Noskaidroti Latvijas jaunatnes kausa ieguvēji šosejas riteņbraukšanā

22.09.2020

Noslēgusies 2020. gada Latvijas jaunatnes kausa sezona šosejas riteņbraukšanā, kurā tika iekļauti pieci posmi. Par sezonas čempioniem savās vecuma grupās kļuva – Rihards Reinfelds, Kitija Siltumēna, Linda Eihmane, Kristers Celitāns, Līva Šlosberga, Laura Klismete un Alvils Pētersons. Foto: Agnis Melderis.

 Par spīti sarežģītajai situācijai, Latvijas jaunatnes kauss šosejas riteņbraukšanā tika aizvadīts piecos posmos. Tie laika posmā no jūlija līdz septembrim notika – Dobelē, Rīgā, Kuldīgā (divi posmi) un Smiltenē. Pirmajam un noslēdzošajam posmam bija ieviesta dubultā punktu sistēma. Tik vērtēti četri labākie no pieciem posmiem.

Jauniešu konkurencē punktus nopelnīja 37 sportisti. Par jaunatnes kausa čempionu kļuva Mārtiņa Trautmaņa audzēknis Rihards Reinfelds. “MSĢ” komandas sportists uzvaru nodrošināja pēc panākuma “Smiltenes kausā”. Reinfeldam kopumā 83 punkti. Otro vietu tikmēr ieņēma Dobeles sporta skolas riteņbraucējs Klāvs Sīmanis. Viņš sezonu iesāka ar otro vietu Dobelē, bet pirmo vietu izlaida pēc neveiksmīgas izstāšanās Smiltenē. Trešo vietu tikmēr pēc pieciem posmiem ieņem talantīgais cēsinieks Arnolds Zariņš. Latvijas čempions individuālajā braucienā tikai par vienu punktu atpalika no Reinfelda.

C Zēnu konkurencē sīvā cīņā jaunatnes kausa čempiona titulu ieguva Kristers Celitāns (“Hawaii Express – Scott/ Garām ejot”). Latvijas čempions kopumā sakrāja 91 punktu. Otro vietu tikmēr izcīnīja Kuldīgas sporta skolas riteņbraucējs Kristaps Pelēkais, kurš aizvadīja stabilu sezonu, tiekot pie 86 punktiem. Trijnieku noslēdza liepājnieks Toms Čirkšis (RK “Liepāja”/ MSĢ), kuram uzvaru kopvērtējumā liedza ļoti sāpīga neveiksme pirmajā posmā. Smiltenē Čirkšis parādīja savu pārliecinošo dominanci. Kopumā viņam 84 punkti.

D grupā zēniem (notika četri posmi) punktus saņēma 25 riteņbraucēji. Trīs uzvaras un vienu otro vietu guva Alvils Pētersons (“RRS/ Dzirciems”), kuram pārliecinošs triumfs arī kopvērtējumā (114 punkti). Otrā vieta “RRS/ Purvciems” riteņbraucējam Georgam Tjuminam (106) punkti, kamēr trešais bija Helvijs Kancers (“Belo CP/ RRS”). Viņam 92 punkti.

A grupā juniorēm Latvijas jaunatnes kausu ieguva Kitija Siltumēna (Dobeles sporta skola). Viņai panākumam pietika ar uzvarām pirmajā un noslēdzošajā posmā (80 punkti). Otrā vieta Lāsmai Elzai Vaivodei (“RRS/ Vecmilgrāvis”), kurai 63 punkti. Bet trešā vieta Rebekai Andžānei (“RRS/ Belo CP”) – 42 punkti.

B grupā jaunietēm pirmo vietu ieguva Linda Eihmane no Dobeles sporta skolas (101 punkts). Otrajā vietā Latvijas čempione grupas braucienā Rūta Zibene no “RRS – Alfa” (76 punkti) , bet trešajā dobelniece Adelīna Jefimova (74 punkti).

C grupā meitenēm deviņu dalībnieču konkurencē par uzvarētāju kļuva Līva Šlosberga no “RRS/ Belo CP”. Viņai 80 punkti. Otrā pozīcija Baldones riteņbraukšanas nodaļas audzēknei Amandai Reilijai Zariņai (73 punkti), kamēr trešā vieta ķekavniecei Ilzei Upeniecei (72 punkti).

D grupā meitenēm Latvijas jaunatnes kausu ieguva “RRS/ Belo CP” riteņbraucēja Laura Klismete (104 punkti). Otrā vieta Smiltenē uzvaru guvušajai Katei Skujiņai (80 punkti). Labāko trijnieku noslēdza smilteniete Linda Elizabete Brilte (73 punkti).

Komandām B grupā jauniešiem pirmo vietu ieguva “MSĢ” vienība (162 punkti). Otrajā vietā “RRS Purvciems” (113 punkti), bet trešajā Ķekavas NSS (97 punkti). C grupā zēniem pirmie “RRS/ Dzirciems” (252 punkti), Kuldīgas NSS otrā vieta (233 punkti), tikmēr trešā pozīcija RK “Liepāja” (163 punkti).

Kopvērtējuma apbalvošana notiks svinīgā pasākumā. Par to sportisti un treneri tiks informēti atsevišķi.

Latvijas Riteņbraukšanas federācija izsaka pateicību par dalību visiem sportistiem, treneriem un vecākiem. Latvijas jaunatnes kausu šogad rīkoja – Latvijas Riteņbraukšanas federācija, RSK “Tandēms”, Kuldīgas novada sporta skola un Smiltenes sporta centrs.

Individuālie rezultāti atrodami ŠEIT:

Komandu rezultāti atrodami ŠEIT:

Sezonas nolikums atrodams ŠEIT:

Avots – www.lrf.lv