Skujiņš sekmē komandas biedra septīto vietu “Vuelta a Espana” 2. posmā, Saramotinam starts Hamburgā

21.08.2017

ASV komandas “Cannondale – Drapac” un Latvijas izlases šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš uzsācis savu debijas “Vuelta a Espana” daudzdienu velobraucienu. Komandu braucienā Skujiņa vienība ieņēma 17. vietu. Tikmēr pirmajā etapā Toms finišēja 31. vietā, sekmējot komandas biedra Toma Van Asbruka septīto vietu. Aleksejs Saramotins “Bora – hansgrohe” sastāvā svētdien ieguva 64. vietu Hamburgas klasikā.

Šī gada “Vuelta a Espana” velobrauciens nozīmīgs Latvijas sporta līdzjutējiem, jo tajā startē carnikavietis Toms Skujiņš. Jāizceļ arī, ka pērn sevi labi Spānijas tūrē apliecināja Gatis Smukulis, kurš divas reizes iekļuva labāko desmitniekā atsevišķos etapos.

Kā pēdējos gados ierasts sezonas trešā grandtūre – “Vuelta a Espana” – iesākās  ar 13,7 kilometru garo komandu braucienu Francijas pilsētiņā Nīmā. Distancē nopietnu kāpumu nebija, kas ļāva komandām sasniegt augstu vidējo ātrumu.

Visātrāko laiku sasniedza “BMC Racing team” vienība, finišējot pēc 15 minūtēm un 58 sekundēm. Otro laiku sasniedza esošo pasaules čempionu “Quick – Step Floors” vienība, uzvarētājiem zaudējot sešas sekundes. Trešā vieta vācu “Sunweb” vienībai, kas arī uzvarētājiem zaudēja sešas sekundes. Toma Skujiņa “Cannondale – Drapac” 22 vienību konkurencē ieguva 17. vietu. Uzvarētājiem ASV vienība zaudēja 46 sekundes.

Svētdien tika aizvadīts pirmais posms, kura garums bija 203,4 kilometri. Distancē nebija lielu kāpumu, kas ļāva turēt augstu tempu. “Cannondale – Drapac” finiša spurtam plānoja virzīt komandas sprinteri Tomu Van Asbruku. Pēc atrāviena likvidēšanas varēja domāt, ka uzvarētājs noskaidrosies lielās grupas finiša spurtā, tomēr tā nenotika. Divus kilometrus pirms finiša no grupas atrāvās “Quick – Step Floors” vienības braucēji, kuriem sekot spēja vien daži citu komandu sportisti. Lielisku darbu paveica Skujiņš un citi “Cannondale – Drapac” braucēji, jo līderu vidū īsi pirms finiša atradās gan Van Asbruks, gan arī Saimons Klārks.

Nepilnu kilometru pirms finiša solo izrāvienā devās “Quick – Step Floors” pazīstamais beļģu riteņbraucējs Ivs Lampārts, kuru neviens tā arī nepanāca. 26 gadus vecais riteņbraucējs guva savu sesto profesionālo uzvaru. Viņa laiks distancē – 4 stundas 36 minūtes un 13 sekundes. Otrā vieta  Lampārta komandas biedram Matteo Trentinam, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa britu eksčempions Ādams Blaits (“Aqua Blue sport”).

Toms Van Asbruks finišēja septītajā vietā ar tādu pat laiku kā uzvarētājam. Tikmēr Toms Skujiņš(bijušais RRS audzēknis), paveicot lielisku darbu komandas interesēs, tika ierindots 31. vietā. No uzvarētāja Tomu šķīra astoņas sekundes.

Kopvērtējumā pēc komandu brauciena un otrā posma, līdera godā atrodas Lampārts, kurš par vienu sekundi apsteidz Trentinu. Trešajā vietā atrodas “BMC” vienības pārstāvis Daniels Oss (+00:00:03). Toms Skujiņš ieņem 58. pozīciju (+00:00:58).

Vācijas pasaules tūres komandas “Bora – hansgrohe” riteņbraucējs Aleksejs Saramotins(bijušais RRS audzēknis) svētdien Vācijā aizvadīja 22. Hamburgas klasiku, kurai tika piešķirta pasaules tūres kategorija. 220 kilometru garajā distancē uzvarētāja liktenis izšķīrās lielās grupas finiša spurtā. Saramotins un pārējie “Bora – hansgrohe” riteņbraucēji finiša spurtam virzīja īru sprinteri Semu Benetu.

Uzvaru izcīnīja “Sky” komandas itāļu sprinteris Elia Viviani, kurš reabilitējās Aleksanderam Kristoffam par zaudējumu Eiropas čempionātā. Uzvarētāja laiks trasē bija 5 stundas 15 minūtes un 51 sekunde. Otro vietu ieguva pazīstamais francūzis Arno Demārs (“FDJ”), bet trešā pozīcija “LottoNl Jumbo” pārstāvim Dilanam Groenvegenam. Kristoffam ceturtā vieta.

Benets finišēja 11. vietā, bet Aleksejs Saramotins, pēc paveiktā darba apjoma komandas labā, ieguva 64. pozīciju (+00:00:00).

Avots – www.lrf.lv