Skujiņš izceļas ar aktivitāti un finišē 87. vietā “Trofeo Felanitx – Ses Salines”

29.01.2016

Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš(RRS) debijas sacensībās “Cannondale Pro team” vienības sastāvā ceturtdien Spānijā noteikošajā “Trofeo Felanitx – Ses Salines” UCI 1.1 kategorijas velobraucienā finišēja 87. vietā, distances sākuma daļā iesaistoties arī atrāvienā, kas gan līdz galam nenoformējās.

Aizvadītā gada rudenī 24 gadus vecais Latvijas riteņbraucējs noslēdza divu gadu līgumu ar vienu no 18 pasaules tūres vienībām, “Cannondale Pro team”, tādējādi piepildot vienu no saviem sportiskajiem mērķiem. Toma jaunās komandas bāze atrodas Eiropā, kur arī norisināsies visi prestižākie pasaules velobraucieni. Uz gaidāmo sezonu komandas sastāvs ir nokomplektēts. No pazīstamākajiem riteņbraucējiem, kuri startēs nākamajā sezonā vienības sastāvā ir jāmin – urugvajietis Rigoberto Urans un šobrīd Lietuvas labākais riteņbraucējs Ramunas Navardauskas, kurš aizvadītajā pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļu. “Cannondale Pro team” ir internacionāla vienība, jo tās sastāvā kopumā ir 14 valstu riteņbraucēji. Visvairāk pārstāvji (septiņi) ir no ASV.

Jauno sezonu Skujiņš uzsāka ceturtdien, startējot Spānijai piederošajā Maljorkas salā notiekošajā UCI 1.1 kategorijas velobraucienā “Trofeo Felanitx – Ses Salines”. Šīs sacensības kā pirmo oficiālo pārbaudi turpmākajiem sezonas velobraucieniem izmanto liela daļa pasaules vadošo komandu braucēju, kuri Maljorkā aizvadījuši treniņnometni. Kopumā līdz februāra sākumam šajā reģionā tiks aizvadīti četri vienas dienas un viens daudzdienu velobrauciens.

“Trofeo Felanitx – Ses Salines” velobraucienā dalībniekus sagaidīja 174 kilometru gara distance. Vidusjūras piekrastes ceļos bija jāpievar vairāki mazāki kāpumi. Sacensību sākuma daļā aktīvs un pamanāms bija Skujiņš, kurš kopā ar vēl vairākiem sportistiem iesaistījās atrāvienā, kas gan nepārauga par dienas atrāvienu. Turpinājumā sekoja vēl vairāki atraušanās mēģinājumi, tomēr līdz finišam visi centieni tika likvidēti. Uzvarētājs noskaidrojās vadošās grupas finiša spurtā. No “Cannondale” vienības, finiša spurtam tika virzīts 2015. gada Lietuvas labākais sportists un pasaules čempionāta bronzas medaļnieks, Ramunas Navardauskas.

Uzvaru sezonas pirmajā startā gan guva pazīstamais Vācijas sprinteris no Beļģijas komandas “Lotto Soudal” Andrē Greipels, kurš aiz sevis atstāja Īrijas vadošo sprinteri Semu Benetu “Bora Argon 18” un norvēģi Edvaldu Boasson Hagen (“Dimensio Data”). Navardauskas finišēja grupas priekšgalā, ieņemot ceturto vietu. Tikmēr Toms Skujiņš debijas sacīkstē jaunajā komandā finiša līniju šķērsoja 87. vietā 19 sekundes aiz līderu grupas.

Piektdien Skujiņš startēs turat Maljorkā notiekošajā “Trofeo Pollenca-Port de Andratx” velobraucienā, kam arī piešķirta UCI 1.1 kategorija.

 

Avots www.lrf.lv