Neilands un Bogdanovičs trešdien uzsāks sezonas pirmos daudzdienu velobraucienus

Divi Latvijas elites šosejas riteņbraucēji trešdien uzsāks pirmos daudzdienu velobraucienus 2018. gada sezonā. Krists Neilands Austrālijā startēs UCI 1. kategorijas sacensībās “Herald Sun Tour”, kamēr Māris Bogdanovičs Francijā ņems dalību šīs pašas kategorijas  velobraucienā “Etoile de Besseges”.

Straujiem soļiem sākusies starptautiskā riteņbraukšanas sacensību sezonu. No Baltijas valstu riteņbraucējiem pie pirmās uzvaras šogad ticis carnikavietis Toms Skujiņš. Mūsu sportists, aizvadot tikai otro startu “Trek – Segafredo” komandas sastāvā, triumfēja Maljorkā notiekošajā UCI 1, kategorijas viendienu velobraucienā “Trofeo Lioseta – Andratx”. Jau rīt pirmos daudzdienu velobraucienus uzsāks divi citi Latvijas elites izlases šosejas riteņbraucēji.

KRISTS NEILANDS(RRS audzēknis):

23 gadus vecais Latvijas elites čempions grupas braucienā Krists Neilands “Israel Cycling academy” komandas sastāvā sezonas pirmos startus aizvada Austrālijā. Trešdien kuldīdznieks aizvadīs UCI 1. kategorijas sacensību “Heralds Sun Tour” prologu, kam turpmākajās četrās dienās sekos tik pat daudz etapu.

Prologs norisināsies Austrālijas otras lielākās pilsētas Melburnas ielās. Cīņā par kopvērtējumu ļoti izšķirošs būs 218 kilometru garais trešais posms, kura pēdējā daļā gaidāms garš un stāvs kāpums. Mazāki kāpumi būs arī pirmajā, otrajā un ceturtajā etapā. Dalībnieku vidū būs pasaules tūres komandu “Mitchelton – Scott” un “Trek – Segafredo” sportisti, vairākas laba līmeņa profesionālās kontinentālās un kontinentālās vienības, kā arī Austrālijas Nacionālā izlase.

Bez Krista Neilanda, “Israel Cycling academy” sastāvā iekļauti arī: norvēģis Augusts Jensens, austrālieši Zakari Dempsters, Neitans Ērlss, Heimišs Šrērs, ASV sportists Tailers Viliams, kā arī izraēlietis Rojs Goldšteins. Pērn sevi lieliski sacensībās apliecināja Jensens. 26 gadus vecais sportists izcīnīja otro vietu Arktikas tūres kopvērtējumā. Šobrīd gan eiropieši vēl ir ceļā uz savu optimālo sportisko formu, kamēr Austrālijas riteņbraucēji ir krietni labākā kondīcijā, jo nesen kā aizvadīts valsts čempionāts.

Pērn par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva mājinieks Demiens Hausons, kurš par 34 sekundēm apsteidza savu tautieti Džeju Hindliju. Jāatzīmē, ka 2016. gadā kopvērtējumā triumfēja Kristofers Frūms (“Sky”), bet 2009. gadā nepārspēts bija viņa komandas biedrs Sers Bredlijs Vinginss.

MĀRIS BOGDANOVIČS:

Otrās sacensības itāļu vienības “Amore & Vita Selle SMP – presented by Fondriest” sastāvā trešdien uzsāks Māris Bogdanovičs. Latvijas izlases sprinteris ņems dalību UCI 1. kategorijas velobraucienā “Etoile des Besseges”, kas šogad norisināsies 48. reizi. Velobraucienā iekļauti pieci posmi, no kuriem pēdējais būs individuālais brauciens. Sacensības risināsies paugurainā apvidū. Pirmajā posmā gan var prognozēt lielās grupas finišu, neskatoties uz vairākiem īsiem, bet stāviem pauguriem pēdējos kilometros.

Sacensībās startēs labākās Francijas komandas, tostarp “FDJ”, “AG2R La Mondiale”, “Direct Energie” un “Cofidis”. Jāizceļ tādu vīru kā: Silveina Šavenela, Tonija Galopēna un Liliana Kalmežāna dalība.

Bogdanoviča pārstāvētā vienība sacensībās startēs septiņu sportistu sastāvā. Paugurainākās distancēs cīņā par kopvērtējumā par komandas līderi varētu kļūt šveicietis Kolins Stusī, kurš ierindojās 37. vietā Marseļas lielās balvas izcīņā, esot labākais savas vienības sportists.

 

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu