“RRS/ Rīgas Favorīts” devīto reizi triumfē LRF kausa izcīņā BMX

28.09.2016

Sestdien, 24. septembrī, Saldū norisinājās Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) kausa izcīņa BMX riteņbraukšanā. Devīto reizi pēc kārtas par sacensību uzvarētājiem kļuva “RRS/ Rīgas Favorīts” kluba braucēji, izcīnot sešas individuālās uzvaras.

Turpinot pēdējo gadu tradīcijas, LRF kausa izcīņa BMX riteņbraukšanā notiek sezonas beigās. Šajā gadā sacensības norisinājās BMX sporta kluba “Ozolēnu” mājas trasē – Saldū. LRF kausa izcīņā galvenā uzmanība tiek veltīta klubu cīņai. Kauss tiek pasniegts klubam, kura sportisti sakrājuši lielāko punktu skaitu individuālajās sacensībās.

Izcīnot 330 punktus, jau devīto reizi LRF kausa izcīņā uzvarēja “RRS/ Rīgas Favorīts” klubs. Rīdzinieki savā īpašumā ieguva trešo LRF kausu (kauss paliek kluba īpašumā, ja uzvarēts trīs gadus pēc kārtas). Otro vietu izcīnīt izdevās “Mārupes” klubam, kas sakrāja 269 punktus. Tikai 23 punktus mārupiešiem zaudēja Jelgavas “Mītavas kumeļu” klubs, iegūstot trešo vietu. Labāko sešiniekā ierindojās arī “Ventspils Spars”, Valmieras “Tālava/ VBSS” un Saldus “Ozolēnu” klubi.

Individuālajā vērtējumā elites un junioru apvienotajā grupā uzvaru izcīnīja mājinieku kluba braucējs Kristaps Vekša. Kristaps trasē spēja apsteigt un otrajā vietā atstāt “Tālava/ VBSS” braucēju Miku Strazdiņu. Tikmēr trešajā vietā sacensības noslēdza “RRS/ Rīgas Favorīts” sportists Ansis Uškaurs. M17+ amatieru grupā uzvara rīdziniekam Kasparam Ernstsonam, kurš apsteidza ventspilnieku Kristapu Ezīti un mārupieti Kristapu Ozoliņu.

B15/16 grupā, nestartējot vairākiem favorītiem, uzvarēja “RRS/ Rīgas Favorīts” sportists Ralfs Vindelis, otrajā vietā finālā bija “Ventspils Spars” braucējs Markuss Valdmanis, bet trijnieku noslēdza Vindeļa kluba biedrs Justs Lapiņš. Dubultuzvara B14 grupā diviem Saldus kluba “Ozolēni” sportistiem. Uzvara Ronaldam Rītiņam, otrā vieta Nikam Rožukalnam. Trijnieku tikmēr noslēdza ventspilnieks Rolands Pommers. B13 grupā 1. Emīls Edvards Liberts (“Mārupe”), 2. Ivars Svarinskis, 3. Emīls Kaupužs (abi “RRS/ Rīgas Favorīts”). B12 grupā 1. Mārtiņš Treimanis (“Ventspils Spars”), 2. Oskars Balodis, 3. Gustavs Vite (abi “RRS/ Rīgas Favorīts”).

B11 grupā 1. Mikus Freimanis (“RRS/ Rīgas Favorīts”), 2. Noah Laake (“Mārupe”), 3. Daniels Lojs Lazars (“Tālava/ VBSS”). B10 grupā 1. Edgars Langmanis (“RRS/ Rīgas Favorīts”), 2. Mikas Jankus (Lietuva), 3. Ralfs Frīdvalds (“Tālava/ VBSS”). B9 grupā 1. Markuss Ozoliņš, 2. Kristers Apels (abi “RRS/ Rīgas Favorīts”), 3. Ints Martins Valainis (“Mītavas kumeļi). B8 grupā 1. Rūdolfs Sīklis (“Mārupe”), 2. Tomass Zeics (“RRS/ Rīgas Favorīts”), 3. Valters Jonass (“Ozolēni”). B7 grupā 1. Ralfs Domorackis, 2. Pauls Petkēvičs, 3. Markuss Domorackis (visi “Mārupe”). B6- grupā 1. Mariss Mažrims (“Ventspils Spars”), 2. Patriks Krauklis (“Tālava/ VBSS”), 3. Valters Pelcis (“Mārupe”).

Krūzeru 30+ grupā 1. Alvis Lānso (“Mītavas kumeļi”), 2. Edgars Regzdiņš (“Mārupe”), 3. Ingus Saulītis. Krūzeru 17 – 29 grupā 1. Kristaps Ezītis (“Ventspils Spars”), 2. Ernests Šteinbergs (“Mītavas kumeļi”), 3. Toms Rožukalns (“Ozolēni”). G14+ grupā 1. Vanesa Buldinska (“Mītavas kumeļi”), 2. Airisa Galiņa (“Ventspils Spars”), 3. Alice Kirina (“RRS/ Rīgas Favorīts”). G11 – 13 grupā. 1. Līva Lizeta Glāzere (“Tālava/ VBSS”), Beate Žihare (“Mārupe”), 2. Paula Zavinska, 3. G8 – 10 grupā 1. Adelīna Kārkliņa (“Vecpiebalga”), 2. Kate Madara Treimane (“Ventspils Spars”), 3. Beāte Koško (“Mītavas kumeļi”). G7- grupā 1. Estere Zaķīte (“RRS/ Rīgas Favorīts”), 2. Emīlija Zavinska (“Mītavas kumeļi”), 3. Sofija Elizabete Zeica (“RRS/ Rīgas Favorīts”)

Līdz ar šīm sacensībām BMX sezona Latvijā ir noslēgusies. Šīs nedēļas nogalē būvniecības uzņēmuma “MONUM” atbalstītās Latvijas BMX izlases sportisti – Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Rihards Veide un Kristens Krīgers startēs Pasaules kausa izcīņas posmā ASV pilsētā Rock Hill.

Avots – www.lrf.lv