Nummurs, Siltumēna un Zvejniece “Cerību kausa” 4. posmā triumfē Latvijas čempionātā grupas braucienā

21.06.2019

Trešdien Biķernieku trasē lieliskos laika apstākļos aizvadīts “Cerību kausa” 4. posms. Tā ietvaros tika noskaidroti arī Latvijas čempionāta godalgoto vietu ieguvēji C grupā zēniem un meitenēm, kā arī B grupām jaunietēm. Valsts čempionāta zelta medaļas svinīgi tika pasniegtas – Artūram Nummuram, Klintai Zvejniecei un Kitijai Siltumēnai. Foto: Kaspars Suškevičs.

“Cerību kauss”, kurā šogad iekļauti kopumā seši posmi, trešdienas pievakarē ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas atbalstu turpinājās Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. Kopā ar bērnu velosacensībām un “Elkor  Giant” Latvijas kausa posmu, Biķernieku trasē sacentās vairāk nekā 340 sportisti no Latvijas un Lietuvas.Īpašs šis “Cerību kausa” posms bija C grupas zēniem un meitenēm, kā arī B grupas jaunietēm. Šo trīs grupu sportisti pirmo reizi pēdējo desmit gadu laika sacentās par Latvijas čempionāta godalgām grupas braucienā. Kopumā pirmajā no diviem “Cerību kausa” braucieniem sacentās vairāk nekā 70 dalībnieki. Bez iepriekš minētajā grupām startēja arī D grupas zēni un D grupas meitenes. Pirmajā braucienā tika veikti 5 apļi, kopējai distancei sasniedzot 29 kilometrus.Jau pirmajos apļos no konkurentiem vienatnē aizbēga “Cerību kausa” C grupas kopvērtējuma līderis Artūrs Nummurs. “RRS Purvciems” sportists spēja iegūt vairāk nekā 2 minūšu vadību pār sekotāju grupu. Finišu trenera Jāņa Krišlauka audzēknis sasniedza lepnā vientulībā, kļūstot par pēdējās desmitgades pirmo Latvijas čempionu C grupā. Trasē Nummurs pavadīja 42 minūtes un 36 sekundes. Peletons finišēja  2 minūtes un 46 sekundes vēlāk. Sīvā cīņā otro vietu ieguva Dans Krumpāns no “RRS Grīva/ Elkor”, kamēr labāko trijnieku noslēdza un karjeras lielāko panākumu guva kuldīdznieks Jānis Priedoliņš.

B grupā jaunietēm sīvā cīņā zelta medaļu izcīnīja Kitija Siltumēna no “RRS/ Purvciems” (45:23). Nepilu sekundi viņai zaudēja un otro vietu ieguva Laura Belohvoščika (“Belo CP/ RRS”). Tikmēr trešā vieta RK “Liepāja”/Dobeles SS riteņbraucējai Martai Petkus.

C grupā meitenēm Latvijas čempiones tituls noskaidrojās ļoti sīvā cīņā starp Klintu Zvjenieci, Alisi Milču un Adelīnu Jefimovu. Finiša spurtā ātrākā bija un zelta medaļu ieguva smilteniete Klinta Zvejniece. Trenera Agņa Apses audzēkne trasē pavadīja 45 minūtes un 26 sekundes. Tālāk sekoja Alise Milča (“RRS Dzirciems”) un dobelniece Adelīna Jefimova.

D grupā zēniem pēdējos trešo sezonas uzvaru nodrošināja Georgs Tjumins no “RRS Purvciems”. Trenera Jāņa Krišlauka sportists par nepilnu sekundi apsteidza Kuldīgas riteņbraucēju Jāni Stuceru un otrā posma uzvarētāju Helviju Kanceru (“Belo CP/ RRS”). Šajā pat grupā meitenēm Līvas Šlosbergas trīs uzvaru sēriju pārtraukt izdevās viņas kluba biedrenei Laurai Klismetei (“Belo CP/ RRS”), kurai sekoja Līva Šlosberga un Katrīna Amanda Kozlovska (“RRS/ Dzirciems”).

B grupas jaunieši un A grupas juniores tikmēr veica septiņus apļus, jeb nepilnus 50 kilometrus. Distances sākuma daļā no peletona spēja atrauties Roberts Čukurs (RK “Liepāja”/ MSĢ”) un Tomass Roberts Ozoliņš (“RRS/ Purvciems”). Vēlāk gan Čukuram izdevās iegūt solo vadību, ko sportists nedomāja atdot līdz finišam. Sekotāji nespēja sastrādāties, lai līderi panāktu. RK “Liepāja” kluba braucējs un Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknis finišēja lepnā vientulībā, izcīnot otro “Cerību kausa” uzvaru savā karjerā. Trasē viņš pavadīja 55 minūtes un 6 sekundes. Daudz aizraujošāka bija cīņa par otro vietu, kuru ieguva Toms Ustups (“RRS/ Purvciems”). Trešais bija Matīss Kalveršs (“Belo CP/ RRS”), kamēr kopvērtējuma līderis Mārtiņš Maslovs šajā reizē ieņēma ceturto pozīciju. Visi uzvarētājam zaudēja 2 minūtes un 24 sekundes.

Junioru meiteņu grupā, kur vērtīgas balvas sarūpēja arī Latvijas profesionālais šosejas riteņbraucējs Andžs Flaksis, nepārspēta palika Santa Sanija Jurgena “Dobeles dzirnavnieks FeelFree/ Ķekavas NSS”. Viņa finišēja pēc 57 minūtēm un 33 sekundēm. Otro vietu ieņēma Latvijas čempione Līna Svarinska (“Belo CP/ RRS”), kamēr trešā bija dobelniece Madara Āboma (+00:00:02).

Pēc finiša visi dalībnieki spēkus atguva ar gardo “Piebalas Orģinālo kvasu” un citiem saldumiem, ko sarūpēja sacensību atbalstītāji.

“Cerību kauss” turpināsies 7. augustā, kad turpat Biķernieku trasē notiks piektā posma sacensības – kritērija brauciens. Sezonas 15. septembrī ar lielo finālu noslēgsies Smiltenē, kur pēc 15 gadu pauzes tiks atjaunots leģendārais “Smiltenes kauss”.

 

Avots – www.lrf.lv