Rubenis otrais kopvērtējumā pēc pirmās dienas “Grudzidz” velobraucienā + Posma VIDEO

Latvijas junioru šosejas riteņbraucējs Pauls Rubenis(“RRS/ Purvciems”) trešdien izcīnīja otro vietu Polijā notiekošajā UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena “Grudzidz” pirmajā posmā. Vakarā notikušajā 1b posmā Rubenis finišēja septītais, tomēr rīdzinieks saglabā otro pozīciju kopvērtējumā.

Četru dienu garumā Polijā norisinās UCI 2.1 kategorijas daudzdienu junioru šosejas riteņbraukšanas sacensības “Grudzidz”. Tajās piedalās 32 komandas, tostarp divas Latvijas vienības – Latvijas Nacionālā vienība un “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”.Velobrauciens trešdien sākās uzreiz ar diviem etapiem – 1a un 1b posmu. 1a posmā tika veikta 58 kilometru gara distance. Latvijas sportisti brauca ļoti aktīvi. Izšķirošajā deviņu braucēju atrāvienā spēja būt arī Pauls Rubenis. Ikdienā “RRS/ Purvciems” vienību pārstāvošais riteņbraucējs jau iepriekš sevi apliecinājis kā ļoti labu sprinteri. Trases pēdējā daļā nelielu vadību no atrāviena ieguva nīderlandietis Hide Van Vēnedāls. Lai arī kā sekotāji centās viņu panākt, tas neizdevās. Holandietis izcīnīja uzvaru, trasē pavadot 1 stundu 16 minūtes un 35 sekundes. Augsto otro vietu tikmēr ieguva Pauls Rubenis, kurš sīvā cīņā sev ai muguras atstāja Igaunijas izlases sportistu Antonu Litvinsenu.

28. vietā finišēja Alekss Krasts(RRS), 40. Aivis Leibmans, 47. Mārtiņš Bruno Binovskis(RRS), 51. Roberts Andrersons(RRS), 55. Oskars Dankbārs, 68. Kārlis Smilga(RRS), 83. Gatis Līvs. Peletonā finišēja arī Elvis Zommers un Jānis Šēlis (visi +00:00:15).

Pievakarē sportisti veica 1b posmu. Tajā tika pievarēta 60 kilometru gara distance, kas sadalīta trijos apļos. Paulam Rubenim, pateicoties komandas biedru atbalstam, izdevās izcīnīt trešo vietu un iegūt bonusa sekundi starpfinišā. Uzvarētājs noskaidrojās lielās grupas finiša spurtā. Ātrākais tajā izrādījās brits Makss Rušbijs, kurš trasē pavadīja 1 stundu 15 minūtes un 24 sekundes. Labākais no latviešiem šajā etapā bija Rubenis, kuram septītā vieta. 40. pozīcija Aleksam Krastam, 50. Mārtiņš Bruno Binovskis, 67. Elvijs Zommers, 84. Gatis Līvs, 100. Oskars Dankbārs, 105. Aivis Leibmans (visi +00:00:00). Sekotāju grupās finišēja Jānis Šēlis, kuram 133. pozīcija, 136. Kārlis Smilga (abi +00:02:45), 138. Roberts Andersons (+00:02:57).

Kopvērtējumā līdera godā pēc pirmās dienas ir nīderlandietis Hide Van Vēnedāls, no kura tikai par 1 sekundi atpaliek mūsu Pauls Rubenis. TOP 50 artrodas arī Alekss Krasts un Mārtiņš Bruno Binovskis, kuri ieņem attiecīgi 34. un 42. vietu. Pauls Rubenis ir arī labākais sprinteris pēc pirmās dienas.

Komandu ieskaitē līderi ir Polijas Nacionālā komanda. Latvijas Nacionālā komanda ir ceturtajā vietā, kamēr “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree” atrodas 21. vietā.  Sacensības turpināsies ceturtdien.

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu