Neilands uzrāda 46. rezultātu pasaules U23 čempionāta individuālajā braucienā

11.10.2016

Pirmdien Katras galvaspilsētā Dohā notiekošā pasaules čempionāta U23 vecuma grupas individuālā brauciena sacensībās uzvaru izcīnīja Vācijas riteņbraucējs Marko Matiss, bet no Latvijas sportistiem Krists Neilands(RRS) ieņēma 46. vietu, kamēr Ēriks Toms Gavars 71 sportistu konkurencē bija 52.

Pasaules čempionāta šosejas riteņbraukšanā otrajā dienā notika individuālā brauciena sacensības junioru meiteņu un 23 vīru grupu riteņbraucējiem. No Latvijas sportistiem uz starta izgāja abi U23 vecuma grupas pārstāvji šajā čempionātā – Krists Neilands(RRS) un Ēriks Toms Gavars. Šīs vecuma grupas sportistiem bija jāveic 28,7 kilometru gara individuālā brauciena distance. Tā tika sadalīta divos apļos. Trasē nebija nozīmīgu kāpumu, bet tā vietā netrūka asu līkumu un pagriezienu. Gaisa temperatūra nepazeminājās par 36 grādiem pēc celsija.

U23 vecuma grupas sportisti tika sadalīti piecās plūsmās. Kopumā uz starta izgāja 74 dalībnieki, kas ir pēdējo gadu rekords. No mūsu sportistiem kā pirmais startēja Gavars, kurš uzsāka otro plūsmu. Dobelnieks, kurš ikdienā pārstāv „Rietumu banka – Rīga” komandu, finišēja pēc 38 minūtēm un 33 sekundēm un ieņēma 52. vietu. No sacensību uzvarētāja viņš atpalika par 4 minūtēm un 25 sekundēm.

Krists Neilands(RRS) startēja ceturtajā plūsmā. No Kuldīgas nākušais sportists nedaudz veiksmīgāk veica pirmo apli, pēc kura bija 41. Otrajā aplī, Krists zaudēja četras pozīcijas, finišējot 46. vietā. Uzvarētājam zaudēja 3 minūtes un 45 sekundes.

Cīņā par uzvaru dominēja Vācijas izlases U23 braucēji. Par pasaules čempionu kļuva Marko Matiss, kura laiks trasē bija 34 minūtes un 8 sekundes. Otrais bija viņa tautietis Maksimilians Šahmans no „Etixx – QuickStep” attīstības komandas „Klein Constantia”, kurš uzvarētājam zaudēja 18 sekundes. Bronzas medaļu tikmēr izcīnīja Austrālijas velosportists Mailss Skotsons, kuru no uzvaras šķīra 37 sekundes. Ceturtais palika 2014. gada pasaules junioru čempions Lennards Kamna.

Pasaules čempionāta šosejas riteņbraukšanā trešajā sacensību dienā, otrdien, individuālo braucienu aizvadīs junioru vīru grupas braucēji. 28,7 kilometru garajā distancē startēs arī pasaules čempionātu debitants Kristers Ansons.

Pirmdienas vakarā Latvijas izlases nometnei pievienojās pasaules tūres komandas „Astana” riteņbraucējs Gatis Smukulis, kurš trešdien startēs individuālajā braucienā.

Pasaules čempionāta šosejas riteņbraukšanā individuālais brauciens U23 grupā:

  1. Marco Mathiss, Vācija, 00:34:38
  2. Maximilian Schahmann, Vācija, +00:00:18
  3. Mile Scotson, Austrālija, +00:00:37
  4. Lennard Kamna, Vācija, +00:00:42
  5. Kasper Asgreen, Dānija, +00:00:50
  6. Neilson Powless, ASV, +00:00:54

46. Krists Neilands(RRS), Latvija, +00:03:45

52. Ēriks Toms Gavars, Latvija, +00:04:24

 

2016. gada pasaules čempionāta šosejas riteņbraukšanā kalendārs Latvijas sportistiem:

09.10., Komandu brauciens vīriešiem, 40 km, Gatis Smukulis

10.10, Individuālais brauciens U23 vīriem, 28.9 km, Krists Neilands, Ēriks Toms Gavars

11.10. Individuālais brauciens junioriem, 28.9 km, Kristers Ansons

12.10. Individuālais brauciens elites vīriem, 40 km, Gatis Smukulis

13.10. Grupas brauciens U23 vīriem, 165.7 km, Krists Neilands, Ēriks Toms Gavars

14.10. Grupas brauciens junioriem, 135.3 km, Kristers Ansons

16.10. Grupas brauciens elites vīriem, 257.3 km, Andžs Flaksis, Māris Bogdanovičs

 

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātam šosejas riteņbraukšanā:

Gatis Smukulis, Astana Pro team (Kazahstāna), Elites vīru grupa

Andžs Flaksis, Holowesko Citadel Racing team (ASV), Elites vīru grupa

Māris Bogdanovičs, Rietumu banka – Rīga, Elites vīru grupa

Krists Neilands, Axeon Hagens Berman (ASV), U23 vīru grupa

Ēriks Toms Gavars, Rietumu banka – Rīga, U23 vīru grupa

Kristers Ansons, Talsi/ MSĢ, Junioru grupa

 

Apkalpojošais personāls:

Toms Flaksis(RRS), treneris

Valērijs Lukjanovs(RRS), mehāniķis

Elīna Majore(RRS), fizoterapeite

Avots – www.lrf.lv