Neilands uzbrūk pēdējā kāpumā un finišē septītais “GP Industria & Artigianato” velobraucienā + VIDEO Apskats

Svētdien Itālijā aizvadīts UCI HC kategorijas viendienas velobrauciens “GP Industria & Artigianato”, kurā augsto septīto vietu izcīnījis Latvijas čempions grupas braucienā Krists Neilands(RRS audzēknis). Kuldīdznieks vairākas reizes mēģināja atrauties pēdējā kāpumā, tomēr tika panākts. Aleksejs Saramotins šajās sacensībās pilnībā darbojās komandas interesēs.

“GP Industria & Artigianato” velobrauciens (UCI HC) kategorija šajā gadā Itālijas pilsētā Larčiano notika 41. reizi. 1998. gadā šajās sacensībās uzvaru izcīnīja titulētais Latvijas šosejas riteņbraucējs Romāns Vainšteins. Šogad no mūsu valsts pārstāvjiem startēja abi Latvijas čempioni – grupas brauciena uzvarētājs Krists Neilands un individuālā brauciena čempions Aleksejs Saramotins. Sākotnēji “Delko Marseille Provence KTM” vienība savā sastāvā iekļāva Gati Smukuli, tomēr vakar viņš no pieteikuma tika izņemts.

Dalībnieku vidū bija 25 komandu, tostarp septiņu pasaules tūres vienību sportisti. Pērn iegūto titulu aizstāvēt bija gatavs brits Adams Jeitss (“Mitchelton – Scott”). Favorītu pulkā tika minēts arī Saramotina komandas biedrs un Rio Olimpisko spēļu bronzas medaļnieks Rafals Majka.

Riteņbraucēji veica 199,2 kilometru garu distanci. Tās pirmā daļa pagāja bez nopietniem kāpumiem. Sākuma daļā arī izveidojās atrāviens, kurā ne Krists, ne arī Aleksejs neiesaistījās. “Bora – hansgrohe” ar vakar “Strade Bianche” velobraucienā startējušo latvieti priekšgalā gan uzņēmās iniciatīvu atrāviena ķeršanā. Distances otrā puse bija krietni vien smagāka par pirmo. Sportistiem bija jāpievar četri apļi. Katrā no tiem tika iekļauts vairāk nekā sešu kilometru garš kalns, kura sākuma daļa bija izteikti stāva, bet beigu daļa lēzenāka.

Cīņa par uzvaru lielā mērā sākās pēdējā apļa kāpumā, kur izveidojās septiņu sportistu liela līderu grupa. Tajā spēja būt arī Krists Neilands. Latvietis demonstrēja lielisku sniegumu arī kāpuma turpinājumā. No Kuldīgas nākušais riteņbraucējs trīs reizes vienatnē aizbēgt no sekotājiem. Visas reizes konkurentiem izdevās Kristu panākt. Līderu grupa līdz pēdējam nobraucienam kļuva skaitliski nedaudz lielāka, jo klāt spēja piebraukt vēl vairāki konkurenti.

Tapa skaidrs, ka uzvarētāja liktenis izšķirsies sekojošajā nobraucienā, kas mitrajos laika apstākļos bija slidens un tehniski sarežģīts. Tā laikā, atrauties spēja pazīstamais Slovēnijas riteņbraucējs Matejs Mohorics (“Bahrain Merida”) un mājinieks Marko Kanola (“Nippo – Vini Fantini”). Līdz finišam sekotāju grupa ar Neilandu tajā panākt abus vairs nevarēja.

Uzvaru sacensībās izcīnīja Mohorics, kuram šis bija ceturtais panākums viņa profesionālajā karjerā. Slovēņa laiks distancē: 4 stundas 39 minūtes un 23 sekundes. Otrā vieta Kanolam, kurš uzvarētājam piekāpās par trijām sekundēm. Sekotāju grupa finišēja 11 sekundes aiz uzvarētāja. Ātrākais tajā bija un trešo vietu ieguva Davids Balerini.

Krists Neilands(RRS audzēknis), demonstrējot lielisku sniegumu, sacensības noslēdza septītajā vietā. Pēdējos metros viņš apsteidza arī prestižā “Santos Tour Down Under” kopvērtējuma uzvarētāju Derilu Impiju (“Mitchelton Scott”). Latvijas čempions ieguva 60 UCI pasaules ranga punktus, kas vēl vairāk nostabilizēs Latviju pasaules nāciju ranga TOP 30 skaitā. Jau trešdien Neilands debitēs Itālijā notiekošajā prestižajā pasaules tūres velobraucienā “Tirreno – Adriatico”.

Aleksejs Saramotins paveica lielu un nozīmīgu darba apjomu komandas labā, upurējot savas iespējas uz augstu rezultātu. Šajā reizē gan komandas līderim Majkam neizdevās iekļūt labāko desmitniekā. Aleksejs finišu nesasniedza.

 

GP Industria & Artigianato velobrauciens – 199 km:

  1. Matej Mohoric, Slovēnija, Bahrain-Merida, 04:39:23
  2. Marco Canola, Itālija, Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini, +00:00:03
  3. Davide Ballerini, Itālija, Androni Giocattoli-Sidermec, +00:00:11
  4. Sean De Bie, Beļģija, Veranda's Willems Crelan, +00:00:11
  5. Mauro Finetto, Itālija, Delko Marseille Provence KTM, +00:00:11
  6. Giovanni Visconti, Itālija, Bahrain-Merida, +00:00:11
  7. Krists Neilands(RRS audzēknis), Latvija, Israel Cycling Academy, +00:00:11
  8. Daryl Impey, Dienvidāfrikas Republika, Mitchelton-Scott, +00:00:11
  9. Francesco Gavazzi, Itālija, Androni Giocattoli-Sidermec, +00:00:11
  10. German Nicolas Tivani Perez, Argentīna, Trevigiani Phonix 1896, +00:00:11

..

DNF, Aleksejs Saramotins, Latvija, Bora - hansgrohe

 

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu