Skujiņam septītā, Neilandam 13. vieta “Grote Prijs Jef Scherens” velobraucienā

17.09.2018

Svētdien Beļģijā notiekošajā UCI 1.1 kategorijas viendienas velobraucienā “Grote Prijs Jef Scherens” augsto septīto vietu izcīnīja Toms Skujiņš, kurš arī iesaistījās atrāvienā un sekmēja komandas biedra Jaspera Streivena uzvaru. Krists Neilands starp 98 finišu sasniegušajiem dalībniekiem ierindojās cienījamajā 13. vietā.

Tieši nedēļu pirms pasaules čempionāta šosejas riteņbraukšanā sākuma divi Latvijas elites velosportisti – Toms Skujiņš(bijušais RRS audzēknis) (“Trek – Segafredo”) un Krists Neilands(RRS audzēknis) (“Israel Cycling academy”) savu komandu sastāvos startēja Beļģijas populārā sacensību seriāla “Napoleon Games” ietvaros esošajā “Grote Prijs Jef Scherens” velobraucienā, kam piešķirta UCI 1.1 kategorija.

Tajā dalībniekus sagaidīja 185,7 kilometru gara distance, kas tika sadalīta 12 apļos. Katrā no apļiem tika iekļauti četri kāpumi. Distance atradās Flandrijas reģionā esošajā Lēvenas pilsētā, no kuras nāk Toma Skujiņa komandas biedrs Jaspers Streivens. Tieši beļģis bija “Trek – Segafredo” komandas kapteinis šajās sacensībās.

Distances sākuma daļā izveidojās piecu riteņbraucēju liela līderu grupa, kas spēja iekrāt vairāk nekā trīs minūšu pārsvaru pār peletonu. Lielā grupa līderus panāca 25 kilometrus pirms finiša. Drīz vien sekoja nākamais mēgšanas mēģinājums. Starp trim līderiem bija arī Toms Skujiņš. Vienā grupā ar carnikavieti atradās “Verandas Willems – Crelan” beļģu riteņbraucējs Drīss De Bonts un “Roompot – Nederlandse Loterij” nīderlandiešu sportists Tako Van Der Hūrns. Trio vadībā bija līdz pēdējā apļa pirmajai daļai.

Pēdējos kilometros notika virkne atraušanās mēģinājumu, tomēr tie visi tika likvidēti. Sekoja lielās grupas finiša spurts. Tieši pēc Toma Skujiņa lieliski paveikta darba, labā pozīcijā cīņai par uzvaru nonāca Jaspers Streivens, kurš ļoti spraigā cīņā arī kļuva par velobrauciena uzvarētāju. Trasē viņš pavadīja 4 stundas 16 minūtes un 54 sekundes. Otro vietu ieguva “Vital Concept” vienības pārstāvis Jonass Van Genehtens, kamēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa vēl viens beļģis Timotijs Dupons.

Toms Skujiņš (bijušais RRS audzēknis) finišēja augstajā septītajā, paveicot lielisku darbu komandas labā. Mūsu sportists arī ieguva 35 UCI pasaules ranga punktus. Tikmēr Krists Neilands(RRS audzēknis)bija labākais no “Israel Cycling academy” komandas sportistiem. Finišu Latvijas čempions grupas braucienā sasniedza 13. vietā, tiekot pie pieciem pasaules ranga punktiem.

Avots – www.lrf.lv