā arī veicināja līderu grupas izveidošanos. Neilgi pirms iebraukšanas Valmierā, kur sportisti veica vairākus apļus, no līderu septītnieka atkrita Andžs Flaksis(RRS), kuram šīs bija pirmās sacensības pēc slimošanas. Vienlaikus sadalījās arī līderu grupa. Vadībā izvirzījās Ventspils pilsētas sportists Andris Smirnovs, Kuldīgas novada braucējs un šī gada Latvijas vicečempions Viesturs Lukševics, kā arī Dobeles novada pārstāvis Emīls Liepiņš. Šim trio uz papēžiem mina Rīgas pilsētas braucējs Deins Kaņepējs(RRS), smiltenietis Smukulis un arī dobelnieks Māris Bogdanovičs. Aizbraucot pēdējā aplī, līderu pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem pieauga līdz 1 minūtei. Slidenajās Valmieras ielās notika arī vairāki kritieni, no kuriem vienā cieta arī Kaņepējs, tomēr viņš spēja turpināt sacensības.

Pēdējā aplī distances stāvākajā kāpumā pie Daliņa stadiona vadībā izvirzījās Andris Smirnovs. Ieguvis nelielu pārsvaru pār abiem sekotājiem viņš stabili tuvojās finišam, kuru arī sasniedz pirmais, izcīnot skaistu solo uzvaru. Trasē Ventspils pilsētas braucējs pavadīja 3 stundas 7 minūtes un 44 sekundes. Otrajā vietā finišēja Emīls Liepiņš, kurš finiša spurtā apsteidza Lukševicu. Abi sportisti no uzvarētāja atpalika par attiecīgi 12 un 13 sekundēm. Olimpiskajā sešiniekā iekļuva arī Gatis Smukulis, Māris Bogdanovičs un Deins Kaņepējs.

 

Avots – www.lrf.lv