Rubenis gūst 36. vietu nāciju kausa posmā – “Gent – Wevelgem”

01.04.2019

Svētdien Beļģijā notikušajās pasaules nāciju kausa izcīņas posma sacensībās šosejas riteņbraukšanā junioriem – “Gent – Wevelgem” 36. vietu ieguva Latvijas sportists Pauls Rubenis(“RRS/ Purvciems”), bet finišu spēcīgajā konkurencē godam sasniedza arī Alekss Krasts (“MSĢ/ RSS” Ogre) un Daniels Kažis (“RRS”).

Jau ilgāku laiku Latvijas vadošie junioru šosejas riteņbraucēji Armanda Bēča vadībā atrodas Beļģijā, kur mūsu sportisti aizvada gan treniņus, gan arī startē sacensībās. Svētdien Ģentes apkaimē elites, U23 un jauniešu grupu sportistiem norisinās prestižie “Gent – Wevelgem” velobraucieni.

Junioru puišu grupā Latvijas godu aizstāvēja – Pauls Rubenis (“RRS/ Purvciems”), Kristiāns Belohvoščiks (“BELO CP/ RRS”), Daniels Kažis (“RRS”), Eduards Strēlis (“MSĢ/ RRS Alfa”), Roberts Andersons (“MSĢ/ RRS Grīva”) un Alekss Krasts (“MSĢ/ RSS” Ogre).

Dalībnieki mērojās spēkiem 120,6 kilometru garajā distancē. Uz starta izgāja 140 juniori no 22 valstīm. Dalībniekiem lielākie pārbaudījumi bija stāvie kāpumi un vairākas bruģa sekcijas. Latvijas puiši demonstrēja aktīvu sniegumu. Pēc stāvajiem kāpumiem izveidojās sešu riteņbraucēju liels atrāviens, kurā spēja būt arī Alekss Krasts. Vēlāk gan sekotāji šo atrāvienu likvidēja.

Nedaudz vēlāk peletons sadalījās. Vadībā izvirzījās 32 braucēju liela grupa. Tajā mūsu puiši gan nebija. Spraigā cīņā par uzvaru ātrākais izrādījās ASV sportists Kvīns Simons, kurš trasē pavadīja 2 stundas 53 minūtes un 50 sekundes. Otro un trešo vietu tikmēr ieguva briti – Leviss Askijs (+00:00:07) un Samuels Vatsons (+00:00:27).

No Latvijas sportistiem finišā visaugstāk spēcīgajā konkurencē ierindojās Pauls Rubenis, kuram 36. vieta (+00:02:31). Aleksam Krastam 59. pozīcija, bet Danielam Kažim 61. vieta (+00:02:57). Kristiāns Belohvoščiks, Roberts Andersons un Eduards Strēlis finišu nesasniedza.

Avots – www.lrf.lv