Skujiņa vienība piektā “Coppi e Bartali” komandu braucienā, Saramotins turpinās beļģu klasikas

24.03.2017

Toma Skujiņa pārstāvētās “Cannondale – Drapac” vienības pirmais sastāvs ceturtdienas pievakarē uzrādīja piekto laiku Itālijā notiekošā “Settimana Internazionale Coppi e Bartali” četru dienu garā velobrauciena komandu braucienā. Kopvērtējumā pēc pirmās dienas Skujiņš ieņem 12. vietu. Aleksejs Saramotins piektdien Beļģijā startēs “Record Bank E3 Harelbeke” pasaules tūres klasikā.

Jau vēstījām, ka ceturtdien dienas pirmajā pusē Toms Skujiņš finišēja 10. vietā UCI 2.1 kategorijas četru dienu velobraucienā “Settimana Internazionale Coppi e Bartali”. Dienas otrajā pusē notika komandu braucieni. Šajā reizē komandu braucienā katra vienība tika sadalīta divās daļās, vienas komandas sastāvā startējot četriem sportistiem. (Lielākā daļa vienības velobraucienā startē astoņu sportistu sastāvā).

13,3 kilometru garajā distancē, kuras otrās daļa veda pret kalnu, visātrāko laiku sasniegt izdevās Polijas profesionālajai kontinentālajai komandai “CCC Sprandi Polkowice”. Poļu vienības pirmais kvartets finišēja pēc 14 minūtēm un 57 sekundēm. (Vidējais ātrums 53,4 km/h) Otro vietu ieguva “Sky” četrinieks ar Eliu Viviani sastāvā. No uzvarētājiem britu vienības pārstāvji atpalika par 2 sekundēm. Trijnieku noslēdza franču profesionālā kontinentālā komanda “Direct Energie”, poļiem piekāpjoties par 13 sekundēm.

Toms Skujiņš(bijušais RRS audzēknis) kopā ar komandas biedriem – Teiloru Finiju, Viliamu Klārku un Lesonu Kredoku – uzrādīja piekto rezultātu. “Cannondale – Drapac” kvartets trasē pavadīja 15 minūtes un 17 sekundes, uzvarētājiem zaudējot 17 sekundes. Jāņem vērā, ka sekundes robežās finišēja arī itāļu vienība “Androni Giocattoli”.

Kopvērtējumā pēc pirmās dienas Skujiņš ieņem 12. vietu, no līdera Liliana Kalmežāna atpaliekot par 25 sekundēm. Jāņem vērā, ka tādi pat atpalicība no līdera kā Skujiņam ir arī 9. -12. vietā esošajiem sportistiem.

Piektdien gaidāms velobrauciena 2. posms, kurā dalībniekus sagaidīs 130 kilometru gara distance, kuras nopietnākais pārbaudījums gaidāms otrajā pusē, kad būs jāveic trīs apļi. Katrā no apļiem gaidāms viens nopietns kāpums, kurā riteņbraucējiem no 150 metru augstuma virs jūras līmeņa būs jāpaceļas līdz 600 metru augstumam.

Piektdien Beļģijā turpinās Flāmu klasikas. Gandrīz labākais klasiku speciālistu sastāvs ņems dalību “Record Bank E3 Harelbeke” sacensībās. Dalībniekiem būs jāveic 206 kilometru gara distance pa šaurajiem beļģu ceļiem, virkni stāviem bruģa kāpumiem un citiem pārbaudījumiem. Gaidāma spraiga cīņa par pozīciju visas distances laikā.

Dalību klasikā apliecinājuši tādi favorīti kā – Peters Sagans (“Bora – Hansgrohe”), Toms Boonens, Zdeņeks Štibārs, Nikijs Terpstra (“Quick – Step Floors”), Gregs Van Avermets (“BMC”), Lūks Rovs, Ians Stenards (abi “Sky”), Seps Vanmarke (“Cannondale – Drapac”), Aleksanders Kristoffs (“Katusha – Alpecin”), Edvals Boasons Hāgens (“Dimension Data”) un citi. Iztrūks vienīgi pagājušā gada uzvarētājs Mihals Kvajatkovskis, kurš gatavojas Ardēnu klasikām.

Dalībnieku vidū Harelbekā un tās apkārtnē notiekošajā velobraucienā, kura distance skars arī leģendārās Flandrijas sacīkstes maršrutu, startēs arī Latvijas izlases elites riteņbraucējs Aleksejs Saramotins(bijušais RRS audzēknis), kuram šajā sezonā šī šosezon būs ceturtā beļģu klasika. Ir skaidrs, ka Alekseja uzdevumi sacīkšu laikā būs saistīti ar komandas un tās līdera Petera Sagana interesēm. Atkarībā no stratēģijas, Aleksejam savs maksimālais ātrums var būt jāvelta atrāviena likvidēšanā, vai arī jāpalīdz Saganam distances otrajā daļā.

 

Avots – www.lrf.lv