Saramotins sekmē komandas biedra otro vietu Maljorkā, startē arī Neilands un Bogdanovičs + VIDEO

29.01.2018

Svētdien Maljorkā notiekošajā UCI 1. kategorijas viendienu velobraucienā “Trofeo Palma” Latvijas šosejas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins sekmēja komandas biedra Erika Baškas otro vietu, pats ierindojoties 91. pozīcijā. Austrālijā spēcīgajā karstumā tika aizvadīts “Cadel Evans Great Ocean Race” velobrauciens, kurā Krists Neilands bija spiests izstāties. Debijas sacensības “Amore & Vitta Selle SMP” rindās aizvadījis Māris Bogdanovičs.

ALEKSEJS SARAMOTINS(bijušais RRS audzēknis):Notikumiem bagāta svētdiena aizvadīta šosejas riteņbraukšanā. Latvijas sporta līdzjutējiem vēl aizvien svaigas emocijas par Toma Skujiņa spožo triumfu sestdien notikušajā UCI 1. kategorijas viendienas velobraucienā “Trofeo Lioseta – Andratx”. Svētdien turpat Maljorkā tikla aizvadīts ceturtais viendienas velobrauciens. No Latvijas riteņbraucējiem “Trofeo Palma” sacensībās startēja “Bora – hansgrohe” pārstāvis Aleksejs Saramotins.

Dalībnieki mērojās spēkiem 159,6 kilometru garajā distancē, kurā kāpumi bija ievērojami mazāk nekā piektdien un sestdien. Tas par uzvaru ļāva cīnīties sprinteriem. Saramotins ar komandas biedriem šajā reizē startēja Slovākijas riteņbraucēja Erika Baškas interesēs. Tikmēr galvenā favorīta loma tika atvēlēta Skujiņa komandas biedram Džonam Degenkolbam, kurš Maljorkā triumfēja ceturtdien.

Uzvarētāja liktenis izšķīrās vairāk nekā 40 sportistu lielās grupas finiša spurtā. Aizraujošā cīņā otro uzvaru sezonā guva 29 gadus vecais Degenkolbs. Viņa laiks trasē bija 3 stundas 47 minūtes un 29 sekundes. Otro vietu ieguva Alekseja Saramotina atbalstītais Baška. 24 gadus vecajam riteņbraucējam otro reizi šogad Maljorkā izdevās iekļūt labāko astotniekā. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Nīderlandes komandas “Roompot – Nederlandse Loterij” pārstāvis Koens Velmentfors. Aleksejs Saramotins 130 dalībnieku vidū tika ierindots 91. pozīcijā (+00:06:06).

KRISTS NEILANDS(RRS audzēknis):

Svētdienas rītā Austrālijā tika aizvadīts sezonas otrais pasaules tūres velobrauciens – “Cadel Evans Great Ocean Race”. Sacensības par godu izcilajam austrāliešu riteņbraucējam Kaidelam Evansam risinājās Džīlongas pilsētas ielās. Gaisa temperatūra sniedzās pāri 34 grādu atzīmei pēc celsija, kas, īpaši eiropiešiem, radīja ne mazums sarežģījumu. Dalībnieku vidū bija arī Latvijas elites čempions grupas braucienā Krists Neilands. Kuldīdzniekam, kurš pārstāv “Israel Cycilng academy” vienību, šīs bija pirmās UCI kategorijas sacensības šajā sezonā.

Dalībnieki, kuru vidū bija pasaules tūres, profesionālo kontinentālo un kontinentālo vienību sportisti, vecia 164 kilometru gara distance. Tās sākuma daļā iztika bez nopietnākiem kāpumiem, tomēr otrajā daļā kāpumu kļuva ievērojami vairāk. Pēdējie 60 kilometri tika veikti pa pilsētas ielās izveidotu apli, kurā bija jāpievar viens izteikti stāvs kāpums.

Pēc dienas atrāviena likvidēšanas, pēdējos 15 kilometros notika aktīva cīņa un jauni atraušanās mēģinājumi. Grupa vēl vienu reizi sadalījās kāpumā deviņus kilometrus pirms finiša. Uzvarētāja liktenis noskaidrojās 24 riteņbraucēju veidotās līderu grupas finiša spurtā. Nepārspēts pēdējos metros izrādījās “Bora – hansgrohe” komandas austrāliešu riteņbraucējs Džejs Makārtijs. 26 gadus vecajam riteņbraucējam šī bija tikai otrā uzvara viņa karjerā. Distancē Alekseja Saramotina komandas biedrs pavadīja tieši 4 stundas un 4 minūtes.

Otro vietu ieguva itāļu sprinta zvaigzne Elia Viviani (“Quick – Step Floors”), bet trijnieku noslēdza “Santos Tour Down Under” daudzdienu velobrauciena kopvērtējuma uzvarētājs Derils Impijs (“Mitchelton Scott”) abi +00:00:00.

No “Israel Cycling academy” komandas sportistiem visaugstāk tika mājinieks Natans Ērlss, kuram 21. pozīcija (+00:00:00). Spēcīgajā karstumā Latvijas čempions Krists Neilands bija spiests izstāties. Finišu šī iemesla dēļ sasniedza vien tikai nedaudz vairāk par puse no visiem dalībniekiem. 31. janvārī Neilands Austrālijā uzsāks UCI 1. kategorijas daudzdienu velobraucienu “Herald San Tour”.

MĀRIS BOGDANOVIČS:

Francijas pilsētā Marseļā svētdien tika aizvadīts UCI 1. kategorijas viendienas velobrauciens “Grand Prix Marseille”. Šajās sacensībās debiju Albānijā reģistrētās Itālijas komandas “Amore & Vita – Selle SMP” sastāvā piedzīvoja 26 gadus vecais Māris Bogdanovičs. Dobelnieks uzsācis pirmo sezonu leģionāra statusā. Marseļā notiekošajās sacensībās startēja gan pasaules tūres komandu “AG2R La Mondiale” un “FDJ” riteņbraucēji, gan arī virkne profesionālo kontinentālo un dažu kontinentālo vienību pārstāvji.

145,3 kilometru garā distance gan nebija piemērota, lai par uzvaru labas iespējas cīnīties būtu klasiskajiem sprinteriem, starp kuriem var pieskaitīt arī Māri Bogdanoviču. Trasē tika iekļauti virkne vērā ņemamu kāpumu, kas lielo peletonu sadalīja mazākās grupiņās. Pēdējā trases daļā cerības uz uzvaru bija vien deviņiem velosportistiem, kas tuvāko sekotāju grupu apsteidz par teju divām minūtēm.

Uzvaru izcīnīja 29 gadus vecais francūzis Aleksandrs Ženī, kurš jau iepriekš izcēlies ar atzīstamiem rezultātiem paugurainās un kalnainās distancēs. “AG2R La Mondiale” komandas sportists trasē pavadīja 3 stundas 47 minūtes un 21 sekundi. Spraigā cīņā ar otro vietu nācās samierināties norvēģim Kristianam Eikingam, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Lilians Kalmežāns no “Direct Energie” vienības (abi +00:00:00).

No “Amore & Vita – Selle SMP” vīriem 37. vietā finišēja Kolins Stusī (+00:03:35). Māris Bogdanovičs smagajā trasē finišu nesasniedza. Kā pirms sacensībām norādīja pats sportists, tad ņemot vērā, ka vēlu tika noslēgta iepriekšējā gada sezona, viņš vēl ir tikai ceļā uz savas sportiskās formas virsotni. Dobelnieks cer sevi apliecināt jau pavasarī gaidāmajos daudzdienu un viendienas sacensībās.

Avots – www.lrf.lv