Siltumēna izcīna augsto 15. vietu “Gent Wevelgem” klasikā jaunietēm

01.04.2019

Svētdien Beļģijā notiekošajā prestižā “Gent Wevelgem” klasikā jaunietēm augsto 15. vietu izcīnīja “RRS/ Purvciems” šosejas riteņbraucēja Kitija Siltumēna, kamēr Marta Petkus no RK “Liepāja”/ Dobeles sporta skola ieņēma 39. pozīciju. Junioru meiteņu grupas sacensībās visaugstāk no latvietēm ierindojās Santa Sanija Jurgena, kurai 97. pozīcija. Foto: Jānis Lārmanis.

“Gent Wevelgem” jauniešu meiteņu sacensībās dalībnieces mērojās spēkiem 44 kilometru garajā distancē. No Latvijas sportistēm spēkus ar citām Eiropas vadošajām jaunietēm samēroja Kitija Siltumēna (“RRS/ Purvciems”), Laura Belohvoščika (“BELO CP/ RRS”) un Marta Petkus (“RK Liepāja”).

Kitija Siltumēna līdz pat finišam stabili brauca vadošajā grupā. Tiesa, jāatzīmē, ka no tās aizbēga un pārsvaru palielināja Džeina Bakšteda no Lielbritānijas. Viņa arī kļuva par sacensību uzvarētāju, trasē pavadot 1 stundu 10 minūtes un 13 sekundes. Sekotājas ar Siltumēnu to vidū finišēja 3 minūtes un 48 sekundes vēlāk. Trenera Jāņa Krišlauka audzēknei finišā cienījamā 15. vieta. Marta Petkus tikmēr finišēja 39. vietā (+00:06:35). Laura Belohvoščika sacensības iesāka ļoti aktīvi, bet vēlāk iekļuva kritienā, kas liedza pacīnīties par augstām vietām finišā. Kopumā finišēja 68 riteņbraucējas.

130 pasaules vadošās juniores “Gent – Wevelgem” velobraucienā, kas bija arī nāciju kausa izcīņas posms, veica 71,6 kilometru garu distanci. Latviju pārstāvēja – Līna Svarinska, Enia Kaņepēja (abas “Belo CP/ RRS”), Santa Sanija Jurgena (Ķekavas NSS/ Dobeles dzirnavnieks FeelFree”) un Eva Elīza Leikarte (Smiltenes BJSS/ “Velolifestyle”).

Distances sākuma daļā lielajā grupā izveidojās nopietns kritiens, pēc kura peletona sadalījās. Nevienai no mūsu meitenēm tobrīd neizdevās būt pirmajā grupā. Neskatoties uz Svarinskas un Kaņepējas centieniem, pirmajā grupā atgriezties neizdevās, tādējādi arī cīņa par augstu vietu izpalika. Uzvaru sacensībās izcīnīja Elionora Bakšteda no Lielbritānijas, kura distancē pavadīja 1 stundu 50 minūtes un 43 sekundes.

No latvietēm finišā Santai Sanijai Jurgenai 97. vieta, Eniai Kaņepējai, 104., bet Līnai Svarinskai 105. vieta (visas +00:08:01). Eva Elīza Leikarte debijas reizē finišu nesasniedza, toties guva lielisku pieredzi, kas noderēs nākamajās sacensībās.

 

Avots – www.lrf.lv