Pluto noslēdz līgumu ar Nīderlandes kontinentālo komandu “Monkey Town”

09.10.2017

Latvijas U23 izlases šosejas riteņbraucējs Mārtiņš Pluto noslēdzis viena gada līgumu ar Nīderlandes kontinentālo riteņbraukšanas komandu “Monkey Town”. Šajā sezonā Mārtiņš debitēja U23 vecuma grupā, pārstāvot Latvijas izlasi Eiropas čempionātā un nāciju kausa izcīņas sacensībās. Foto: Romāns Kokšarovs.

Mārtiņš Pluto jau vairākus gadus dzīvo Nīderlandē. Junioru vecuma grupā mūsu sportists, kurš pirmo gadus šosejas riteņbraukšanā aizvadījis pie trenera Jāņa Krišlauka “RRS/ Purvciems” nodaļā, pārstāvēja vienu no vadošajām Nīderlandes junioru šosejas riteņbraukšanas komandām “Monkey Town”.Šajā sezonā talantīgais sportists debitēja U23 vecuma grupā. Lai arī debijas gadā līgumu ar kādu no kontinentālajām vienībām latvietis nenoslēdza, tomēr turpināja treniņus un tika iekļauts Romāna Vainšteina trenētajā Latvijas U23 izlases sastāvā dalībai nāciju kausa izcīņas sacensībās. Labāko rezultātu Pluto sasniedza Nīderlandē notiekošajā “ZLM tour” velobraucienā, kurā finišēja 46. pozīcijā.

Jūnijā Mārtiņš ieguva bronzas godalgu Latvijas U23 čempionāta grupas braucienā, bet augusta sākumā aizstāvēja mūsu valsts godu Dānijā notiekošajā Eiropas U23 čempionātā grupas braucienā. Šajās sacensībās viņš iesaistījās atrāvienā, demonstrēja aktīvu sniegumu, bet finišā ieņēma 127. pozīciju.

Sezonas beigu daļā kļuva oficiāli skaidrs, ka 2018. gadā Mārtiņš Pluto kļūs par pilnvērtīgu “Monkey Town” kontinentālās komandas riteņbraucēju. Mūsu riteņbraucējs ar nīderlandiešu vienību noslēdzis viena gada līgumu.

“Monkey Town” vienība šajā sezonā startējusi dažādās UCI kategorijas sacensībās Nīderlandē, Beļģijā, Slovākijā, Francijā, Ķīnā, Rumānijā un Taivānā. Jāizceļ komandas sportistu dalība prestižajā Limburgas klasikā (UC 1. kategorija). Eiropas komandu rangā tā ieņem 60. pozīciju.

Šobrīd oficiāli līgumi uz nākamo sezonu ir noslēgti ar četriem braucējiem. Bez Pluto, vienošanās panākta arī ar diviem nīderlandiešu riteņbraucējiem – Vimu Kleimanu, Peteru Šultingu un Džoeju Van Rī. Jāatzīmē, ka šosezon “Monkey Town” junioru komandu pārstāv Deniss Trofimovs.

 

Avots – www.lrf.lv