Skujiņš skaistā cīņā Kalifornijā izcīna karjerā pirmo pasaules tūres velobraucienu posmu uzvaru + VIDEO

Lielisku sasniegumu naktī uz trešdienu paveicis 26 gadus vecais Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš (Bijušais RRS audzēknis)(“Trek – Segafredo”), kurš skaistā cīņā triumfēja “Amgen Tour of California” daudzdienu velobrauciena trešajā posmā, gūstot jau trešo panākumu savā karjerā šo sacensību posmos. Carnikavietim šis bija pirmais triumfs pasaules tūres velobraucienu posmos.

Kalifornijas daudzdienu velobrauciens, kam otro gadu pēc kārtas piešķirta pasaules tūres kategorija un tajā startē virkne pasaules riteņbraukšanas zvaigžņu, tostarp trīskārtējais pasaules čempions Peters Sagans, otrdien turpinājās ar trešo posmu. Pēc aizvadītajiem diviem posmiem vienīgais Latvijas pārstāvis prestižākajās Ziemeļamerikas daudzdienu sacensībās, Toms Skujiņš (“Trek – Segafredo”), kopvērtējumā ieņēma 27. vietu, līderim Eganam Bernalam zaudējot 3 minūtes un 49 sekundes.

Trešajā etapā dalībniekus sagaidīja 197 kilometru gara distance ar pieciem kategoriju kāpumiem. Distances pirmajā daļā no grupas spēja atrauties un vērā ņemamu pārsvaru iegūt trīs sportisti – Robins Karpenters, Evans Hofmans (abi “Rally Cycling”) un Aiens Garisons (“Axeon Hagens Berman”). Pēc veiktas pusdistances līderu pārsvars pār peletonu sasniedza četras minūtes, tomēr, jo tuvāk nāca izšķirošie notikumi, jo pārsvars palika arvien mazāks. Grupas priekšā aktīvi strādāja Sagana pārstāvētās “Bora – hansgrohe” un pirmā posma uzvarētāju Fernando Gavirias “Quick – Step Floors” komandas.

Kad līdz finišam bija atlikuši 50 kilometri, no līderu trio atkrita Karpenters, bet no peletona vienatnē spēja atrauties Losons Kredoks (“Cannondale”), kurš gan vēlāk tika panākts. Distances kāpumos grupa kļuva skaitliski mazāka. Atpalikt sāka virkne pasaules vadošo sprinteru, tostarp Eiropas čempions Aleksanders Kristofs. Tikmēr Sagans sekmīgi pamatgrupā pārvarēja kāpumus.

Turpinājumā savu vārdu teica mūsu Toms Skujiņš. Latvietis kopā ar “EF Eduacation First – Drapac p/b Cannondale” vienības pārstāvi Loganu Oenu spēja aizbēgt no lielās grupas, kurā bija arī kopvērtējuma līderis Bernals. Ātri vien abi sportisti vispirms panāca tehnisku problēmu piemeklējušo Hofmanu, bet drīz vien arī tā brīža līderi Garisonu. Jāatzīmē gan, ka peletons atradās vien 40 sekundes aiz līderu kvarteta.

14 kilometrus pirms finiša, kad līderi jau teju bija panākti, Skujiņš kā vienīgais atradās sacensību vadībā. Mūsu sportistu drīz vien panāca cits “Axeon Hagen Berman” komandas riteņbraucējs Sīns Benets, kā arī “UAE Team Emirates” riteņbraucējs Anas Ait El Abidia un jau pieminētais Ouens. Pēdējie divi gan nespēja turēt tempu un atpalika.

Lai arī pārsvars pār grupu Skujiņa un Beneta tandēmam bija vien ap 20 sekundēm, abi turpināja aktīvi braukt. Sekotāju vidū kontroli uzņēmās “Sky” komanda. Pēdējā lielajā kāpumā pirms iebraukšanas autodromā starpība starp līderi un grupu samazinājās līdz desmit sekundēm.

Grupā gan vairākkārt bija vērojama situācija, ka neviena no komandām nevēlējās uzņemties iniciatīvu Skujiņa un Beneta panākšanā. Tas mūsu sportistam nāca par labu.

Pēdējo vārdu Skujiņš teica “Laguna Seca” autodroma kāpuma beigās, kas atradās nepilnu kilometru pirms finiša. Viņš spēja aizbēgt no lielisku sniegumu demonstrējušā Beneta un vienatnē tuvojās finišam. Ne Sagans, ne Kalebs Evans, ne arī kāds cits mūsu riteņbraucēju panākt nespēja. Pēdējos metros Toms jau varēja izbaudīt saldo uzvaras garšu. Finišs tika sasniegts pēc trasē pavadītajām 4 stundām 52 minūtēm un 47 sekundēm. Otro vietu, atpaliekot par trijām sekundēm izcīnīja Sīns Benets, bet ātrākais no grupas izrādījās “Mitchelton Scott” komandas riteņbraucējs Kalebs Evans, kuram trešā vieta.

Toms Skujiņš Kalifornijas tūres posmos uzvarēja jau trešo reizi karjerā. Pirmo reizi tas tika paveikts 2015. gadā, kad viņš aizstāvēja “Hincapie Racing team” krāsas. Gadu vēlāk Toms izcīnīja skaistu uzvaru jau kā “Cannondale” vienības braucējs. Pērn latvietis otrajā posmā, reāli cīnoties par uzvaru, piedzīvoja smagu kritienu un izstājās.

Jāatzīmē arī svarīgs fakts, ka Skujiņam šī ir pirmā uzvara kādā no pasaules tūres kategorijas velobraucienu posmiem. Pēdējais no Latvijas braucējiem, kurš iepriekš triumfējis kādā no visaugstākā līmeņa kategorijas velobraucienu posmiem, bija Gatis Smukulis. 2011. gadā viņš uzvarēja Katalonijas tūres etapā.

Kopvērtējumā pēc trešā no kopumā septiņiem Kalifornijas tūres posmiem līderu vidū izmaiņas nav notikušas. Dzelteno krekliņu saglabā “Sky” komandas braucējs Egans Bernals, kurš par 25 sekundēm apsteidz Rafalu Majku (“Bora – hansgrohe”). Skujiņš pakāpies uz 23. vietu, līderim zaudējot 3 minūtes un 31 sekundi. Jāizceļ, ka Toms ir otrais labākais kalnu karaļa vērtējumā, kamēr viņa pārstāvētā “Trek – Segafredo” ieņem līderpozīcijas komandu vērtējumā.

Velobrauciens turpināsies trešdien, kad sportisti mērosies spēkiem 34,7 kilometru garajā individuālajā braucienā.

Amgen Tour of California 3. posms – 197 km:

  1. Toms Skujiņš(Bijušais RRS audzēknis), Latvija, Trek – Segafredo, 04:52:57
  2. Sean Bennett, ASV, Hagens Berman Axeon, +00:00:03
  3. Caleb Ewan, Austrālija,Mitchelton-Scott, +00:00:08
  4. Peter Sagan, Slovākija, Bora-Hansgrohe, 00:00:08
  5. Egan Bernal, Kolumbija, Team Sky, 00:00:08

6. Adam Yates, Lielbritānija, Mitchelton-Scott, 00:00:08

 

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu