Nosaki 2016. gada Latvijas labāko riteņbraucēju

18.10.2016

Latvijas Riteņbraukšanas federācija un portāls „Delfi” aicina ikvienu sporta līdzjutēju piedalīties balsojumā par 2016. gada Latvijas labāko riteņbraucēju. Balsojums norisināsies no 18. – 25. oktobrim. Balsot par savu favorītu var vienu reizi dienā.

Lai popularizētu riteņbraukšanu, mūsu sportistu panākumus, Latvijas Riteņbraukšanas federācija un portāls „Delfi” ceturto gadu pēc kārtas organizē aptauju par 2016. gada Latvijas labāko riteņbraucēju. Aptaujā piedalīties tiek aicināts ikviens sporta un riteņbraukšanas līdzjutējs.

Latvijas gada labākā riteņbraucēja balvai izvirzīti kopumā 11 kandidāti, kuri pārstāv šosejas, BMX un MTB riteņbraukšanas veidus. Visi sportisti guvuši panākumus ne Latvijas un starptautiskajās sacensībās. Uz labākā riteņbraucēja balvu pretendē – Toms Skujiņš, Gatis Smukulis, Aleksejs Saramotins, Māris Bogdanovičs (visi šosejas riteņbraukšana), Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Kristens Krīgers, Rihards Veide, Sandra Aleksejeva (visi BMX riteņbraukšana), Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms (abi MTB riteņbraukšana).

Latvijas gada labākais riteņbraucējs tiks noteikts pēc pieciem kritērijiem – līdzjutēju, LRF padomes, LRF šosejas un MTB treneru padomes, LRF BMX klubu padomes un žurnālistu balsojuma.

Līdzjutēju balsojumā par savu favorītu balsot var reizi dienā no vienas IP adreses. Balsojums turpināsies līdz 2016. gada 25. oktobra pulksten 23:59. Latvijas Riteņbraukšanas federācijas gada noslēguma pasākums norisināsies 26. oktobrī, kad tiks godināti arī gada labākie riteņbraucēji vairākās nominācijās.

Tradicionāli tiks pasniegts arī pasaules čempiona treka riteņbraukšanā Dzintara Lāča ceļojošais kauss. 2013. un 2015. gadā par gada labāko riteņbraucēju atzina Tomu Skujiņu, bet 2014. gadā šo titulu saņēma divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs.

 

Izvēlies Tavuprāt labāko Latvijas riteņbraucēju 2016. gadā!
 • Toms Skujiņš (šoseja)
  Izcīnījis uzvaru HC kategorijas Kalifornijas daudzdienu velobrauciena 5. posmā.
 • Gatis Smukulis (šoseja)
  Latvijas čempions grupas un individuālajā braucienā. Divas reizes ierindojies labāko 10 braucēju skaitā prestižajā pasaules tūres daudzdienu velobrauciena „Vuelta a Espana” posmos. Ieguvis 20. vietu pasaules čempionāta individuālajā braucienā.
 • Aleksejs Saramotins (šoseja)
  Izcīnījis augsto 8. vietu leģendārajā „Parīze – Rubē” velobraucienā.
 • Māris Bogdanovičs (šoseja)
  Guvis uzvaru „Baltijas ceļa” daudzdienu velobrauciena kopvērtējumā. Izcīnījis divas 2. vietas UCI 2.1 kategorijas daudzdienu velobrauciena „Tour of China” posmos.
 • Edžus Treimanis (BMX)
  Pasaules čempionāta pamatsacensībās izcīnījis 5. vietu.
 • Māris Štrombergs (BMX)
  Izcīnījis uzvaru Pasaules kausa BMX superkrosā Nīderlandes posmā, guvis 3. vietu šo sacensību kopvērtējumā. Izcīnījis 2. vietu pasaules čempionāta individuālā brauciena sacensībās.
 • Sandra Aleksejeva (BMX)
  Guvusi trešo vietu Eiropas čempionātā sieviešu elites grupā.
 • Rihards Veide (BMX)
  Izcīnījis uzvaru Eiropas kausa kopvērtējumā
 • Kristens Krīgers (BMX)
  Latvijas čempionāta uzvarētājs, Eiropas kausa kopvērtējuma 2. vietas ieguvējs.
 • Arnis Pētersons (MTB)
  Izcīnījis piekto vietu pasaules čempionātā MTB Olimpiskajā krosā U23 vecuma grupā. Guvis 4. vietu Pasaules kausa posmā U23 vecuma grupā. Uzvarējis Latvijas čempionātā MTB maratonā.
 • Mārtiņš Blūms (MTB)
  Izcīnījis 12. vietu Eiropas čempionātā MTB Olimpiskajā krosā. Ieņēmis 9. vietu Pasaules kausa izcīņas posmā U23 vecuma grupā. Kļuvis par Latvijas čempionu MTB XCO krosā.
 • Avots – www.lrf.lv