Rīgas kauss daudzdienu velobraucienā jauniešiem 2022Pagājušajā nedēļā no 03.08.-04.08.2022 norisinājās tradicionālās Rīgas Riteņbraukšanas skolas organizētās starptautiskās daudzdienu velosacensības (Rīgas kauss daudzdienu velobraucienā jauniešiem 2022). Sacensības notika divu dienu garumā. To laikā sportisti veica četrus etapus. Kopumā startēja 71 dalībnieks, no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas riteņbraukšanas klubiem.

Pirmajā etapā Biķernieku trasē prologā veicot 3,6 kilometrus uzvaru izcīnija Igaunijas velosportists Joonas Jaht, otrajā vietā Rīgas Riteņbraukšanas skolas velosportists Georgs Tjumins, trešajā vietā Kuldīgas velosportists Kaspars Šalme. Otrajā dienas pusē norisinājās otrais etaps grupas brauciens – veicot 82,5 kilometrus, uzvaru izcīnija Kuldīgas velosportists Kaspars Šalme, otraja vietā Murjāņu sporta ģimnāzijas/RK Liepāja velosportists Markus Lagzdiņš, trešajā vietā Igaunijas velosportists Mikk Madison.

Otrajā dienā no rīta sportisti sacentās grupas braucienā pa Fishers slēpošanas trasi veicot 35 kilometrus, uzvaru izcīnija Igaunijas velosportists Joonas Jaht, otrajā vietā Rīgas Riteņbraukšanas skolas velosportists Klāvs Milčs, trešajā vietā Igaunijas  velosportists Glens Gregorys Koiv. Dienas otrajā pusē 1 kilometra kalnā brauciens Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē. Uzvaru izcīnija Rīgas Riteņbraukšanas skolas velosportists Georgs Tjumins, otrajā vietā atstājot Murjāņu sporta ģimnāzijas/RK Liepāja velosportistu Kārli Jāni Dāboliņu un trešajā vietā Igaunijas velosportistu Glenu Gregory Koiv.

Kopvērtējumā uzvaru izcīnija Igaunijas velosportists Joonas Jaht, otrajā vietā Rīgas Riteņbraukšanas skolas velosportists Georgs Tjumins, trešajā vietā Igaunijas  velosportists Glens Gregorys Koiv.

Komandu kopvērtējumā uzvaru izcīnija Murjāņu sporta ģimāzijas komanda, otrajā vietā Rīgas Riteņbraukšanas skolas (RRS 1) komanda, trešajā vietā KNSS/Goldingen cycling club komanda.

Individuālajā kopvērtējumā juniorēm pirmo vietu izcīnija Kuldīgas velosportiste Linda Eihmane, otrajā vietā Ukrainas velosportiste Victoria Poliarus un trešajā vietā arī Ukrainas velosportiste Daria Bilous.

Izsakam paldies Rīgas Ritenbraukšanas skolas treneriem, kuru audzēkņi sekmīgi startēja Rīgas kausā daudzdienu velobraucienā jauniešiem (I.Aisenam, S.Tihoņenko, S.Butušanai, T.Aisenai, R.Belohvoščikam, J.Rubikam).