Saramotins sacensību sezonu noslēdz ar 20. vietu “Tour of Guangxi” pēdējā posmā

25.10.2017

Savu astoto sezonu profesionāļa statusā noslēdzis 35 gadus vecais Vācijas komandas “Bora – hansgrohe” un Latvijas izlases riteņbraucējs Aleksejs Saramotins(Bijušais RRS audzēknis). Sezonas pēdējā startā rīdzinieks finišēja 20. vietā pasaules tūres daudzdienu velobrauciena “Tour of Guangxi” noslēdzošajā posmā, kopvērtējumā ierindojoties 86. pozīcijā. Foto: Romāns Kokšarovs.

Pārstāvot četras dažādas komandas – “HTC – Columbia”, “Cofidis”, “IAM Cycling” un “Bora – hansgrohe” – astoto sezonu profesionāļa statusā noslēdzis Latvijas izlases šosejas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins.Sezonas noslēdzošo startu Aleksejs aizvadīja Ķīnā, kur otrdien noslēdzās pasaules tūres daudzdienu velobrauciens “Tour of Guangxi”. Sacensības, kurās piedalījās 16 no 18 pasaules tūres komandām, norisinājās pirmo sezonu. Tajā tika iekļauti seši posmi, no kuriem četros uzvarēja sprinteri, bet vienā klasiku braucējs. Mūsu sportista uzdevums posmos bija sekmēt savas komandas sprinteru – Mateo Peluki un Paskāla Akermana pozīcijas pirms izšķirošajiem mirkļiem, kā arī distances laikā.

Noslēdzošajā posmā sacensību dalībniekus sagaidīja 168,1 kilometru garš posms ar vienu izteiktāku kāpumu trases otrajā daļā. Sacensību dalībniekus trasē atbalstīja arī jaunievēlētais Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas prezidents Davids Laparjēns.

Distances pirmajā daļā izveidojās trīs sportistu atrāviens. Zināmākais no atrāvienā esošajiem sportistiem bija Daniels Oss, kurš nākamajā sezonā kļūs par Alekseja Saramotina komandas biedru “Bora – hansgrohe” sastāvā. Trio ieguva četru minūšu pārsvaru, tomēr atlikušajā daļā peletons, kurā aktīvu lomu uzņēmās kopvērtējuma līdera Tima Vellensa pārstāvētā “Lotto Soudal”, kā arī trīs posmos uzvarējušā kolumbieša Fernando Gavirias “Quick – Step Floors” vienības. Līdz izšķirošajiem notikumiem atrāviens tika likvidēts.

Aleksejs Saramotins ar komandas biedriem pēc iespējas labākā pozīcijā finiša spurtam centās nogādāt savu sprinteri Mateo Peluki. Itālietis šosezon pie uzvarām tā arī nav ticis, bet karjerā kopumā guvis deviņus panākumus. Ļoti ātrā finiša spurtā nepārspēts palika Gaviria, kurš izcīnīja jau ceturto uzvaru sešos posmos. Kolumbietis distancē pavadīja 3 stundas 46 minūtes un 30 sekundes. Otrā pozīcija Nikolo Bonifazio (“Bahrain Merida”), bet trešā vieta holandiešu sprinteriem Dilanam Groenvegenam (“Team LottoNL – Jumbo”).

Peluki 115 sportistu konkurencē finišēja septītajā vietā. Tikmēr Aleksejs Saramotins finiša līniju šķērsoja 20. pozīcijā, kas rīdziniekam bija augstākā šajās sacensībās.

Kopvērtējumā, pateicoties uzvarai ceturtajā posmā, nepārspēts palika Tims Vellenss. 26 gadus vecais beļģis, kurš pērn triumfēja Polijas tūres kopvērtējumā, par sešām sekundēm apsteidza nīderlandieti Bauki Mollemu (“Trek – Segafredo”). Labāko trijnieku noslēdza īrs Nikolass Ročs, kurš uzvarētājam zaudēja 11 sekundes. No “Bora – hansgrohe” komandas pārstāvjiem kopvērtējumā visaugstāk ierindojās vācietis Silvio Herklotzs, kuram 24. vieta. Aleksejs Saramotins tika ierindots 86. vietā, 15 minūtes un 4 sekundes aiz Vellensa.

Arī nākamajā sezonā 35 gadus vecais Latvijas izlases sportists Aleksejs Saramotins pavadīs Vācijas vienības “Bora – hansgrohe” sastāvā, turpinot būt komandas biedrs trīskārtējam pasaules čempionam Peteram Saganam.

Tour of Guangxi 6. posms – 168,1 km:

 1. Fernando Gaviria, Kolombija, Quick – Step Floors, 03:46:30
 2. Niccolo Bonifazio, Itālija, Bahrain Merida Pro cycling, +00:00:00
 3. Dylan Vangroenwegen, Nīderlande, LottoNL Jumbo, +00:00:00
 4. Andrea Guardini, Itālija, UAE Emirates, +00:00:00
 5. Magnus Cort Nielsen, Dānija, Orica – Scott, +00:00:00
 6. Max Walschied, Vācija, Team Sunweb, +00:00:00

 1. Aleksejs Saramotins(Bijušais RRS audzēknis), Latvija, Bora – hansgrohe, +00:00:00

Tour of Guangxi kopvērtējums:

 1. Tim Wellenss, Beļģija, Lotto Soudal, 20:59:49
 2. Bauke Mollema, Nīderlande, Trek – Segafredo, +00:00:06
 3. Nicolas Roche, BMC Racing team, +00:00:11
 4. Julian Alaphillipe, Francija, Quick – Step Floors, +00:00:15
 5. Ben Hermans, Beļģija, BMX Racing team, +00:00:18
 6. Matej Mohoric, Slovēnija, UAE Emirates, +00:00:24

 1. Aleksejs Saramotins(Bijušais RRS audzēknis), Latvija, Bora – hansgrohe, +00:15:04

Avots – www.lrf.lv