Par 2017. gada Latvijas labāko riteņbraucēju atzīts Mārtiņš Blūms

04.12.2017

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas sezonas noslēguma pasākumā, kas piektdienas vakarā notika Rīgas Motormuzejā, tika paziņoti valsts gada labākie riteņbraucēji. Pirmo reizi par labāko riteņbraucēju tika atzīts Pasaules kausa ieguvējs U23 vecuma grupā Mārtiņš Blūms, bet labākā jaunā sportista tituls tika pasaules junioru BMX čempionāta bronzas medaļniekam Mikum Strazdiņam.

Ar mērķi pulcēt Latvijas riteņbraukšanas saimi, kā arī godināt sportistus, trenerus, personības un atbalstītājus, piekto gadu pēc kārtas tika rīkots Latvijas Riteņbraukšanas federācijas sezonas noslēguma pasākums. Otro gadu pēc kārtas pasākums norisinājās mājīgajās Rīgas Motormuzeja telpās.

Pasākuma ievadā klātesošos uzrunāja Latvijas Riteņbraukšanas ģenerālsekretārs Ivo Čerbakovs, kurš pauda gandarījumu par mūsu sportistu panākumiem aizvadītajā sezonā. LRF ģenerālsekretārs pie gada panākumiem novērtēja arī iegūtās tiesības 2018. gadā Valmierā rīkot Eiropas čempionātu. Pie gada izaicinājumiem nākamajos gados I. Čerbakovs izcēla vēl lielāku riteņbraukšanas saimes saliedētību un vienotu mērķu realizāciju. Vienlaikus, viņš norādīja šosejas riteņbraukšanas stratēģijas maiņu pēc tam, kad mūsu valsts palikusi bez kontinentālā statusa komandas.

Balvas par nozīmīgiem starptautiskajiem panākumiem tika pasniegtas kalnu riteņbraucējiem – Mārtiņam Blūmam un Paulai Žibasai, BMX sportistiem – Edžum Treimanim, Vinetai Pētersonei, Mikusam Strazdiņam un Vanesai Buldinskai, kā arī treka riteņbraucējam Aināram Ķiksim.

Balvu par mūža ieguldījumu riteņbraukšanā saņēma ilggadējais Latvijas riteņbraukšanas izlases treneris un federācijas darbinieks Jānis Sniedze, kurš lielāko mūža daļu veltījis velosportam. Sniedze, būdams Latvijas izlases treneris, sekmējis Romāna Vainšteina triumfu pasaules čempionātā, Daiņa Ozola izcīnīto bronzas medaļu Barselonas Olimpiskajās spēlēs,  Kalvja Eisaka triumfu Eiropas U23 čempionātā.

Pirmo reizi tika pasniegta balva gada labākajam riteņbraukšanas trenerim. To saņēma Vilmārs Tomsons, kurš sekmējis Mārtiņa Blūma un Arņa Pētersona starptautiskos panākumus MTB Olimpiskā krosa disciplīnā. Šajā rudenī Tomsons Cēsīs uzsācis darbu ar diviem jauniem talantīgiem sportistiem.

Trešo reizi pēc kārtas tika noteikts gada labākais jaunais sportists. Šo titulu šajā gadā ieguva BMX braucējs Mikus Strazdiņš. Trenera Olafa Lakuča audzēknis aizvadītajā vasarā izcīnīja augsto trešo vietu pasaules čempionātā junioriem, kā arī ieguva otro vietu Eiropas kausa kopvērtējumā.

Vakara kulminācijā tika pasniegta balva gada labākajam Latvijas riteņbraucējam. Uz šo titulu pretendēja trīs sportisti – Mārtiņš Blūms (MTB), Krists Neilands(RRS audzēknis) (Šosejas riteņbraukšana) un Edžus Treimanis (BMX). Pārliecinoši par gada labāko riteņbraukšanas veidu sportistu tika atzīts cēsinieks Mārtiņš Blūms. “ZZK” komandā sezonu aizvadošais MTB Olimpiskā krosa braucējs šajā sezonā pārrakstīja Baltijas valstu kalnu riteņbraukšanas vēsturi, paliekot nepārspēts Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā U23 vecuma grupā.

Blūms guva divas uzvaras atsevišķos Pasaules kausa posmos, kā arī bija ceturtais Eiropas U23 čempionātā. Nākamajā sezonā viņš debitēs elites grupā.

Avots – www.lrf.lv