Saramotins Austrālijā uzsāks jauno sacensību sezonu šosejas riteņbraukšanā

Jau šīs nedēļas otrdienā Austrālijā ar “Santos Tour Down Under” daudzdienu velobraucienu startēs 2016. gada pasaules tūres sezonas šosejas riteņbraukšanā, kur dalībnieku vidū būs arī viens no trijiem Latvijas profesionālajiem riteņbraucējiem - Aleksejs Saramotins(RRS).

Lai arī tikai novembrī noslēdzās 2015. gada starptautiskā šosejas riteņbraukšanas sezona, tomēr jau janvārī savu ceļu uzsāk 2016. gada sezona. Pats prestižākais riteņbraukšanas līmenis vīriešiem arī šogad ir pasaules tūre. Tikmēr vadošās dāmas pārstāv kādu no UCI komandām.

Pirmo gadu visprestižākajos riteņbraukšanas līmeņos Latvijai būs četri pārstāvji. Pasaules tūrē vīriem, kur kopumā iekļautas 18 komandas, startēs trīs mūsu valsts pārstāvji. Šveices vienību “IAM Cycling” pārstāvēs gadu ziņā pieredzējušākais latviešu riteņbraucējs – 33 gadus vecais Aleksejs Saramotins. Viņam šī būs jau ceturtā sezona šajā komandā. Pirmo sezonu vienā no pasaules labākajām vienībām – “Astana” - aizvadīs smiltenietis Gatis Smukulis. Vairākkārtējais Latvijas čempions individuālajā braucienā sevi apliecināt centīsies vienas dienas klasikās, kā arī daudzdienu velobraucienu posmos. Tikmēr pirmo sezonu prestižākajā šosejas riteņbraukšanas līmenī, aizvadīs Toms Skujiņš(RRS). Carnikavietis tuvākās divas sezonas pārstāvēs ASV reģistrēto vienību “Cannondale.

Jāizceļ, ka Itālijas sieviešu UCI komandu “Servetto Footon” pārstāv 2015. gada Latvijas čempione Lija Laizāne(RRS). Rīdziniece, kura iepriekšējās divas sezonas pavadīja citā šīs valsts komandā “Aromitalia – Vaiano”, sezonu jau ir uzsākusi, startējot divos velobraucienos Argentīnā. “Tour Femenino” velobraucienā, izcīnot respektablo 23. vietu individuālajā braucienā, kopvērtējumā viņa bija 90.

No mūsu vadošajiem vīriem kā pirmais sacensību sezonu uzsāks Saramotins. Latvijas čempions grupas braucienā savas “IAM Cycling” vienības sastāvā startēs prestižākajā Austrālijas velobraucienā - “Santos Tour Down Under”. Šīs būs sezonas pirmās pasaules tūres kalendārā esošās sacensības. Teju visi sportisti tās izmantos, lai labāk sagatavotos sezonas nozīmīgākajiem startiem. Labāk velobraucienam varētu būt gatavi Austrālijas un Jaunzēlandes valstu sportisti, kas nesen kā aizvadījuši savu valstu čempionātus. Viens no galvenajiem favorītiem cīņā par uzvaru būs 25 gadus vecais mājinieks Roans Dennis, kurš kļuva par valsts čempionu individuālajā braucienā.

“IAM Cycing” komandas sastāvā dalībai šajā velobraucienā iekļauti septiņi sportisti. Līdzenuma etapos par uzvaru centīsies cīnīties itāļu sprinteris Matteo Pelučī, kurš iepriekšējās sezonas ievadā sezonu sāka ar uzvarām UCI kategorijas velobraucienos Spānijā. Šajās sacensībās, kas norisinājās pa Maljorkas ceļiem, viens no lielākajiem palīgiem itālim bija tieši mūsu Saramotins. Interesanti, ka Aleksejs savos 33 gados būs 16. vecākais velobrauciena dalībnieks.

Kopumā “Santos Tour Down Under” paredzēti seši posmi. Garākais no tiem gaidāms sestdien, kad velosportisti mērosies spēkiem 151 kilometra garajā distancē.

Gatis Smukulis sezonu tradicionāli iesāks ar Kataras daudzdienu velobraucienu, kas sāksies februāra pirmajā pusē. Tikmēr Toms Skujiņš pirmās sacensības aizvadīs vēl janvārī, kad Spānijā startēs UCI 1.1 kategorijas velobraucienā “Trofeo Felanitx”.

Jau drīzumā informēsim par mūsu kontinentālo komandu braucēju gatavošanos sezonai un pirmajiem startiem.

 

Avots www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu