RĪGAS RITEŅBRAUKŠANAS SKOLAS TRENERA OSKARA GAILIŠA PANĀKUMI

22.09.2015

Nedēļas nogalē Serbijā norisinājās Eiropas kausa izcīņas Para – riteņbraukšanā posmu sacensības grupas un individuālajā braucienā. Abās dienās augsto trešo vietu izcīnīja Latvijas izlases sportists Oskars Gailišs.

Latvijas para-riteņbraucējs Oskars Gailišs nedēļas nogalē, 19. un 20.septembrī, Belgradā, Serbija ar Latvijas Paralimpiskās komitejas un citu savu atbalstītāju gadību piedalās Eiropas kausa posma sacensībās šosejas riteņbraukšanā. Kuras ir vienas no atlases sacensībām uz RIO 2016.

19. septembrī, norisinājas 58 km, 10 apļi x 5,8 km grupas brauciens. Uzdevums bija pacīnīties par iekļušanu pirmajā trīniekā ( piermie desmit nopelna Para-riteņbraukšanas UCI punktus ). Distance ierīkota jaunajā Belgrada, pa pilsētas ielām, praktiski līdzena. Laika apstākļi bija ļoti labvēlīgi, saulains, gaisa temperatūra sasniedza 31 grādus. Sacensības iesākās aktīvi, ar daudziem atrāvēna mēģinājumiem. Līdz beidzot otrā apļa beigās izveidojās piecu sportistu grupiņa. Kurā biju iesaistiejies arī es, Oskars Gailišs. Finiša spurtā piekāpjoties Pasaules vicečempionam grupas braucienā, itālim M. Pittakolo un krievam S. Pudovam kurš ir šī gada Pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs grupas braucienā, finišēju trešajā vietā.

Svētdien turpat norisinājās Para-riteņbraukšana Eiropas kausa orās dienas sacensības. Individuālais beauciens. Bija jāveic 11,6 km distance pa Belgrades pilsētas ielām, divi apļi – 5,8 km gari. Šodien uzdevums arī bija pacīnīties par godalgām, jo tas ļautu ierindoties pirmajā trīniekā arī šā Eiropas kausa kopvērtējumā. Uzrādot rezultātu 15:28 minūtes, Oskars Gailišs izcīnīja trešo vietu. Zaudējot krievijas sportistam S.Pudovam 33 sekundes un itālim M.Pittakolo – 28 sekundes. Līdz ar to tika izcīnīta arī trešā vieta Para-riteņbraukšanas Eiropas kasa Belgrade – Serbija 2015 kopvērtējumā. No Serbijas Oskars dodās uz Prāgu, kur 26. – 27. norisināsies Eiropas kausa Praha 2015.

Info: Izmantots LRF sagatavotais materiāls www.lrf.lv