Neilands rāda lielisku sniegumu un finišē trešajā vietā Portugāles tūres 9. posmā

15.08.2017

Lielisku panākumu pirmdien paveicis 22 gadus vecais Latvijas čempions šosejas riteņbraukšanā Krists Neilands, kurš izcīnīja trešo vietu “Volta a Portugal” daudzdienu velobrauciena devītajā posmā.

Ceturtajā garākajā UCI kategorijas šosejas riteņbraukšanas daudzdienu velobraucienā  – “Volta a Portugal” – pirmdien tika aizvadīts noslēdzošais grupas brauciens. Tajā riteņbraucēji mērojās spēkiem 184 kilometru garajā distancē, kurā tika iekļauts viens augstākās kategorijas kalns, kam beigu daļā sekoja vēl virkne mazāku kāpumu. Pirms nozīmīgā posma “Israel Cycling academy” komandas Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands(RRS audzēknis) kopvērtējumā atradās 14. vietā, bet labākā jaunā braucēja vērtējumā kuldīdznieks bija stabils līderis.

Kā jau to varēja prognozēt lielā grupa sadalījās lielajā kāpumā. Labu darbu paveica “Israel Cycling academy” vienības braucēji, kas līdz kāpumam deva iespēju maksimāli spēkus taupīt Kristam Neilandam(RRS audzēknis). Mūsu sportists īstajā brīdī bija līderu vidū un prata turēt lielisku tempu. Izveidojās līderu četrinieks, kurā bija kopvērtējuma līderis Rauls Alarkons (“W52/ FC Porto”), divi viņa komandas biedri, kā arī Krists Neilands(RRS audzēknis).

Lai arī kā censtos, sekotāju grupa līderus nespēja panākt. 16 kilometrus pirms finiša mūsu braucējs zaudēja kontaktu no Alarkona un viņa komandas biedra Amāra Manuēla Antūneša. Krists pēdējos kilometrus veica vienatnē, parādot lielisku cīnītāja raksturu. Dubultuzvaru posmā guva abi “W52/ FC Porto” pārstāvi. Pirmais Antūnešs, bet Alarkons otrais.

Krists Neilands(RRS audzēknis) finišēja augstajā trešajā vietā, otro reizi šajās sacensībās kāpjot uz goda pjedestāla. No uzvarētāja viņš atpalika par 1 minūti un 28 sekundēm. Tikmēr ceturtajā vietā esošais Vincente Garsia De Mateoss no latviešu riteņbraucēja atpalika par 3 minūtēm un 13 sekundēm.

Pirms pēdējā posma, kurā dalībniekus sagaidīs 20 kilometru garais individuālais brauciens bez izteiktiem kāpumiem, Krists Neilands(RRS audzēknis) no 14. vietas pakāpies uz 10. pozīciju. Līderim Alarkonam viņš zaudē 8 minūtes un 31 sekundi. Līdz piektajā vietā esošajam Žoā Bentam “Israel Cycling academy” sportistu šķir divas minūtes.

Latvijas čempions arī pārliecinoši saglabā labākā jaunā braucēja kreklu. Tuvākais sekotājs atpaliek jau vairāk nekā 15 minūtes. Velobraucienu turpina 113 sportisti, bet to uzsāka 140 dalībnieki.

Volta a Portugal velobrauciena 9. posms  184 km:

 1. Vicente Garcia De Mateos, Spānija, Louletano – Hospital de Loula, 04:06:39
 2. Raul Alarcon, Spānija, W52/ FC Porto, +00:00:00
 3. Krists Neilands, Latvija, Israel Cycling academy,(RRS audzēknis) +00:00:00
 4. Vicente Garcia De Mateos, Spānija, Louletano – Hospital de Loula, +00:04:41
 5. Rinaldo Nocentini, Itālija, Sporting Clube de Portugal, +00:04:44
 6. Joa Benta, Portugāle, Radio Popular Boavista, +00:04:48

Volta a Portugal velobrauciena kopvērtējums:

 1. Raul Alarcon, Spānija, W52/ FC Porto, 41:19:59
 2.  Manuel Amaro Antunes, Portugāle, W52/ FC Porto, +00:00:31
 3. Vicente Garcia De Mateos, Spānija, Louletano – Hospital de Loula, +00:05:04
 4. Rinaldo Nocentini, Itālija, Sporting Clube de Portugal, +00:05:12
 5. Joa Benta, Portugāle, Radio Popular Boavista, +00:06:32
 6. Cesar Gustavo Veloso, Spānija, W52/ FC Porto, +00:00:26
 7. Henrique Casimiro, Portugāle, Efapel, +00:07:07

 1. Krists Neilands, Latvija, Israel Cycling academy,(RRS audzēknis) +00:08:31

Avots – www.lrf.lv