Skujiņš finišē 39. vietā un izcīna kalnu karaļa punktus “Tour du Haut Var” velobraucienā

“Cannondale Pro team” komandas un Latvijas izlases šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš(RRS) nedēļas nogalē Francijā aizvadīja divu dienu garo UCI 2.1 kategorijas velobraucienu “Tour du Haut Var”, kura kopvērtējumā finišēja 39. vietā, iegūstot arī kalnu karaļa punktus otrā posma starpfinišā.

Toms Skujiņš(RRS) uzsācis savu pirmo sezonu visprestižākajā šosejas riteņbraukšanas līmenī, pasaules tūrē, pievienojoties ASV reģistrētajai “Cannondale Pro team” komandai. Pirmos startus Skujiņš aizvadīja Spānijai piederošajā Maljorkas salā, piedaloties četros viendienas velobraucienos.

Aizvadītās nedēļas nogalē Toms tika iekļauts “Cannondale” vienības sastāvā dalībai “Tour du Haut Var” velobraucienā. Šīs sacensības, kuras notiek jau 48. reizi, risinās divu dienu garumā, dalībniekiem veicot vairāk nekā 361 kilometru kopējo distanci. Abos posmos netrūka vairāki dažāda garuma kāpumi un nobraucieni.

Daļa vadošo pasaules tūres komandu šim velobraucienam pieteica savu komandu jaunos sportistus. Jāizceļ, ka dalībnieku vidū bija “Katusha” komandas pieredzējušais slovēņu riteņbraucējs Simons Špilaks, kuram 29 gadu vecumā izdevies tikt pie desmit profesionālajām uzvarām. Tāpat nevar nepieminēt 25 gadus veco ASV velosportistu no “BMC” komandas Teiloru Fīniju, kura profesionālajā karjerā līdz šim gūtas 12 uzvaras.

No Toma Skujiņa pārstāvētās “Cannondale” vienības, bez mūsu sportista, jāizceļ arī “Parīze – Nica” daudzdienu velobrauciena posmu uzvarētāja Toma Jeltes Slagtera un šī gada Jaunzēlandes čempiona individuālajā braucienā Patrika Bevina dalība.

Pirmajā posmā, kur sportistus sagaidīja virkne dažāda garuma pacēlumu, uzvarētājs noskaidrojās neilgi pirms finiša, kad, visvairāk spēka saglabājušais Skujiņa komandas biedrs Salgters, ieguva nelielu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Nīderlandietim izdevās pārsvaru nosargāt un izcīnīt uzvaru. Turpat aiz viņa sekoja 2013. gada Francijas čempions Arturs Vihots (“FDJ”), kuram otrā vieta. Tikmēr trešais ar tādu pat laiku kā uzvarētājam bija vēl viens francūzis Mikaels Čerels.

Toms Skujiņš(RRS) pirmajā posmā finišēja grupiņā, kas uzvarētājam zaudēja deviņas sekundes. Carnikavietis, kurš paveica labu darba apjomu komandas interesēs, tika ierindots 38. vietā starp 148 dalībniekiem.

Otrajā dienā velosportistus sagaidīja vairāk nekā 200 kilometru gara distance, kuru pavasarīgi siltajos laika apstākļos papildināja virkne stāvu un daudz spēka prasošu pauguru un tiem sekojošu nobraucienu. Tāpat netrūka arī frančiem raksturīgo šauro un līkumaino ceļu. Liela daļa no trases veda pa dažādiem apļiem.

Toma Skujiņa pārstāvētās komandas galvenais uzdevums otrajā posmāb ija līderpozīciju nosargāšana. Tuvojoties distances beigām, peletons bija sadalījies jau vairākās grupās, vadībā esot 25 braucēju grupiņai. Tajā gan nebija ne Slagtera, ne arī vienīgā Latvijas braucēja, bet līderu grupā no “Cannondale” vīriem atradās Patriks Bevins un Larsons Kredoks. Spraigā cīņā par uzvaru finiša spurtā nepārspēts palika pirmā posma otrās vietas ieguvējs Vihots, kurš tādējādi kļuva par velobrauciena kopvērtējuma uzvarētāju. Vairāk nekā piecu stundu ilgajā sacīkstē otrais palika 25 gadus vecais spāņu riteņbraucējs Hesus Herada, bet trešais, ar tādu pat laiku kā uzvarētājam, palika Aleksis Vuilermozs (“AG2R La Mondiale”).

Toms Skujiņš(RRS) noslēdzošajā etapā finišēja trešajā grupiņā kopā ar Teiloru Fīniju un ierindojās 55. vietā. Uzvarētājam mūsu sportists zaudēja 1 minūti un 12 sekundes. Jāizceļ gan, ka Skujiņš izcēlās ar aktivitāti kalnu starpfinišos, kur nopelnīja četrus kalnu karaļa ieskaites punktus. Pirmā posma uzvarētājs Slagters palika vien 34. pozīcijā, 47 sekundes aiz uzvarētāja.

Kopvērtējumā Artura Vihots aiz sevis atstāja “Movistar” komandas braucēju Heradu un “Lampre – Merida” Itālijas velosportistu Djēgo Ullisi. Toms Skujiņš velobrauciena noslēgumā ierindojās 39. vietā 1 minūti un 21 sekundi aiz uzvarētāja. No “Cannondale” braucējiem visaugstāk kopvērtējumā bija Patriks Bevins, kuram 10. pozīcija.

Jau šodien Skujiņš turpat Francijā uzsāks trīs dienu garo UCI 2.1 kategorijas velobraucienu “International La Provence”.

“Tour du Haut Var” velobrauciena kopvērtējums:

1. Arthur Vichot, Francija, FDJ, 09:08:14

2. Jesus Herrada Lopez, Spānija, Movistar Team, +00:00:00

3. Diego Ulissi, Itālija, Lampre - Merida, +00:00:00

4. Julien Simon, Francija, Cofidis Solutions Credits, +00:00:00

5. Petr Vakoc, Čehija, Etixx - Quick-Step, +00:00:00

6. Mikael Cherel, Francija, AG2R La Mondiale, +00:00:00

...

39. Toms Skujiņš(RRS), Latvija, Cannondale Pro team, +00:00:00

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu