Skujiņš uzsāk Ardēnu klasikas, starti arī Smukulim un U23 izlasei

13.04.2017

Latvijas elites šosejas riteņbraukšanas izlases sportists Toms Skujiņš “Cannondale – Drapac” komandas sastāvā trešdien Beļģijā aizvada UCI 1HC kategorijas velobraucienu “De Brabanste  Pijl – La Fleche Brabancoone”. Svētdien Nīderlandē Skujiņš startēs prestižajā Ardēnu klasikā – “Amstel Gold Race”. Šajā nedēļā sacensības aizvadīs arī Gatis Smukulis un Latvijas U23 izlase.

TOMS SKUJIŅŠ(bijušais RRS audzēknis)

Pavasara klasiku periods šosejas riteņbraukšanā turpinās pilnā sparā. Aizvadītās nedēļas nogalē norisinājās leģendārais “Parīze – Rubē” velobrauciens. Pavasara viendienu velobraucieni turpinās ar Ardēnu klasikām Beļģijā un Nīderlandē. Tāpat, pilnā sparā dažādi UCI kategorijas velobraucienu turpinās citās Eiropas valstīs, tostarp Francijā. Ardēnu klasikas notiek Beļģijas Ardēnu un Nīderlandes Limburgas reģionā. Atšķirībā no Flāmu klasikā, šeit ir garāki un izteiktāki pauguri, bet mazāk bruģa posmu.

Gatavojoties nedēļas nogales lielajam startam – “Amstel Gold Race” velobraucienam – Toms Skujiņš, kurš aizvada veiksmīgāko sezonas sākumu savā karjerā, trešdien startē “De Brabanste  Pijl – La Fleche Brabancoone” viendienas velobraucienā (1 HC kategorija). Sacensību dalībniekus šajās sacensībās sagaida 197 kilometru gara distance, kurā iekļauti 26 dažādu kategoriju pauguri. Sacensībās dalību apstiprinājušas kopumā 24 komandas, kuru vidū būs deviņas pasaules tūres vienības.

Toma Skujiņa pārstāvētās “Cannondale – Drapac” komandas sastāvā šajās sacensībās bez latvieša startēs arī Alekss Hauss, Albero Beitols, Brendans Kantijs, Simons Klārks, Viliams Klārks un Toms Van Asbruks. No citām vienību sportistiem jāizceļ Flandrijas velobrauciena uzvarētāja Filipa Žilbēra (“Quick – Step Floors”), Maikla Metjūsa (“Sunweb”), Sonija Kolbrelli (“Bahrain Merida”) dalība.

GATIS SMUKULIS

Ceturtdien Francijā UCI 1 HC kategorijas velobraucienu aizvadīs Latvijas čempions Gatis Smukulis, kurš startēs “GP De Denain” sacensībās. Velobraucienā startēs 21 komanda, tostarp divas pasaules tūres vienības – “FDJ” un “AG2R La Mondiale”. Dalībniekus sagaida 196,4 kilometru gara distance ar virkni dažāda garuma kāpumiem. Gatim šis būs jau devītais starts Francijā šajā sezonā. Regulāri sportists iesaistījies dienas atrāvienos. Sezonas ievadā Gatim nācās saskarties ar veselības problēmām, kas ietekmēja arī rezultātus vairākās sacensībās. Ja uzvarētāja liktenis izšķirsies lielās grupas finiša spurtā, galvenā favorīta loma atvēlēta “Cofidis” franču sprinteris Naseram Buanī.

LATVIJAS U23 IZLASE

Sestdien Nīderlandē norisināsies 3. Nāciju kausa izcīņas posms šosejas riteņbraukšanā U23 grupas sportistiem, kurā startēs arī Latvijas izlase. Mūsu komandu treneru Toma Flakša un Romāna Vainšteina vadībā pārstāvēs – Ēriks Toms Gavars, Deins Kaņepējs(RRS audzēknis), Mārcis Kalniņš, Ulvis Horens Korbergs(RRS audzēknis), Mārtiņš Pluto(RRS audzēknis) un Klāvs Rubenis(RRS audzēknis). Pirmajos divos posmos komandai nav izdevies parādīt vēlamos rezultātus, tomēr sportisti nopietni gatavojas gaidāmajām sacensībām, cerot uzlabot rezultātus. Pērn labāko rezultātu šajā sacensībās sasniedza Deins Kaņepējs, kurš finišēja 36. vietā trīs posmu garo sacensību noslēdzošajā etapā.

Avots – www.lrf.lv