Pasaules eksčempions Vainšteins kļūst par Latvijas izlases galveno treneri šosejas riteņbraukšanā

18.01.2017

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) padome par Latvijas izlases šosejas riteņbraukšanā galveno treneri apstiprinājusi 2000. gada pasaules čempionu grupas braucienā Romānu Vainšteinu.Aizvadītajā naktī Austrālijā startēja jaunā pasaules tūres sezonas šosejas riteņbraukšanā. Janvāra beigās un februāra sākumā savu komandu sastāvos jauno sezonu uzsāks arī Latvijas vadošie šosejas riteņbraucēji. 16. janvārī LRF padomes sēdē tika apstiprināti Latvijas izlašu galvenie treneri šosejas riteņbraukšanā.Vienbalsīgi par Latvijas izlases šosejas riteņbraukšanā galveno treneri tika apstiprināts 2000. gada pasaules čempiona grupas braucienā Romāns Vainšteins, kurš 20. gadsimta beigās un 21. gadsimta sākumā bija starp vadošajiem pasaules šosejas velosportistiem. Vainšteina pārraudzībā būs Latvijas elites izlases vadīšana, kā arī U23, junioru, jauniešu un sieviešu izlašu darba pārraudzība. Vainšteins reizē pildīs arī Latvijas šosejas riteņbraukšanas izlašu menedžera pienākumus. Pēc karjeras beigām, 2004. gadā, Vainšteins strādājis biznesa nozarē Itālijā. Aizvadītajā gadā kuldīdznieks pārcēlās atpakaļ uz dzīvi Latvijā.LRF padomes sēdē tika apstiprināti arī pārējo vecuma grupu šosejas riteņbraukšanas izlašu treneri. U23 vīriešu izlasi vadīs Toms Flaksis(RRS), kurš reizē ir arī Latvijas kontinentālās vienības “Rietumu banka – Rīga” treneris. Junioru izlases vadība uzticēta ilggadējam Murjāņu sporta ģimnāzijas trenerim Jānim Veidem. Latvijas jaunatnes izlasi otro gadu pēc kārtas vadīs 2011. gada Latvijas čempions grupas braucienā Mārtiņš Trautmanis. Tikmēr, par Latvijas sieviešu riteņbraukšanas izlases treneri LRF padome apstiprināja bijušo profesionālo riteņbraucēju, pasaules čempionāta ceturtās vietas ieguvēju elites un junioru grupās Raivi Belohvoščiku(RRS). Visu vecumu Latvijas MTB izlases vadība arī turpmāk uzticēta Normundam Noreiko(RRS).

2017. gada sezonā Latvijai būs divi pārstāvji pasaules tūres šosejas riteņbraukšanas apritē. ASV komandu “Cannondale – Drapac” pārstāvēs Toms Skujiņš(RRS), bet Vācijas vienības “Bora – Hansgrohe” sastāvā startēs Aleksejs Saramotins. Profesionālo kontinentālo komandu sastāvos gaidāmajā sezonā startēs absolūtais valsts čempions Gatis Smukulis, kā arī U23 grupas absolūtais Latvijas čempions Krists Neilands(RRS), kuram gaidāmā sezona būs pirmā elites grupā. Smukulis pēc astoņu gadu pārtraukuma atgriezies Francijas pilsētā Marseļā, pārstāvot “Delko Marseille Provence KTM” vienību, kamēr Krists Neilands noslēdzis divu gadu līgumu ar Izraēlā reģistrēto vienību “Israel Cycling academy”.

UCI sieviešu komandas “Aromitalia – Vaiano” sastāvā gaidāmo sezonu aizvadīs pēdējo divu gadu Latvijas čempione Lija Laizāne(RRS). Kontinentālās komandas statusu 2017. gadā saglabā “Rietumu banka – Rīga” vienība, bet Andžs Flaksis trešo sezonu pēc kārtas pārstāvēs ASV kontinentālo vienību “Holowesko Citadel Racing team”.

Avots – www.lrf.lv