Siguldā “MSĢ kausa” laikā noskaidroti Latvijas čempioni kalnā braukšanā

05.08.2018

Sestdien Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē aizvadīts 34. “MSĢ kauss” šosejas riteņbraukšanā, kas vienlaikus bija arī Latvijas čempionāts kalnā braukšanā un “Cerību kausa” finālposma pirmā diena. Absolūti ātrāko laiku 800 metru garajā kāpumā sasniedza “Rīga” komandas riteņbraucējs Ēriks Toms Gavars.

Nedaudz lietainajā, bet ļoti siltajā sestdienas vakarā teju 200 lieli un mazi šosejas riteņbraucēji pulcējās Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē. Šeit norisinājās 34. “MSĢ kausa” izcīņas sacensības šosejas riteņbraukšanā. Šogad tajās tika iekļauta viena disciplīna – kalnā braukšana. Lai sacensības padarītu vēl prestižākās, tām tika piešķirts Latvijas čempionāta statuss. Tikmēr jaunāko grupu braucēji aizvadīja “Cerību kausa” finālposma pirmo sacensību dienu.

Elites un U23 grupā par sacensību uzvarētāju kļuvu komandas “Rīga” sportists Ēriks Toms Gavars. No Dobeles nākušais sportists 800 metru garo kāpumu pieveica 2 minūtēs un 6 sekundēs. Tikai vienu sekundi viņam zaudēja komandas biedrs Kristers Ansons, kuram sudraba godalga. Bronzas medaļu izcīnīja “Vitus Pro Cycling” vienības pārstāvis Deins Kaņepējs. Viņu no uzvarētāja šķīra desmit sekundes. Sievietēm par valsts čempioni kļuva Viktorija Sipoviča (“RRS/ Purvciems”), kurai sekoja Anastasija Krūmiņa (“ZZK”) un Helēna Ērgle (“RRS/ Alfa”).

Junioru grupā puišiem dienas labāko laiku guva “RRS/ Purvciems” pārstāvis Kristaps Siltumēns. Trenera Jāņa Krišlauka audzēknis sasniedza rezultātu 2 minūtes un 14 sekundes. Tikai vienu sekundi viņam zaudēja Deivids Zikrātijs (“Ķekavas NSS”), bet labāko trijnieku noslēdza Alekss Krasts (“Ogre/ MSĢ/RRS”), kurš Siltumēnam piekāpās par trijām sekundēm. Meiteņu junioru konkurencē triumfs valsts čempionei grupas braucienā Līnai Svarinskai (“Belo CP/ RRS”), kura par divām sekundēm apsteidza Santu Saniju Jurgenu (“Dobeles dzirnavnieks Feel Free/ Ķekavas NSS”). Trešo vietu ieguva dobelniece Megana Grīslīte (+00:00:14).

Amatieru grupā par čempionu kļuva Artis Roze (“Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free”). Viņš kalnu pievarēja 2 minūtēs un 12 sekundēs. Otrā pozīcija Reinim Andrijanovam (“Velobiķeri/ Train2Win”), bet trešā Ģirtam Cirvelim (“Roadex”). Šajā pat grupā dāmām uzvarēja Agate Lorence (“Valmieras velo vienība”).

Jauniešu konkurencē kāpumu 2 minūtēs un 17 sekundēs pieveica “Belo CP/ RRS” pārstāvis Kristiāns Belohvoščiks, kuram tas deva visai drošu pirmo vietu. Sešas sekundes ilgāk trasē pavadīja un sudraba godalgu guva “RRS/ Alfa” pārstāvis Kristaps Malnačs, bet trešā vieta Artūram Raudim (“Kuldīga/ MSĢ”). Jauniešu meiteņu konkurencē pirmā vieta treneres Tamāras Bumbieres audzēknei no Dobeles sporta skolas Evelīnai Ermanei Marčenko. Viņai sekoja valsts čempione individuālajā braucienā Kitija Siltumēna (“RRS/ Purvciems”) un carnikaviete Renāte Rodionova.

48 dalībnieki startēja zēnu grupā. Par čempionu šeit kļuva “RRS/ Purvciems” pārstāvis Artūrs Nummurs. Trenera Jāņa Krišlauka audzēknis finišēja pēc trasē pavadītajām 2 minūtēm un 35 sekundēm. 10 sekundes trenera Jāņa Krišlauka audzēknim zaudēja ķekavnieks Rihards Reinfelds, kuram otrā vieta. Tikmēr vietu uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena aizņēma Dans Krumpāns (“Belo CP/ RRS”). Meiteņu grupā pirmā Laura Belohvoščika (“Belo CP/ RRS”), otrā Alise Milča (“RRS/ Dzirciems”), bet trešā Klinta Zvejniece (“Velolifestyle/ Smiltenes BJSS”).

Dienas absolūti ātrāko laiku sasniedza Ēriks Toms Gavars, kurš savā īpašumā saņēma iespēju baudīt aizraujošo braucienu ar iecienīto “Zērgli”

Avots – www.lrf.lv

 

IMG-20180804-WA0010 IMG-20180805-WA0010 IMG-20180805-WA0011 IMG-20180805-WA0014 IMG-20180804-WA0009