Skujiņš demonstrē lielisku sniegumu un pelnīti triumfē LČ individuālajā braucienā + Oficiālie rezultāti

29.06.2018

Teju 200 dalībnieki dažādās vecuma un meistarības grupās ceturtdien Rīgā esošajā Biķernieku trasē startēja Latvijas čempionātā šosejas riteņbraukšanā individuālajā braucienā. Elites vīru grupā, demonstrējot lielisku ātrumu, par čempionu kļuva “Trek – Segafredo” komandas riteņbraucējs Toms Skujiņš(bijušais RRS audzēknis), kamēr elites sieviešu konkurencē triumfs Lijai Laizānei(RRS). Foto: Jānis Lārmanis.

Pirmo reizi Latvijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā individuālā brauciena sacensības uzņēma Rīgā esošā Biķernieku trase. 18 dažādās vecuma un meistarības grupās uz starta izgāja teju 200 dalībnieki, veicot divus, trīs, četrus vai sešus 5,5 kilometru garos apļus.

Ar lielu interesi tika gaidītas elites vīru sacensības, kur par uzvaru reāli varēja cīnīties pat pieci sportisti. Lielisku sniegumu jau no pirmā apļa demonstrēja “Trek – Segafredo” komandas riteņbraucējs Toms Skujiņš. Carnikavietis jau pēc pirmā apļa ieguva nelielu vadību, ko turpinājumā tikai palielināja. Otrais teju visas distances garumā bija Gatis Smukulis, kamēr ļoti sīva cīņa notika par trešo vietu. Šo pozīciju uz mirkli ieņēma gan Andžs Flaksis, gan Krists Neilands. Tomēr, demonstrējot lielisku ātrumu pēdējos divos apļos, abus neklātienes cīņā pārspēja pieredzējušais Aleksejs Saramotins(bijušais RRS audzēknis).

Zelta medaļu ļoti pelnīti izcīnīja Toms Skujiņš, kurš 32,4 kilometru garo distancei veica pēc 38 minūtēm un 37 sekundēm. Carnikavieša vidējais ātrums distancē 50,3 kilometri stundā. Sudraba godalga “Delko Marseille Provence KTM” komandas pārstāvim Gatim Smukulim, kurš uzvarētājam zaudēja 1 minūti un 24 sekundes. Labāko trijnieku noslēdza Vācijas vienības “Bora – hansgrohe” pārstāvis Aleksejs Saramotins (+00:01:27). Labāko sešiniekā iekļuva arī Krists Neilands(RRS audzēknis) (“Israel Cycling academy”), Andzš Flaksis (“Holowesko Citadel Racing team”)(bijušais RRS audzēknis) un Andris Vosekalns (“Hengxiang Cycling team”)(bijušais RRS audzēknis).

U23 vīru grupā valsts čempiona kreklu izcīnīja trenera Toma Flakša audzēknis Ēriks Toms Gavars, kurš 32,4 kilometru garajā distancē pavadīja 42 minūtes un 11 sekundes. Otrā vieta viņa komandas biedram Kristeram Ansonam, kurš uzvarētājam zaudēja 23,8 sekundes. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa vēl viens “Rīga” komandas pārstāvis Kristaps Pelčers (+00:01:26).

Elites sieviešu grupā savu favorītes statusu apliecināja Lija Laizāne. Itālijas komandas “Aromitalia Vaiano” sportiste 21,6 kilometru garo distanci veica 31 minūtē un 51 sekundē. Otrā vieta Viktorijai Sipovičai(“RRS/ Purvciems”) (“Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free”), bet trešā pozīcija “RRS/ Alfa” pārstāvei Helēnai Ērglei.

Junioru puišu grupā par Latvijas čempionu kļuva “RRS/ Purvciems” pārstāvis Alekss Jānis Ražinskis (“RRS/ Purvciems”). Viņa laiks 21,6 kilometru garajā distancē bija 29 minūtes un 32 sekundes. Trīs sekundes viņam zaudēja un otro vietu ieguva Arvis Rendors (“Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free/ MSĢ”). Labāko trijnieku tikmēr noslēdza Māris Butkevičs (“RRS/ Alfa), kuru no uzvarētāja šķīra 14,9 sekundes. Junioru meiteņu grupā triumfēja Daniela Leitāne (Dobeles sporta skola), apsteidzot Santu Saniju Jurgenu (Ķekavas NSS/ Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free”) un Līnu Svarinsku (“RRS/ Belo CP”).

Amatieru “Cycling for all” konkurencē zelta godalgu godam nopelnīja Artis Roze (“Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free”), kuram sekoja komandas biedrs Jānis Vecvanags un Ģirts Cirvelis (“Roadex”). Tikmēr M1 grupā otro gadu pēc kārtas uzvaras laurus plūca Kalvis Eisaks (“Doltcini Latvia Cycling team”), otrā pozīcija Aigaram Kalējam, bet trešā Edgaram Nikelam (abi “Virsotne/ Marmot”).

Pārējo vecuma grupu TOP3 rezultāti:

Jaunieši:

 1. Roberts Andersons, RRS Grīva/ MSĢ, 22:48 (treneris M.Bartuševics)
 2. Matīss Kalveršs, RRS/ Evelo team, +00:01:00
 3. Kārlis Smilga, RRS/ Purvciems, +00:01:05(treneris J.Krišlauks)

Jaunietes:

 1. Kitija Siltumēna, RRS/ Purvciems, 17:45(treneris J.Krišlauks)
 2. Renāte Rodionova, Carnikavas sporta centrs, +00:00:01
 3. Eva Elīza Leikarte, Velolifesyle/ Smiltenes BJSS, +00:00:45

Amatieru sieviešu grupa:

 1. Elīna Kiršakmene, VW Komerctransports – Veloprofs.lv, 16:22 (treneris M.Bartuševics)
 2. Aiga Strazdiņa, Virsotne/ Marmot, +00:00:38
 3. Ingrīda Šmite, Baldones velokomanda, +00:01:19

Master 2 grupā:

 1. Sandis Āķis, Evelo team, 29:32
 2. Māris Kalveršs, Evelo team, +00:00:18
 3. Jānis Andersons, Filter, +00:01:23

Master 3 grupā:

 1. Andris Balodis, Virsotne/ Marmot, 28:40
 2. Ģirts Vēvers, Evelo team, +00:00:23
 3. Agnis Apse, Velolifesyle/ Smiltenes BJSS, +00:01:20

Master 4 grupā:

 1. Dzintars Kaņepējs, Skanste/ Virši – A, 31:14
 2. Mairis Klaiva, +00:00:41
 3. Didzis Zālītis, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free,+00:00:54

Master 5 grupā:

 1. Aigars Zvingulis, Virsotne/ Marmot, 31:40
 2. Zigurds Jureckis, ZZK, +00:00:12
 3. Agris Kalējs, Valmieras velo vienība, +00:00:53

Master 6 grupā:

1.Sergejs Pomarņevskis, Elkor, 16:48

 1. Uldis Rutka, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free, +00:00:00
 2. Agris Briedis, Evelo team, +00:00:03

Master 7 grupā:

 1. Aivars Krūčis, Grobiņas sporta centrs, 16:17
 2. Jānis Ķīsis, Skanste/ Virši – A, +00:00:52

Master 8 grupa:

 1. Valdis Andiņš, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free, 18:11

Master 9 grupa:

 1. Vismants Caune, Salaspils Zīriņi, 17:38
 2. Mečislavs Bartuševics, RRS Grīva, +00:00:59(RRS/Grīva treneris)
 3. Nikolajs Pušņickis, Grobiņas sporta centrs, +00:01:11

SACENSĪBU REZULTĀTI PIEEJAMI ŠEIT:

Sestdien, 30. jūnijā, Latvijas čempionāts pārcelsies uz skaisto Kurzemes pilsētiņu Sabili. Šeit par godalgām grupas braucienā sacentīsies jauniešu, junioru puišu un meiteņu, kā arī elites sieviešu konkurenču grupu sportisti, veicot 72 un 96 kilometru garas distances. Sacensības risināsies pa apļiem. Finišs gaidāms Sabiles kalnā. Jauniešu puišu un junioru meiteņu grupas brauciens gaidāms pulksten 10:00, bet junioru puišu un sieviešu brauciens notiks pēc pulksten 12:30.

Čempionāta kulminācija gaidāma svētdien, 1. jūlijā, Talsos, kur pilsētas svētku ietvaros par čempiona tituliem grupas braucienā spēkiem mērosies elites un U23 vīru, kā arī dažādu amatieru grupu sportisti. Talsi Latvijas vadošos šosejas riteņbraucējus uzņems otro gadu pēc kārtas. Šajā gadā sacensību rīkotāji īpaši domājuši par pilsētas apli, kas solās būt braucējiem smagāks, bet reizē arī interesantāks nekā pērn. Aplī iekļauts gan viens no lielākajiem un stāvākajiem pilsētas kāpumiem, gan arī senā bruģa posms.

Pulksten 09:30 no rīta kā pirmie trasē dosies amatieru grupu braucēji, mērojot spēkus 94 un 30 kilometru garajās distancēs. 94 kilometru distancē pēdējie astoņi kilometri vedīs pa pilsētas apli. Pērn par absolūto Latvijas amatieru čempionu kļuva Kalvis Eisaks, kuram galveno konkurenci šogad sola sastādīt Kristaps Knops, Ivo Viļumovs, Artis Roze un citi.

Elites un U23 grupas brauciens un U23 vīru sacensību starts tiks dots pulksten 12:30. Latvijas ātrākie velosportisti veiks 195 kilometru garu distanci, sākumā veicot vienu pilsētas apli, kam sekos divi lieli Sabiles apļi. Beigu daļā atkal riteņbraucēji atgriezīsies Talsos, veicot vēl astoņus pilsētas apļus. Finišs gaidām ap pulksten 16:45. Sacensību norises gaitai būs iespēja sekot līdzi video tiešraidē Latvijas Riteņbraukšanas federācijas Facebook kontā un oficiālajā mājaslapā lrf.lv. Līdzjutēji klātienē aicināti piedalīties aizraujošajā “Betsafe” prognožu spēlē.

Galvenie favorīti uz uzvaru elites grupas braucienā būs Krists Neilands, Toms Skujiņš, Aleksejs Saramotins, Emīls Liepiņš, Gatis Smukulis, Andžs Flaksis, Māris Bogdanovičs, Andris Vosekalns, Viesturs Lukševics un citi.

Avots – www.lrf.lv