Pluto finišē 46. vietā Nāciju kausa izcīņas posmā Nīderlandē

18.04.2017

Latvijas U23 izlases šosejas riteņbraucējs Mārtiņš Pluto(RRS audzēknis) aizvadītās nedēļas nogalē finišēja 46. vietā Nīderlandē notiekošajā 3. Nāciju kausa izcīņas posmā – “ZLM Tour” velobraucienā, esot labākais no Baltijas valstu pārstāvjiem.

“ZLM Tour” sacensības Nīderlandē ir viens no U23 vecuma grupas Nāciju kausa posmiem. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šajā reizē sacensības norisinās vienā dienā. Sportisti mērojās spēkiem 181,3 kilometru garajā distancē, kas veda gar kanālu malām. Tradicionāli nācās saskarties ar spēcīgu vēju.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēja seši sportisti – Deins Kaņepējs(RRS audzēknis), Mārcis Kalniņš, Klāvs Rubenis(RRS audzēknis), Ēriks Toms Gavars, Mārtiņš Pluto(RRS audzēknis) un Ulvis Horens Korbergs(RRS audzēknis).

Distances laikā notika spraiga cīņa par pozīciju. Diemžēl neiztika arī bez daudziem kritieniem, kuros iekļuva arī mūsu sportisti. Tuvojoties finišam, kā vienīgais no latviešiem sacensības turpināja U23 grupas pirmgadnieks Mārtiņš Pluto(RRS audzēknis), kurš finišēja 46. vietā. Mārtiņš sacensības noslēdza sekotāju grupas priekšgalā, kas no uzvarētāja atpalika par 6 minūtēm un 40 sekundēm. Pārējie mūsu sportisti kritienu un tehnisko neveiksmju rezultātā sacensību laikā bija spiesti izstāties.

Uzvaru izcīnīja brits Kristofers Lavless, kurš astoņu sportistu lielās grupas finiša spurtā apsteidza beļģi Kasparu Filipsenu un francūzi Džeremiju Lekro. Uzvarētājs distancē pavadīja 4 stundas 4 minūtes un 10 minūtes.

 

Avots – www.lrf.lv