Pieci Latvijas šosejas riteņbraucēji trešdien uzsāk dalību Eiropas čempionātā

14.09.2016

No 14. līdz 18. septembrim trijās Francijas pilsētās norisināsies 2016. gada Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kurā pēc ilgāka pārtraukuma startēs arī elites vīru sportisti. Latviju nozīmīgajās sacensībās pārstāvēs desmit riteņbraucēji. Elites vīru grupā individuālajā braucienā piedalīsies valsts čempions Gatis Smukulis, bet grupas braucienā uz starta redzēsim šī gada olimpiešus – Alekseju Saramotinu un Tomu Skujiņu. Trešdien individuālajā braucienā uz starta iziet Latvijas juniore Viktorija Sipoviča, juniori Kristers Ansons un Mārcis Kalniņš, kā arī U23 grupas braucēji Krists Neilands un Ēriks Toms Gavars.

Sākotnēji 2016. gada Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā tika plānots Francijas pilsētā Nicā, tomēr drošības apsvērumu dēļ nozīmīgās sacensības tika pārceltas uz trijām citām šīs valsts pilsētām – Bretaņu, Plumelcu un Morbihanu. Sacensību centrs būs Bretaņas pilsētā, kas atrodas Francijas Ziemeļaustrumos.

Šī gada Eiropas čempionāts būs atšķirīgs no citiem ar to, ka sacensības individuālajā un grupas braucienā notiks arī elites vīru grupas sportistiem, pulcējot virkni, pasaules elites šosejas riteņbraucēju, tostarp pasaules čempionus – Peteru Saganu (Slovākija), Mihaelu Kvjatkovski (Polija), Rui Koštu (Portugāle) un Filipu Žilbēru (Beļģija).

Latviju Eiropas čempionātā pārstāvēs kopumā desmit sportisti. Vīru elites grupā individuālajā braucienā startēs šī gada absolūtais Latvijas čempions Gatis Smukulis, kurš sekmīgi aizvada “Vuelta a Espana” velobraucienu, divas reizes ierindojoties labāko desmitniekā. Tikmēr grupas braucienā mūsu valsts godu aizstāvēs Rio Olimpisko spēļu dalībnieki – Toms Skujiņš(RRS) un Aleksejs Saramotins(RRS). Toms šajās dienās aizvada divus UCI pasaules tūres viendienas velobraucienus Kanādā, kamēr Aleksejs 14. septembrī piedalīsies Beļģijā notiekošajā UCI 1.1 kategorijas velobraucienā “GP Wallonie”.

U23 vīru grupā Latvijas godu aizstāvēs Krists Neilands(RRS) un Ēriks Toms Gavars. Neilands 2015. gada Eiropas čempionātā U23 vecuma grupā izcīnīja 15. vietu grupas braucienā, kamēr Gavars bija desmitais junioru konkurences individuālajā braucienā. Absolūtais Latvijas U23 čempions Neilands spēj sevi apliecināt abās distancēs, tomēr lielāko uzsvaru sportists noteikti vēlēsies likt uz grupas braucienu. Tikmēr Gavars, kurš pirmo gadu aizvada U23 grupā, sevi vislabāk var apliecināt tieši individuālajā braucienā. Abi sportisti, trenera Toma Flakša vadībā jau atrodas Francijā, kur veic pēdējo treniņprocesu pirms nozīmīgajām sacensībām.

Sieviešu elites grupā mūsu valsti pārstāvēs vienīgā Latvijas profesionālā šosejas riteņbraucēja Lija Laizāne(RRS), kura pēc komandas maiņas sezonas vidū, atguvusi UCI sacensību praksi. Junioru meiteņu grupā Latviju tikmēr pārstāvēs Viktorija Sipoviča(RRS). Jaunā sportiste pamatā startē pašmāju šosejas riteņbraukšana sacensībās kopā ar junioru puišiem. Tāpat aizvadīti arī vairāki starti cīnoties ar sava vecuma labākajām Lietuvas riteņbraucējām.

Uzreiz trīs mūsu valsts sportisti startēs junioru puišu grupā. Dalībnieku vidū uz starta redzēsim Latvijas čempionu grupas braucienā Mārci Kalniņu, kā arī divus citus Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēkņus – Kristeru Ansonu un Kristapu Pelčeru.

2016. gada Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā programma:

14.09.,09:30, Meiteņu junioru individuālais brauciens, 12,7 km

14.09., 12:30, Puišu junioru individuālais brauciens, 25,4 km

14.09., 15:00, Vīru U23 individuālais brauciens, 25,4 km

15.09., 10:30, Sieviešu U23 un sieviešu elites individuālais brauciens, 25,4 km

15.09., 14:00, Vīru elites individuālais brauciens, 45,5 km

16.09., 10:30, Meiteņu junioru grupas brauciens, 68,5 km

16.09., 14:00, Puišu junioru grupas brauciens, 123, 3 km

17.09., 08:45, Vīru U23 grupas brauciens, 150,7 km

17.09, 13:45, Sieviešu U23 un sieviešu elites grupas brauciens, 109,6 km

18.09, 10:50, Vīru elites grupas brauciens, 232,9 km

 

Latvijas delegācijas sastāvs Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā:

1. Gatis Smukulis, Elites vīru grupa, Astana Pro team (Kazahstāna)

2. Toms Skujiņš, Elites vīru grupa, Cannondale – Drapac Pro cycling team (ASV)

3. Aleksejs Saramotins, Elites vīru grupa, IAM Cycling (Šveice)

4. Krists Neilands, U23 vīru grupa, Axeon Hagens Berman (ASV)

5. Ēriks Toms Gavars, U23 vīru grupa, Rietumu banka – Rīga

6. Lija Laizāne, Elites sieviešu grupa, Aromitalia – Vaiano (Itālija)

7. Viktorija Sipoviča, Junioru meiteņu grupa, RRS/ Purvciems

8. Mārcis Kalniņš, Junioru puišu grupa, MSĢ/ Kuldīga/ Tandēms

9. Kristers Ansons, Junioru puišu grupa, MSĢ/ Talsi

10. Kristaps Pelčers, Junioru puišu grupa, MSĢ/ Kuldīga/ Tandēms

 

Treneris un komandas menedžeris, Raivis Belohvoščiks(RRS)

Treneris, Vitālijs Smirnovs(RRS)

Treneris, Toms Flaksis(RRS)

Mehāniķis, Valērijs Lukjanovs(RRS)

Fizioterapeite, Maija Nāckalne

 

Avots – www.lrf.lv